* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
 -  Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496578 Ziyaretçi

 5 şu An Bağlı

Dikte X - ..... 25.06.2009

Seçim ve Yol hakkında bir Öğreti

 
Tanrı Maitreya
25 Haziran 2009
 
 

28maitreiya2.jpgBEN Maitreya, size gelen.

 

Bugün sizinle birlikte düşünmek ve sohbet, ruhsal bir sohbet etmek için geldim. Doğrudan sizin ruhunuza hitap etmek istiyorum. En azından kısa bir süre için düşüncelerinizi ve güncel problemlerinizi bırakmanızı istiyorum.

 

Gün boyunca bilinç durumunuz öyle ki, bizim dünyalarımız arasında aşılmaz bir engel oluşturuyor.

 

Size nasıl açıklayabilir ve beni anlamanızı sağlayacak bilinç durumunu nasıl verebilirim?

 

Ben ciddi bir konuşma için zamanın olgunlaşmış olduğu kesin düşüncesi ile geldim. Ve bu konuşma zaten Yükselmiş Üstatların Yolunu takip etmiş, ama yolun bir kısmında şüphe ve güvensizlik hissetmeye başlayan ruhlar için şimdi gereklidir.

 

Dünyanın her yerinde dağılmış pek çok bilgi cesaretinizi kırıyor ve kafanızı karıştırıyor. Bu bilgiler, mucizevi bir şekilde kendinizi dönüştüreceğinizi ve Yeni Dünya'da yaşamaya hazır olacağınızla ilgili birçok yeni yöntem hakkındadır.

 

Cehenneme giden geniş yol ile ilgili ve Tanrı'nın Krallığına giden dar kapı ile ilgili İsa'nın sözlerini hatırlayın. [1]

 

 İlahi Yasa'yı aldatmak ve kozmik zincirde sizin için uygun olmayan bir yer işgal etmek için beyhude çabalarınız ve talebiniz baştan yanlış ve acilen düzeltilmesi gerekiyor. Bilincinize uymayan enerji seviyesini işgal edemezsiniz Önemsemeniz gereken tek şey bilinç seviyenizdir. Ve bilincinizin saflığı diğer insanların yardımı ile elde edemezsiniz, para ile satın alamazsınız ya da bir seminerde temin edemezsiniz. Yalnızca kendi kişisel çabalarınızın yardımıyla evrim yolunda ilerlemenizi engelleyen enerjilerden arınabilirsiniz.

 

Bir geçiş yaşayarak Yeni Dünya'da rahat hayatlarına devam edeceklerine emin olan insanlar var aranızda.

 

Onlar eski enerji ve alışkanlıklarından kurtulmadan, evrimin yeni bir seviyesine geçiş yapabileceklerini düşünüyorlar. DNA'nızı değiştirmek ya da karmanızı temizlemek için size ameliyat yapamazlar. Kendi kazanımlarınız ve kendi çabalarınız ile evrime devam etme yeteneğine sahip olduğunuzu göstermelisiniz. Ve bu yetenek okuduğunuz kitap sayısı, katıldığınız seminer ya da okuduğunuz rozari ve yaptığınız meditasyon sayısı ile ölçülmez.

 

Bilinç seviyeniz Yolunuzda elde ettiğiniz İlahi nitelikler tarafından belirlenir. Hizmet etmeyi, fedakârlığı, özveriyi ya da Aşkı oynayamazsınız.

 

Bu niteliklere hakim olmanız lazım ve onlar sizin doğanızda olmalıdır. Tam olarak bu niteliklerin elde edilmesi, size DNA yapısını, gelecek dünyada var olmanıza izin verecek bilgi kodunu değiştirmeye imkân veriyor.

 

Bu evrenin tarihinde, Yasayı aldatmaya ve büyücülük, kara büyü ve farklı niteliksiz ruhsal uygulamalar yardımıyla, onlar için uygun olmayan seviyeye çıkmak için çalışan varlıklar vardı. Ve biliyor musunuz, bu bireylerin hiç biri önemli bir zaman dilimi için ona uygun olmayan seviyede tutunmayı başaramadı.

 

Bir gökdelenden atlayabilir ve bir süre uçtuğunuzu sanabilirsiniz, ama bu yere düşme ile sona erecek sadece bir andan ibaret olacaktır.

 

Uçmayı öğrenmek için bilincinizin içsel durumunu değiştirmeniz gerekiyor. Gün boyunca boş konuşma, eğlence ve televizyon izlemek için harcadığınız enerjiyi nitelikleriniz üzerine çalışmak için yönlendirin. Eğer içinizdeki gerçek olmayan parçanızın direncini aşamıyorsanız, eğer insan bilincinin kabuğundan çıkamıyorsanız, en mükemmel tekniklerin ve ruhsal uygulamaların sizin üzerinizde bir etki yapacağını düşünmeyin.

 

Sizler fani zihninizden kurtulmalısınız, tıpkı yılanın derisini çıkarttığı gibi üzerinizden insani bilincinizi çıkartmalısınız. Yeni bir bilinç elde etmeniz gerekir. Bu olmadan evriminize devam edemeyeceksiniz. Bu olmadan bir tür olarak gelişmeniz mümkün değildir: ilahi insan olması gereken akıllı insan.

 

Ben bugün çabalarınızın vektörünü, kazanım elde etme için dışsal yöntemler arayışından, Yükselmiş Üstatlar'ın öğrettikleri içsel kazanımlar bulma yoluna doğru yönlendirmek için geldim.

 

Bu mahrum edilemeyeceğiniz bir zenginliktir, güvenin yiyemediği ve pas tutmadığı bir zenginliktir (2). Bu, Göklerdeki hazineleriniz olan bir zenginliğinizdir.

 

Ve sizler illüzyonlu gerçekliğinizden İlahi dünya olan gerçekliğe geçmeyi öğrenmelisiniz.

 

İnsani tutkularınızı koruyarak aynı zamanda ruhsal dünyaya geçmek, aynı anda iki sandalyede oturmak ya da bir koltukta iki büyük karpuz taşımak kadar zordur.

 

Seçim yapma zamanınız gelmiştir. İki dünya arasından hangisini tercih edeceksiniz: sizin illüzyon dünyanızı mı ya da Tanrı'nın gerçek dünyasını mı?

 

 İnsanların çoğunluğunun bu soruya nasıl bir yanıt vereceğini, insanlığın geleceği, yakın gelecekte onun izleyeceği yol bağlıdır.

 

Seçim ve Yol hakkında çok net bir Öğreti verdim.

 

Tek yapmanız gereken bu Öğreti'yi anlamanızdır.

 

Yolunuzda size başarılar dilerim!

 
BEN Maitreya.
 
 

© Tatyana Mikuşina, 2009

 

--------------------------------------------

(1) ”Dar kapıdan girin. Çünkü yıkıma götüren kapı geniş ve yol enlidir. Bu kapıdan girenler çoktur. Oysa yaşama götüren kapı dar, yol da çetindir. Bu yolu bulanlar azdır.” (Matta 7:13-14)

 

(2) “Yeryüzünde kendinize hazineler biriktirmeyin. Burada güve ve pas onları yiyip bitirir, hırsızlar da girip çalarlar. Bunun yerine kendinize gökte hazineler biriktirin. Orada ne güve ne pas onları yiyip bitirir, ne de hırsızlar girip çalar. Hazineniz neredeyse, yüreğiniz de orada olacaktır.” (Matta 6:19-21)


Kurulum Tarihi : 01/12/2013 · 18:45
Son Güncelleme : 01/12/2013 · 18:45
Kategori : Dikte X
Sayfa Oku 5967 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.05 saniye