* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
 -  Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496458 Ziyaretçi

 5 şu An Bağlı

Dikte X - ..... 26.06.2009

Neden herkes Yolu takip edemiyor

 
Sevgili İsa
26 Haziran 2009
 
 

Abim_Isa.jpgBEN İsa.

 

Sizlere geldim. Sizler dünyanızda çok çalışıyorsunuz. Sizler devamlı, insana layık olmayan ortamda bulunuyorsunuz. Sizler ahır kokusuna alışmışsınız. Ve işte sonunda, tüm kaosunuzun ve düzensizliğinizin ortasında yeni bilincin gelmesi gereken zaman geliyor. Onun gelişi gözlemlenemez, ancak yeni bilinç kaçınılmaz olarak dünyanıza gelmelidir. Ve benim Yolumu yürümek arzusunu dile getirmiş, özveri ve hizmet için ödül olarak maddede çarmıha gerilmek olan yeterli sayıda gönüllü vardır.

 

Evet, hizmetinizin ve benim Golgota'ya taşıdığım çarmıh gibi üzerinizde taşıdığınız ruhsal başarınızın dünyanızda hiçbir mükâfatı yoktur ve olamaz. Ve aranızda şöhret, saygı, hürmet veya para kazanmak isteyenler ve bunun için Üstatlara gerekli çalışmaları yapmaya hazır olanlar, sizlerin saati henüz gelmedi. Sizler benim Yolumu geçemeyeceksiniz.

 

 İsa'nın Yolunu yürüyebilmeniz için kalplerinizde bu kararı vermeniz gerekir. Ve Yolumu tekrarlamayı kalbinde samimiyetle dileyen herkese, ben yardımımı ve desteğimi hemen sağlayacağım. Yalnız, bu Yolun dönüşü olmadığını idrak etmelisiniz. İsa'nın Yolu'nda gittiğinizin bütün sorumluluğunu anlamak zorundasınız. Bugün İsa'nın Yolu'nu takip etmeyi isteyip, yarın hacınızı tavana bırakıp dünyanızın zevklerine tekrar teslim olamazsınız.

 

Sizler kendi içinizde seçim yapıyorsunuz. Ve çabanızın ne kadar güçlü olduğunu iyice tartmanız gerekir. Pek çok insan duygu coşkusunun ve ruh halinin etkisi altında Yolu takip etmeye karar veriyor. Ancak bir iki gün geçiyor ve onların kararlılığı buharlaşıyor. Yeni eğlenceler varlıklarını ele geçiriyor ve onlar kararını unutuyorlar. Ancak, bu sizin için çok büyük bir geri adımdır. Her seferinde Yükselmiş Üstatlar samimi çağrınızı duyduklarında, sizi Yola tekrar dönmeye zorlayan bir mekanizma çalışmaya başlar. Günün telaşı içerisinde İsa'nın Yolu'nu takip etme sorumluluğunu kendi üzerinize aldığınızı unutuyorsunuz, ancak etrafınızdaki bütün koşullar yoğunlaşıyor ve baştan ayartmalar ve testler dönemine giriyorsunuz. Ve sizler kararınızı unuttuğunuz için her yeni test içinizde hoşnutsuzluk ve korku doğurur. Sizler hayatınızın bu karanlık döneminden geçmenize yardım etmeleri için Tanrı'ya yalvarmaya başlıyorsunuz.

 

Şimdi kendinizi Yükselmiş Üstatlar'ın yerine koyun. Bugün bir şey, fakat yarın tamamen farklı bir şey sizden isteselerdi nasıl tepki verirdiniz?

 

Tutarsızlık, ruh halinden ve çevredeki koşullarından etkilenme gerçekten zamanınızın bir musibetidir.

Kendinizde bir öğrencinin temel niteliklerini geliştirmeniz gerekir: istikrarlılık, disiplin, bağlılık, tevazu.

 

Eğer kendinizde bu nitelikleri geliştirmezseniz, sizler öğrencilik Yolunda ilerleyemezsiniz ve insanlığın Yükselmiş Öğretmenlerinin görüş alanından kaybolacaksınız, çünkü bizler yükselmiş bilinç durumumuzdan, insanlar arasında gözlemlediğimiz kaotik yanıp sönmeler arasında sizleri fark edemeyeceğiz.

 

Bugün çalışan, ama yarın çalışmayan bir deniz feneri hayal edin. Bizleri kalplerinizin yanan ateşi yönlendiriyor. Kalplerinizin altarındaki alev kesintisiz ve pürüzsüz gece gündüz, yaşamın tüm fırtınaları ve engellerine rağmen yandığı zaman, melekler her zaman dünyanın alacakaranlığında sizi fark edebilir ve size yardım ve destek sunabilirler.

 

Bedenlenmiş insanlığın arasında karşılaştığımız ana ve temel engel, istikrarsızlık ve her şeyde tutarlı olamamasıdır. Bu nedenle, memnuniyetsizlik duymak ve Yükselmiş Üstatlar'a karşı talepler ifade etmek yerine, Yol'da size gerekli temel nitelikleri geliştirmeyi deneyin.

 

İstikrarlılık ve hedeflere ulaşmada sebat niteliklere her zaman çok değer verilmiştir.

 

Sizler çabanızı devam ettirmelisiniz, o zaman kalbinizin altarındaki alev pürüzsüz olacaktır ve bizler bileceğiz ki, işte, bu birey onunla çalışmaya başlamamız için hazırdır.

 

Bizler sadece şimdiki anı gözden geçirmiyoruz, bizler dikkatlice akaşa kayıtlarını da inceliyoruz.

Ve bizler bu bireyin kaç defa Tekamül Yolunda gitmeye karar verdiğini ve kaç defa Yoldan ayrıldığını değerlendirebiliyoruz. Bu nedenle, her birinizin gelip sizinle temasa geçecek olan Öğretmen'i kendi bekleme süresi vardır. Bizler kalbinizdeki alevin pürüzsüz yanmasını gösterdiğinizde, sizleri hemen görüyoruz, ama bazen akaşa kayıtları onlarca kez Yolda yürümeyi denediğinizi ve vazgeçtiğinizi gösteriyor. Ve o zaman bizim bu bedenlenmenizin sonuna kadar sizinle çalışmaya hakkımız yoktur. Ancak, bu Yolu takip etmek için hazır olduğunuzu göstermeniz gerekmediği anlamına gelmez. Çünkü çabanız ve istikrarınız, şüphesiz, bir sonraki bedenlenmenizde size gerekli olacak momentumu yaratacaktır. Bu, neden bazı insanların bizim Öğretimize kolayca hakim olduklarını, çabuk hareket ettiklerini ve bizim ilk çağrımızda bir araya gelmeye ve işaret ettiğimiz yere gitmeye hazır olduklarını açıklıyor. Diğer insanlar ise Öğretiyi okuyorlar, mesajları dinliyorlar, ama bir sonraki anda onları artık başka bir şey ilgilendiriyor ve onlar Öğretimizin kitaplarını bir kenara itiyorlar ve dünyanızın bir sonraki ıvır zıvır veya incik boncuk peşinde koşuyorlar. 

 

Her biriniz kendi bilinç seviyesinde bulunuyor. Kali Yuga döneminde yaşadığınız için, sizin zamanınızda belirli ruhsal kazanımlara sahip, bedenlenmede çok az kişi kalmıştır. Diğerlerine, tekrar eğitimden geçmeleri için bir şans veriliyor. Ve çoğunuz pek çok bedenlenmede tekrar eğitimden geçiyor. İlahi fırsat kapısı kapanmadan önce sizlere defalarca fırsat veriliyor. Ve geçiş yaptığınızda ve Karmik Kurul'un huzuruna çıktığınızda, dehşet içinde kendi hatalarınızı görüyorsunuz ve bir fırsat daha, bir bedenlenme daha için yalvarıyorsunuz. Göklerin Merhameti gerçekten sınırsızdır. Ve her isteyene yeni bir şans veriliyor. Fakat, bir sonraki bedenlenmede şartlar zorlaşıyor. Karmanız yoğunlaşıyor ve fiziksel dünyanızın büyük bir kısmının bulunduğu kusurlu düşünce ve duyguların yapışkan pekmezinden çıkmanız zorlaşıyor.

 

Bu yüzden, kaderinizden şikâyet etmeden ve karmik yükünüzden sizi kurtarmalarını veya onu hafifletmelerini istemeden önce, etrafınızdaki her şeyi ve başınıza gelen her şeyi, önceki bedenlenmelerinizde hak ettiğinizi hatırlayın. Bu yüzden, samimi bir pişmanlık ve tövbe etme, bazen karmik yükünüzü yarı yarıya hafifletiyor. Tanrı acı çekmenizi istemiyor, sizler kendi kendinizi acı çekmeye mahkum ediyorsunuz. Ve kendi hatalarınızı fark etmek ve onlar için pişmanlık duymak, neredeyse anında sizin durumunuzu hafifletiyor ve üzerinizdeki yük hafifliyor.

 

Bugün, sizlere Yol ve neden aranızdan herkesin bu hayatta bu Yolu takip edemediği hakkında bir Öğreti verdim.

 
BEN İsa.
 
 

© Tatyana Mikuşina, 2009


Kurulum Tarihi : 08/12/2013 · 22:26
Son Güncelleme : 08/12/2013 · 22:26
Kategori : Dikte X
Sayfa Oku 6283 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.05 saniye