* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
 -  Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496656 Ziyaretçi

 3 şu An Bağlı

Dikte XIII-9 - ... 20.12.2013

Dünyanız, İlahi modele göre gelişebilmesi için mutlaka değişmelidir 

 

Sanat Kumara, 20 Aralık 2013 

 
 Sanat_kumara_nebe.jpg

BEN Sanat Kumara. 

 

Dünya’nın çocukları, size tekrar geldim. 

 

Her gelişimizde size, evrenin yapısını ve bütün kâinatın bir parçası olarak amacınızı ilgilendiren Kadim bilgi ile temas etme imkânı sunulmaktadır. 

 

Evet, sevgililerim, bu evrenin bütünsel evrimsel süreç sınırları çerçevesinde her birinize özel bir misyon yüklenmiştir. 

 

Ve kapıldığınız yanılsamalara katlanmak ve onları kabullenmek bazen çok zordur. 

 

Özgür irade Yasası dünyanızda dokunulmazdır. Bununla beraber kozmik dönemler vardır ve İlahi imkân koridoru vardır. Size İlahi imkânın daraldığını hatırlatmaya geldim. Ve dünyanız, İlahi modele göre gelişebilmesi için mutlaka değişmelidir. Bu bir aksiyomdur. Ama ben, onu size hatırlatmak zorundayım. 

 

Gerçekleşen süreçler hakkında bir fikir oluşturmak ve vaktinde düzeltebilmek için dünyanıza sık sık geliyorum. Fakat bu evrenin Yaratanı tarafından ruhlarınız için döşenmiş evrimsel bir yol olduğunu ve şu anda insanlığın çoğunluğunun gittiği bir yol olduğunu farkına varmalısınız. Ve bu yol hiçbir yere varmıyor. Bu, alt, hayvani içgüdüleri ve fani aklı takip etme yoludur. 

 

Bizler seçiminizden vazgeçmeniz için sizleri zorlayamayız. Ne ben ne başka bir Üstat, size gelip de yaramaz çocuklar gibi elinizden zorla tutarak İlahi gelişim yolunda sizleri sürüklemeyeceklerini anlamak zorundasınız. 

 

Zamanınızın misyonu da budur: ileriki evrime devam edebilecek ruhları, yabani otlar gibi kozmik sobada yakılmaları gereken ruhları birbirinden ayırmaktır. 

 

Ben ve diğer Üstatlar, elçimiz aracılığıyla sizlere Yolu göstermek ve olan biten süreçler hakkında bir anlayış vermek için geliyoruz. 

 

Evrimsel gelişim etabınızda daha fazla fedakârlığa, Yaşama daha fazla Hizmete sahip olmalısınız. Ve gözlemlemiş olduğumuz gelişiminizdeki gecikme, bize muhalif güçlerin etkisi tarafından kışkırtılmaktadır. Dünyanızda birbirine zıt iki gücün hareket ettiğini farkına varmalısınız: güçlerden birisi Ortak Yarara ve İyiliğe yöneliktir, diğer güç ise ayrıma, bireyselliğe, bencilliğe, en bayağı içgüdüleri körüklemeye yöneliktir. 

 

Dünyanızda gerçekleşen tüm olayların arkasındaki bu iki gücün eylemlerini ayırt etmelisiniz. Başlangıç olarak, bu tümüyle yeterli olacaktır. Çevrenizde olup biten her şeyi gözlemliyorsunuz ve kendinize tek bir soru soruyorsunuz: gerçekleşen şey, hangi güce yarar sağlıyor? 

 

Ve eğer ihtiyaçların aşırı şişirilmesi veya ahlaksız davranışa bir eğilim gözlemliyorsanız, farkına varmalısınız ki bu süreçlere yönelik olumlu olduğu kadar olumsuz her türlü ilginiz, İlahi enerjinizle bu süreçleri besliyor. 

 

Bu yüzden bizler şiddet içermeyen eylem Öğretisini veriyoruz. Çünkü kötülükle savaşmak yararsızdır. O, sizin enerjinizle beslenmeye başlıyor ve çoğalıyor.  

 

Ama aynı zamanda her birinizin kendi farklı evrimsel gelişim basamağında bulunduğunu da farkına varmalısınız. Ve her biriniz İlahi enerjiyi farklı düzeyde geçirmektedir.  

 

Eğer sizler gelişmiş bir bireyseniz, çakralarınız açıktır ve dünyanıza yüksek nitelikli İlahi enerji geçiriyorsunuz. Bu yüzden sizin için enerjinin her türlü niteliksiz bir kullanımı büyük bir karma getirir. Dünya’nın düzeysiz tezahürlerini yargılama düşüncesi bile. 

 

Mesajlarımızı okuyanların büyük bir çoğunluğu şimdilik büyük miktarda temiz enerji geçirememektedirler. Çakraları kirlidir ve büyük enerji akımıyla başa çıkamıyorlar. Sizin gelişim etabınız, dünyanızda faaliyet gösteren iki zıt gücün süreçlerine aktif bir müdahalenizi gerektiriyor. Kötülüğe karşı aktif hareketlerinizle, düşüncede olduğu kadar eylemsel olarak da İyiliği savunarak, kendi gelişiminizi ve çakralarınızın açılmasını sağlıyorsunuz. 

 

Bu yüzden verdiğimiz şiddet içermeyen eylem Öğretisi, farklı gelişim aşamasında bulunan bireyler tarafından farklı şekilde uygulanacaktır.  

 

Ortak Yararlılık ve İyilik prensiplerin savunulması sizden fiziksel planda aktif eylemler gerektirir. Ama bazıları için bu eylemler, tutum ve hareket şeklinden, fiziksel planda gerçek faaliyetlerle ilgiliyken, başka daha gelişmiş bireyler için ise içsel, ruhsal kasların bir çalışması gerektirmektedir. 

 

Sizi temin ederim ki, insanlığın şu anki gelişim etabında çok az birey yüksek ruhsal gelişim seviyesine sahiptir. Bu yüzden sizin temel göreviniz bu bireylere İlahi modellerini devam ettirmelerine yardım etmek olacaktır.  

 

Şu anda dünyadaki mevcut olan bu kaostan er ya da geç Altın Çağ kriterlerini karşılayan bir topluluk oluşturabileceğiz. 

 

Ama Altın Çağ'ın mümkün olduğu kadar çabuk ve daha az insan zayiatıyla gerçekleşebilmesi için olan biten süreçlerle ilgili bilinçli bir tutumunuz ve anlayışınız olmalıdır. 

 

Sohbetlerimizin dönemleri sırasında ve geri kalan zamanda her gün mesajlarımızı okurken, bilinciniz cilalanıyor ve değişiyor. Yedi ve daha fazla sene mesajlarımızı her gün okuyan insanlar, otomatik olarak insanlığın altın fonuna giriyorlar. 

 

Bu yüzden ileriki başarılı evrimsel Yoldaki ilerleyişinizin tüm sırrı mesajlarımıza yerleştirilmiş ve artık size verilmiştir.  

 

Her şey çabalarınıza ve yaşamda takip ettiğiniz niyete bağılıdır. 

 
BEN Sanat Kumara. Om.  
 
 
© Tatyana Mikuşina, 2013 


Kurulum Tarihi : 22/12/2013 · 10:50
Son Güncelleme : 22/12/2013 · 10:50
Kategori : Dikte XIII-9
Sayfa Oku 1985 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.06 saniye