* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
 -  Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496559 Ziyaretçi

 4 şu An Bağlı

Dikte XIII-9 - ... 21.12.2013

Ruhun gücü dünyayı yönetiyor
 
Musa
21 Aralık 2013
 
Musa01.jpgBEN Musa.
 

Ben size tekrar geldim. İnsanlığın,  Yükselmiş Üstatlar’dan gelen rehberlik ve yardıma ihtiyacı olduğu için geldim.

 

Dünya'da yaşadım ve insanlığın şimdi bulunduğu koşulları biliyorum. Dünya'da olup biten her şey, beni son derece ilgilendiriyor, çünkü o, aklımın beşiği olan doğduğum gezegendir.

 

Şimdi size, bedenlenmede bulunan insanlığın büyük bir bölümü için güncel olacak tavsiyelerimi vermek istiyorum. Her şeyden önce, muazzam çabalarla, gezegenin dengesini korumayı başardığımız için seviniyorum. Ama aynı zamanda, anlıyorum ki, insanlığın evrimi, dünyalarımız arasında daha büyük bir etkileşim olduğu halde, daha başarılı olacaktır. Şimdi, sizin bulunduğunuz dünya ile yükselmiş bilinç durumuna ulaşmış insanlığın en iyi temsilcilerinin bulundukları dünya [arasında].

 

Aslında, sizin yanı başınızda, insanlığın en iyi temsilcilerinden oluşan çok gelişmiş bütün bir medeniyet vardır. O, gerçekten sizin tam şimdi bulunduğunuz aynı alanda, fakat farklı frekanslarda yer almaktadır. Ve bu çok gelişmiş medeniyet ile etkileşiminiz tamamen sizin arzunuza bağlıdır. Bilincinizde, bu bağlantı olasılığını kabul etmeniz gerekir. Bu etkileşimin mümkün olabileceği ölçüde bilincinizi değiştirmeniz gerekir. Ve bu, var olan bir gerçekliktir. Ve çok az bir iş kalmıştır: Sizler, Yükselmiş Üstatlar'ın bulunduğu dünya ile bağlantı elde etmeyi istemelisiniz.


Dünyaların arasında böyle bir ayrım gelecekte ortadan kalkacaktır. Ama insan temsilcilerin hepsi yaklaşamayacaklar ve yeni gerçeklikte var olamayacaklarını dikkatinizi çekmek isterim. Ne yazık ki, bu böyledir.


 

Ve şimdi, benim bu mesajımı okuyanlardan bazılarınız bile, ileriki evrimlerinizi engelleyen içinizdeki şeyi aşamayabilirsiniz.

Sizin ileriki gelişiminiz, tamamen kendi kusur ve kendi eksiklerin üstesinden gelmek için yaptığınız çabalara bağlıdır.

 

Sizin medeniyetiniz, Tanrı tarafından işaretlenmiş belirli bir sınırdan sonra daha fazla var olamayacaktır. Medeniyetiniz, Tanrı'dan ve O'nun Yasası’ndan kendisini ayırdığı için var olamayacaktır. Ama İlahi Yasasını kabul edip onu takip edebilen insanlığın temsilcileri için ileriki evrimin kapıları ardına kadar açıktır.

 

En yakın zamanda inanç ve kararlılığınızı göstermelisiniz. Ben bu yüzden bugün size geldim. Birçoğunuz Dünya'daki bedenlenmem sırasında bana sadık bir şekilde hizmet ettiniz. Sizin sadakatinizi hatırlıyorum ve şimdi size mümkün olan tüm yardımı sunmaya hazırım.

Ve görüyorum ki, taş levhalar üzerine yazdığım İlahi Yasayı takip etmeniz gerektiğini size tekrar hatırlatmama ihtiyaç duyuyorsunuz.

 

Binlerce yıl geçti ve hâlâ gelip hayatınızda İlahi Yasayı takip etmeniz gerektiğini size hatırlatmak zorundayım.

Bu, illüzyonun prangalarından sizi çekip çıkarabilecek tek şeydir, bu, size İlahi fırsat penceresini ve ileriki evrime doğru Yolu açabilecek tek şeydir.

Sizler, Tanrı'yı unuttunuz. Tanrı'yı unutan medeniyetler yok olmaya mahkûmdur.

Ben, bu evrende olan İlahi Yasa olarak, Tanrı hakkında konuşuyorum. Bir Yasa yokmuş gibi davranabilirsiniz. Ve sizin uydurduğunuz yasalarla belli bir süre yaşayabilirsiniz. Ama bu sadece Tanrı'nın sizin için çizdiği belirli bir sınıra kadar mümkündür.

 

Bu nedenle, bugün ben, aranızdan bilincinde Yasayı kabul etmeye ve hayatında onu takip etmeye hazır olanlara hitap ediyorum.

Sevgililerim, sokağa çıkıp İlahi Yasayı takip etme gerekliliği hakkında bağırmaya gerek yoktur. Hayır, bu Üstatlar'ın yolu değildir. Ustalar, size Yasayı kalplerinizde takip etmeyi öğretiyorlar. Bu yüzden bu Yola, İçsel Yol denir.

Dış, itaatkar bir şekilde sizin iç durumunuzu tekrarlar. Bu nedenle, tek endişeniz, kalplerinizde, iç alanınızda Tanrı'nın Yasası'nı takip etmek olmalıdır.

 

Cezaevinde bile olsanız, Tanrı'ya olan sadakatinizi koruyabilir, O'nun Yasası'nı takip edebilirsiniz. Sizin içsel özgürlüğünüz, nerede olursanız olun, dış çevreye bağlı değildir.

Bu nedenle, sizler dış dünyanın illüzyon prangalarıyla bağlı olsanız bile, bilincinizin bir niteliği olan ve her zaman sizinle beraber olan İlahi Özgürlüğünüzü göstermenizi çağırıyorum.


Neden bahsettiğimi anlıyor musunuz?

Ben, sadece içsel başarılarınızın derecesi, ileriki evrime doğru yolunuzu açtığını söylüyorum.

Dış illüzyon güçlerinin direncini bilincinizde aşmalısınız.


İnsanlar gelişmiş olmadıklarında, sokaklara çıkıyor, devrimler yapıyor, hükümeti deviriyorlar.

 

Ben, size içsel değişim yoluyla dışı değiştirmeyi öğretiyorum. Bu Yol, Yükselmiş Üstatlar'ın size önderlik ettikleri Yoldur.

İç fırtınalarınızın sakinleşmesi dış kasırgaların sakinleşmesine yol açar. İç, dışı yönetir. Ruhun gücü dünyayı yönetiyor.

Bu yüzden muhalif güçler Ruhunuzun susması için her şeyi yapıyorlar. Ruhunuza karşı bu savaş bir an bile durmuyor. Modern toplumun tüm sanayisi Ruhunuza karşı savaşa yöneliktir.

Bunu idrak edip illüzyon güçlerine, inancınızla ve Tanrı'ya sadakatinizle karşı koymak yerine, sizler illüzyon güçlerini takip ediyor ve art arda yenilgiye uğruyorsunuz.

 

Sizin için mümkün olduğunda, sözlerimin üzerinde düşünün. Bu mesajımın metnini bir kenara koyup, yardımsever bir şekilde size sunulan eğlence ve suretalara yönelmeye acele etmeyin.


Ben, bu mesajımın üzerinde yarım yıl boyunca düşünündüm.

Ve şimdi bir sonraki yarım yıl boyunca sizler, Mesajımın özü üzerinde meditasyon yapmanız gerekiyor. Sadece bu durumda Yasaya uyulmuş olacaktır. Sadece bu durumda Üstatlar’ın sözlerini dinlemediğiniz takdirde oluşan karmayı durduracaksınız.

Bugün, Yol’da Tanrısallığınıza yardım ve destek sunmak için geldim.

 
BEN Musa.
 

© Tatyana Mikuşina, 2013


Kurulum Tarihi : 23/12/2013 · 13:30
Son Güncelleme : 24/12/2013 · 10:11
Kategori : Dikte XIII-9
Sayfa Oku 5924 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.05 saniye