* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
 -  Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496726 Ziyaretçi

 8 şu An Bağlı

Dikte XIII-9 - ... 25.12.2013

Tanrı’ya geri dönmelisiniz

 
Guan Yin
25 Aralık 2013
 

11quanyin.jpgBEN Guan Yin.

 

Kız kardeşim Meryem gibi size, inancın temellerini vermeye niyet ettiğim ve her türlü dış zorluklara ve engellere rağmen inancınızı takip etmeyi öğretmek için size bir Mesajla geldim.

 

Bu yüzden ciddi bir konuşma için kendinizi ayarlayın.

 

İnsanlığın bilincindeki dönüşümün zaruri gerekliliğinin farkına varacağız. Dönemlerin değişim vakti gelmiştir ve bu, bilincinizin değişmesi gereken bir zamandır.

 

Sevgili Babaji’nin size söylediği gibi bu, bilincinizde gerçekten bir devrim olacaktır.

 

Ve bugün ben, gelecek değişimlerin farkına varmanız için geldim.

 

İnsanlığın büyük bir çoğunluğu, gelişimin çıkmaz sokağına girmiştir. Dış olana, tüketime yoğunlaşmanın ve hayattan zevkler elde etmenin egemenliği, insanoğlunun bilinicinin yozlaşmasına yol açmıştır. Bu yüzden bizler, yakın zamanda insanoğlunu içsel, İlahi değerlerin egemen olduğu, evrimsel gelişim yoluna geri getirmek için gerekli olan tüm önlemleri alacağız.

 

Tüm evrimsel yolunuz boyunca sizinle birlikte kalacak ebedi nitelikler vardır. Ve bu nitelikleri hepiniz biliyorsunuz ve lehlerinde bir kanıt gerekmiyor.

 

İyilik, Şefkat, Merhamet, Sevgi, asalet, cesaret, özveri, azim, sebat.

 

Şu anda pek çok nitelik, ikinci plana gitmiş ve insanlığın ilgisi dışına itilmişlerdir. Bu yüzden şimdi bizim ve sizin görevimiz, bu İlahi nitelikleri yaşamlarınıza geri getirmektir.

 

Tanrı’ya geri dönmelisiniz. Bu ise, yakın zamanda bilincinizde bir devrim yapmanız gerektiği anlamına geliyor.

 

İllüzyon güçlerinin büyüsünün üstesinden geldiğinizde, ancak o zaman, sizler ebedi yaşama uyanacaksınız.

 

Sizin sonsuza kadar yaşamanızı isterim.

 

Bunun için geliyorum ve size tavsiyelerimi veriyorum.

 

Sözlerim size basit ve bir derinliği yokmuş gibi gelebilir. Zihniniz, fani aklınız için bir besin almayı istiyorsunuz.

 

Hayır, sevgililerim, bedeni kasların ruhsal başarılarla hiçbir alakası yoktur. Bu Öğretinin çok basit olması sebebiyle, sözde bilimsel ifadelere ve söylemlere alışan pek çok entelektüel tarafından göz ardı ediliyor.

 

Hakikat, İlahi Hakikat, dış tezahürler ne şekilde olursa olsun ki buna entelektüel kibarlık da dahil olmak üzere, çabalarınızın sınırının dışında yatıyor. Kendi önemini ve önceliğini kanıtlama arzusunun bulundu yerde Tanrı yoktur ve olamaz da.

 

Tanrı, fiziksel planda herhangi bir ayrıcalık yaratmayı amaçlamıyor. Tanrı’nın yekpare bedeninin, vücudunun hiçbir parçası ayrıcalığını iddia edemez, yönetme ve başa geçme hakkı için ısrar edemez.

 

İlahi yönetim, dışarıdan değil, insan bireylerin içinden tezahür eder.

 

Bu yüzden ilgi odağı dıştan, içeriye doğru yönlendirilmesi gerekiyor.

 

İllüzyon güçlerinin tüm yaptığı şey, onlar ilginizi sürekli dış tezahürlere tutmaya çalışıyorlar. Şekiller, ürünlerin dış biçimleri çok çabuk değişiyor. Aynı yaygara televizyon ekranlarında da hüküm sürüyor. Sizlere, sürekli titreşen kareler, ışık ve ses efektleri sunuluyor. Ve bu araçlar sizin içsel, Tanrısal özünüzü bastırıyor. İçsel, İlahi nitelikler dış suretaların bolluğu ile değiştiriliyor.

 

Sizler, devamlı enformasyon akışı içinde bulunuyorsunuz ve sonsuzluk hakkında düşünmek için hiç vaktiniz yoktur.

 

Eğer sonsuzluk hakkında düşünmezseniz, sizler ebediyen yaşayamazsınız.

 

Eğer tek başına kalmak ve niteliklerinizin üstünde düşünmek için zaman ayırmazsanız, kendi içinizde Tanrısallığınızı geliştiremezsiniz.

 

Eğer kaliteli metinleri okumak için zaman harcamıyorsanız, düşünmeyi bırakırsınız.

 

Eğer düşünmeyi bırakırsanız, bağımsızlığınızı kaybedersiniz ve kendinizi, sizi evrimsel gelişim yolunun kenarına sürükleyecek kalitesiz bilgi akışlarına maruz bırakırsınız.

 

Yaşamın tüm çeşitliliğin arkasındaki ebedi değerleri olan şeyleri bulmanız ve anlık, fani olan her şeyden vazgeçmeniz gereken zamanın geldiğini tekrarlamaktan bıkmıyorum.

 

Modern kitle iletişim araçlarına özgü olan yüksek sesliliğin ve kabalığın tek bir amacı vardır – sizi evrimsel gelişim yolundan saptırmak. Bizim görevimiz, illüzyonun ormanından mümkün olan çok sayıda ruhu kurtarmak ve çıkarmaktır.

 

Ve şu anda mümkün olan çok sayıda insanın bilincine İlahi gelişim yolunun imgesini kazımak için muazzam çabalar ortaya koyuyoruz. Mümkün olan bütün araçları kullanıyoruz. Fakat şunu belirtmeliyim ki, pek çok şey ancak bedenlenmedeyken yapılabilir. Yalnızca insan eli ve ayaklarıyla.

 

Bu yüzden yorulmaksızın, somut eylemler yapmanız için size sürekli çağırıda bulunuyoruz. Mesajlarımız uzun süreli bir etkiye sahiptir. Her gün onları okuyanların bilincini birkaç yıl içinde değiştirebilirler. Ancak bize muhalif güçler, insanların bilgiye olan doğal isteklerini, enformasyon arzusu ile değiştiren yeni teknolojiler kurmuşlardır.

 

Bilgi almak ile enformatik merakın tatmini arasında fark vardır.

 

Bilgi ebedir, enformasyon ise çok çabuk eskir. Sürekli enformasyon akışında bulunarak, sizler analiz etme ve ayırt etme yeteneğini kaybediyorsunuz. Ayırt etme niteliği yeni enformasyon teknolojileri tarafından bloke edilmektedir. Ve eğer Yüce olana, bu Evrenin bilgece yapısına inanmaya meyilli değilseniz, sonuçta, eğer Tanrı’ya inanmaya meyilli değilseniz, pratikte sizin illüzyonun labirentinden ebedi yaşama doğru çıkmak için hiçbir şansınız kalmıyor.

 

Yakın zamanda her birinizin bilinçli bir seçim yapması gerektiği konusunda sizleri uyarmaya geldim: inançsızlık ve cehaletin uçurumuna doğru düşüncesizce kaymaya devam mı edeceksiniz ya da gözlerinizi yukarı kaldırıp, İlahi bilincin tepesine doğru mu yönlendireceksiniz.

 

İllüzyon itaatkâr bir şekilde ondan almayı beklediğiniz yanını size döner.

 

Eğer sizi hayattan zevkler elde etme arzusu harekete geçiriyorsa, size nazikçe bu zevklerin gittikçe daha fazla karmaşık biçimleri sunulur. Eğer içsel bir karar alarak İlahi Yola doğru çabalarsanız, evrimsel yolun sağlam patikasına çıkmanız için hayatınızda gereken her şeyi bulacaksınız.

 

Tüm anahtarlar ve mekanizmalar sizin içinizdedir ve kararı yalnızca sizler alıyorsunuz. Kimi hiçbir yere götürmeyen geniş yolda yürüyor, başkaları ise ebediyete götüren dar patikayı buluyorlar.

 

Seçim sizin.

 
BEN Guan Yin.
 

Tatyana Mikuşina, 2013


Kurulum Tarihi : 27/12/2013 · 13:42
Son Güncelleme : 27/12/2013 · 13:42
Kategori : Dikte XIII-9
Sayfa Oku 5804 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.16 saniye