* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
 -  Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1498458 Ziyaretçi

 6 şu An Bağlı

Dikte X - ..... 30.06.2009

Bütün insan topluluğu kolektif tekamül  dönemine girmiştir


Sevgili Lanto 

30 Haziran 2009 

 

Lanto1.jpgBEN Lanto, bugün size gelen. Ve bugünkü geliş amacım, günlük yaşamınızda size yararlı olacağına inandığım bir talimat vermektir. 

Kozmik devirlerin değiştiği şu zamanda  geçmiş yüzyıllarda insanlığın emrinde olanlardan  farklı, başka nitelikler, başka alışkanlıklar ve yetenekler sizden gereklidir. Ve gelecekte insanlığın makul gelişimi, bu yeni niteliklere ve alışkanlıklara hakim olmadan mümkün değildir.  

 

Artık şimdi kendinizde bunu hissetmelisiniz.  Gezegenin titreşimleri yeni bir seviyeye  yükseldiği konusunda sizi uyarıyorduk  [1]. Ve bu titreşimlere alışmanız için dünya algı sisteminizin yeniden düzenlenmesi gerekmektedir. Bu çok karmaşık ve yoğun emek isteyen bir süreçtir. Her şeye karşı tutumunuzu değiştirmeniz gerekir ve toplumunuzda mevcut olan tüm ilişkiler sistemini  yeniden  düzenlemeniz gerekir. 

 

Bu benim girişimim değildir ve dahası elçimizin girişimi de değildir, bu kaçınılmaz olarak gerçekleşmesi gerekendir, çünkü bu olmadan insanlığın ileride var olabilmesi mümkün değildir.  

 

İnsanlık, bir bütün olarak yeni ilişkiler türüne hakim olmalıdır.  Ve bu ilişkiler bizler, Yükselmiş Üstatlar arasında var olan ilişkilere daha yakın bir karaktere bürünmelidir. Neden bizim örneğimizi takip etmiyorsunuz ve eski niteliksiz ilişkileri bir kenara bırakmıyorsunuz?  

Bireyselliğinizi, işbirliği ile  değiştirmeyi, yorganı sadece kendine doğru çekmek yerine, kendi deneyimini bütün insanlık ailesi ile paylaşmayı. 

 

Anlayın ki, dostluğa, sevgiye, karşılıklı yardımlaşma ve karşılıklı desteğe dayalı ilişkilere geçme zamanı gelmiştir. Ve alışılmış  davranış kalıplara sarılmayı ne kadar deneseniz de, onlar kaçınılmaz olarak geçmişte kalacaktır ve şimdi topluma özgü olan kusurlar - savaşlar, terör eylemleri, salgın hastalıkları ve ekonomik krizler ile birlikte çözüleceklerdir. Sizin toplumunuz hastadır ve evrimine devam etmesi için yeni bilinç ve düşünce seviyesine geçmelidir. 

 

Bizler, gezegenin genel titreşim fonunun yükseldiği konusunda sizi boşuna uyarmıyorduk. Ve sizler bu yeni titreşim seviyesini takip etmek zorundasınız. Uyum sağlayamayan ve değişemeyen her şey kademeli  olarak temizlenecektir. Sizler dikkatli bir şekilde kendinizi ve çevrenizdeki insanları gözlemlemelisiniz. Bir insan, geçmişte gizli sırlar okullarında tekamülden geçtiği sırada genelde olan şey, şimdi oluyor. 

 

Şöyle ki: Bu insan, titreşimlerin alışık olduğu normal seviyeden daha yüksek olduğu bir ortama yerleştiriliyordu. Ve tüm bedenler - fiziksel beden ve insanın daha ince bedenleri - yeni titreşim seviyesine uyum sağlamak zorunda kalıyordu. Titreşimlerin yükselmesi,  bireyle iç içe geçen ve onunla sakin bir şekilde pek çok bedenlenme boyunca bir arada var olan negatif enerji blokajlarını  kişiden dışarı iter. Bu yüzden insan çeşitli olumsuz bilinç durumlarına, normal hastalıklar olarak nitelendirilemeyen fiziksel bedenin çeşitli ağrılarına  maruz kalır. İnsanın psikolojisinde değişimler gerçekleşir  ve o sinirli, dengesiz, asık suratlı ve huzursuz olur. Tanıdık bir tablo, değil mi? 

 

Ama, eskiden sırlar okullarında gerçekleşenler sadece bir kişiyi yada grupları ilgilendiriyordu. Sizin gezegeniniz ve tüm insan topluluğu kolektif tekamül dönemine girmiştir. 

 

Böylece, kozmik fırsat koridorun daraldığını anlamanız sağlanıyor. Son seçiminizi yapma zamanıdır: ya evrim yolunu takip ediyorsunuz ya da yabani otlar, atıklar oluyorsunuz. 
 
Kozmik Yasa'nın size insanlık dışı davrandığını  söyleyebilirsiniz. Ancak, kendi bahçenizde sizler aynı şekilde yapmıyor musunuz? Hasadınızı tehdit ederlerse yabani  otları temizliyorsunuz. Ağaçların ölü dallarını kesiyorsunuz ve onları yakıyorsunuz. 

 

Son bir kaç bin yıl boyunca bizler sürekli, çok sayıda  elçiler ve peygamberler aracılığıyla geldik. Ve sürekli uygarlığınızın gelişim seyrini hizalamanız gerektiği konusunda sizleri uyardık. Hiç kimse hayatında en az bir kez uyarılarımızı duymadığını söyleyemez. 

 

Ve değişikliklerimizi çok yumuşak gerçekleştirmemiz, size her şeyi bir kez daha tartmaya imkân veriyor ve sizin en iyi parçanızın gelişmesine bir fırsat sunuyor. 

 

Henüz zaman varken, sözlerimin üzerinde düşünün. Her şeyi tartın. Her şeyi bir çırpıda çözmek için çabalamayın. Doğru yönde uyguladığınız, küçük ama sürekli çaba iyi sonuçlara yol açar. 

 

Oluşturduğunuz karma, pek çok insanın kaderini sizin kaderiniz ile birbirine örmüştür. Bu yüzden her şeyi bırakıp ruhunuzu kurtarmak için ormana veya çöle aceleyle koşamazsınız. Her gün akraba ve iş arkadaşlarınızla ilişkilerinizi dönüştürmek için çaba göstermelisiniz. Hayatınızdaki tüm değişiklikleri en ağır karmanız olan insanlarla uyumlu hale getirmelisiniz. 

 

En ağır karmik durumu olumlu yöne çevirmek mümkündür, ama bunun için karmik düğümlerinizi çözmek için tüm hayatınızı adamanız gerekir ve belki de birden fazla hayatı. 

 

Bu nedenle, kendiniz üzerinde, kusurlarınız üzerinde, yorucu bir iş için hazır olun ve her zaman hatırlayın ki, birine sorununu çözmesi için yardım ettiğinizde,  kendi karmik sorunlarınızı da çözüyorsunuzdur. Eğer içtenlikle başkasının başarısına seviniyorsanız, bu kişinin tüm başarı momentumunu elde ediyorsunuz. 

 

Sadece doğru seçimler yaparak ve yaşamın size sunduğu durumlarda doğru tutum  sergileyerek, sayılı yılda çok büyük bir karma dönüştürülebilecek pek çok yöntem vardır. 

 
Bu yıllarda ve bu günlerde sizin için vazgeçilmez  olacak, önemli bir Öğreti verdim. 

 

BEN Lanto. 

----------------------------------------

[1] Bir'in Varlığı "Önemli bir mesaj" 28 Aralık 2007.

 

© Tatyana Mikuşina, 2009 

 


Kurulum Tarihi : 07/01/2014 · 06:05
Son Güncelleme : 07/01/2014 · 06:08
Kategori : Dikte X
Sayfa Oku 6140 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.1 saniye