* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
 -  Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496528 Ziyaretçi

 2 şu An Bağlı

Dikte X - ...... 01.07.2009

Anlaşmazlıkların aşılması hakkında bir Öğreti 

 

Gautama Buda 

1 Temmuz 2009 

 

Gautama_Buda.jpgBEN Gautama Buda, elçimiz aracılığıyla tekrar gelen.  

 

Diktelerimi okuduğunuz anlarda çoğunuzun yüzlerini, sevinç  ve büyük memnuniyetle izliyorum. Sizin uyumlanmanız sırasında özel bir bağ oluşuyor. Mesajları okuduğunuz anlarda titreşimleriniz  yükseldiğinde ve uyum   sağlandığında, ince dünya yaklaşıyor ve kelimenin tam anlamıyla kapıdan içeri giriyor. 

 

Sürekli bu uyumu koruyun ve toplumunuzun birçok sorunu kendiliğinden çözülür. 

 

Bana ve tecrübeme güvenin: bütün mesele insanlığın koruyabildiği titreşim seviyesindedir. 

 

Sohbetimizin bugünkü konusu, farklı akımlara  mensup insanlar arasında anlayış nasıl sağlanır olacaktır. Bu sadece dini akımları değil, aynı zamanda siyasetteki, farklı toplumsal  faaliyet alanlarındaki ve iş dünyasındaki akımları da ilgilendiriyor. 

 

İnsanlar arasında çok nadiren barış ve huzur hüküm sürer. Kural olarak, insanların çıkarları çatışır ve bu, anlaşmazlıklar ve hatta savaşlar için bir nedendir. Anlaşmazlık ve dünyanızın doğasında olan ve onun şu anki niteliklerinden biri olan düşmanlık durumu nasıl aşılır?

  

Konuşmamızın başında titreşimlere boşuna değinmedim. Dünyanızda her şey titreşim düzeyine göre belirlenir. Ve insanlar arasındaki ilişkiler alanı da titreşim düzeyine göre belirlenir. Savaşların, anlaşmazlıkların ve onların mutlu çözümlenmesinin bağlı olduğu, bu sihirli kelime nedir? 

 

Sizin kullandığınız ve anladığınız terimlerle bu kavramı açıklamak benim için çok zordur. 

 

Karaya vurmuş bir balık hayal edin. O, doğal ortamından alınmıştır ve hayatının en zor anlarını yaşamaktadır. Her biriniz titreşimlerinize uygun olmayan bir yerde bulunduğunda, karaya vurmuş bu balığa benzer. 

 

Her insan karmaşık bir sistemdir. O, sadece fiziksel bir bedenden değil, aynı zamanda, daha ince olan, ancak yine de maddesel bir özden oluşur. Her şey insanın bilinç gelişim seviyesine göre belirlenir. İnsanlar, hatta DNA düzeyinde, genler ve kromozomlar düzeyinde birbirinden farklıdır. Bu terimler size tanıdık mı? 

 

Ve böylece, her insan kendisinde belli bir enerjitik bileşen taşır. Her insan ona doğal olan şu veya bu baskın bir frekansa sahip olmasını sağlayan, şu veya bu içsel bir potansiyele sahiptir.

 

Örneğin, sizinin bedeniniz titreşimlerin temel  frekansını belirleyebilir. Şu ya da bu yiyeceği tercih ediyorsunuz. Sevdiğiniz ve yediğiniz yemek az yada çok titreşim düzeyinizi belirler. Örneğin, eğer et ya da her  önünüze gelen yemeği yiyorsanız, titreşimlerinizin büyük ihtimalle çok düşük olduğunu söylenebilir . Titreşimlerinizin düzeyini yalnızca gıda değil, aynı zamanda çevre, giysi ve yaşadığınız yer de etkiler.  Aslında, siz belirli bir yerde yaşıyorsunuz, çünkü titreşimleriniz az yada çok bu yere tekabül ediyor. 

 

Ancak, titreşimleriniz hayatınız boyunca geniş ölçüde değişebilir. Ve vejetaryen olmaya, sigarayı, alkolü, yanlış müzik dinlemeyi bırakmaya karar verdiğinizde, titreşimleriniz bir anda değil, ama yavaş yavaş değişmeye başlar. Ve eski arkadaş çevrenizde kendinizi rahatsız hissedersiniz. Çalıştığınız  ekip sizi sanki ihraç ediyor gibi. Bütün mesele titreşimlerdedir. Artık sizi çevreleyen her şeyin ortalama titreşimlerine tekabül etmemeye başlarsınız ve bu, sizi başka bir iş ve başka bir arkadaş çevresi aramaya iter. 

Titreşimler arasındaki fark, bütün anlaşmazlıkların temelinde yatmaktadır. Sizler, bütün anlaşmazlıkların temelinde karmanın yattığını söyleyebiliriz. Ama karmanız, titreşim  düzeyinizle bağlantılıdır. Ve yeterince yüksek titreşimlere sahip bir insan, önemli oranda kişisel karmasını dönüştürmüştür. Ama grup karması, aile karması, ülke karması ve gezegen karması gibi kavramlar vardır. Ve siz bu tür karmaların dönüştürülmesinden hiçbir yere kaçamazsınız. Ve bir insan kişisel karmasını dönüştürmesinde bazı sonuçlara ulaşmış olsa bile, o çevredeki genel titreşim fonundan "düşmeye" başlar, bundan dolayı yine anlaşmazlıklar  ortaya çıkar. 

 

Ve insanlığın gelişiminin belli bir dönemde onlar kaçınılmazdır. 

 
Titreşimler arasındaki fark bilinçaltı düzeyinde, titreşim bakımından kimin size yakın, kimin ise sizden farklı olduğunun tanımını,  hatasız bir şekilde yapmanıza zorlar. Eğer titreşimleriniz ortalamanın üstünde ise bu, sizi toplumdan "dışarı iter", tıpkı suyun bir topu su yüzeyine ittiği gibi.

 

Yani, anlaşmazlıklar toplumda kaçınılmazdırlar. Ama toplum çok düşük titreşim düzeyinde bulunduğu sürece, anlaşmazlıklar toplumda kaçınılmazdırlar. İnsan topluluğunun  ortalama titreşimleri arttığı zaman, anlaşmazlık durumları yatışır. İlk olarak,  görüşmeler yoluyla savaşlardan kaçınma  fırsatı ortaya çıkar ve daha sonra anlaşmazlıkların kendileri artık çok fazla yıkıcı, olumsuz bir karakter taşımazlar. 

 

İnsan topluluğunun, Yükselmiş Üstatlar tarafından öğretilen yol dışında başka bir yolu yoktur. Görüşlerinizi güç kullanarak savunmanıza gerek yoktur. Bütün anlaşmazlıkların,  toplumun her bir üyesinin kendisi üzerinde iç çalışmalar yolu ile çözülebildiği bir sonraki bilinç seviyesine geçiş zamanı gelmiştir. 

 

Eğer toplumun her bir üyesinin iç sorunları ve aurasında barınmış negatif enerjisi yoksa, o zaman hiçbir rahatsız eden ve hiçbir dış düşman size yaklaşamaz bile. 

 

Siz hepiniz, İlahi Bilgelik okyanusun kıyısında yatan taşlarsınız. Ve gelen dalgalar, yeni gelen kozmik döngüler gibi auralarınızı parlatmaktadır.  Belirli sayıda daha kozmik döngüler geçecek ve auralarınız tamamen güzel, nazik ve açık renkte olacaktır. 

 

Bütün eksiklikler ve bütün kusurlar aşılabilir. Ve insan toplumunun sorunlarını çözmek için bir yol vardır. Ve bu yol yüzeyde yatıyor. Ve sadece insanlara özgü tembellik ve itaatsizlik sizi hala acı çekmenizi zorluyor . 

 

Anlaşmazlıkların aşılması hakkında bu Öğretiyi verdiğim için mutlu oldum. 

 

BEN Gautama Buda 

 

© Tatyana Mikuşina, 2009 


Kurulum Tarihi : 10/01/2014 · 06:45
Son Güncelleme : 10/01/2014 · 06:55
Kategori : Dikte X
Sayfa Oku 6002 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.12 saniye