* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
 -  Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496690 Ziyaretçi

 2 şu An Bağlı

Dikte X - ...... 03.07.2009

Maha Kranti hakkında bir Öğreti 

 
Sevgili Babaji 
3 Temmuz 2009 
 
 

babadji2.jpgBEN Babaji, bugün size gelen. 

  

Bugün, insanlığın bulunduğu aşama ve sizi yakın zamanda bekleyenler hakkında fikir sahibi olmanız için geldim. 

 

Ben, bedenlenmede [1] bulunurken büyük bir devrim, gelecek büyük değişim hakkında bir Öğreti veriyordum- Maha Kranti. 

 

Bu Öğretiyi dinleyen bütün insanlar onu anlamıyordu. Ama herkes gelecek kanlı olaylardan korkuyordu. Ben onları korkuttum. Ancak, insanlığın yaşaması gereken olay, insanların,  bir grup insanın, bir siyasi partinin ya da bir ülkenin iradesiyle gerçekleşecek bir devrim ile ilgili değildir. 

 

Bu devrim ya da değişim yüce güçlerin iradesiyle olacaktır. Ve önümüzdeki değişimler sırasında, kaçınılmaz olan insan kayıplarının derecesi ve sayısı, insanlığın şimdi ulaşabileceği bilinç seviyesine göre belirlenir. Bilinç seviyeniz tek ve belirleyici faktördür. Sizler gelecek değişimleri ya geçeceksiniz ya da geçemeyeceksiniz. Ve aranızdan Öğretimizi anlayabilen ve hayatında onu takip edebilenleriniz, sizler tüm gelecek değişimlerden geçebileceksiniz ve sizi hiçbir şey tehdit etmiyor. 

 

Sadece, Öğretiyi anlamanız, onu kendinizden geçirmeniz, hayatınızda uygulamanız gerekir ve bilinciniz değişecektir. 

Sizler,  şimdi insanların çoğunluğunun sahip olduğu bilinç seviyesi ile geleceğe giremezsiniz. Ve bu benim hevesim değil, bu mevcut bir yasadır. 

 

Kozmik süreler yaklaşırken, büyük geçiş, büyük değişim kaçınılmaz olur. İnsanlığın büyük bölümü geçiş için hazır değildir, onu atlatamayacaktır. Ancak, daha sonra  yeni insan ırkların  gezegende yaşayacağı ve dünyevi evrimini devam etmeleri mümkün olacağı  şartlar yeryüzünde yaratılacaktır. 

 

Bu değişimler, her zaman ırkların değiştiği sırada gerçekleşir. Ve bu değişimler kaçınılmaz olarak gezegende olacaktır. Ancak, bu değişimlerin tarihleri size söylenmeyecektir. Kesin tarihler asla  verilmez. Her zaman kaçınılmaz surette gelecek olan hakkında konuşulur. Her biriniz değişimin kaçınılmaz olduğunu bilir. Ve hepinizin değişim için bir şansı vardır. Hepinizin bilincini değiştirmesi ve evrimsel yolu takip etmesi için bir fırsatı vardır. 

 

Önceki büyük değişimler geçmişin kutsal kitaplarında açıklanmıştır. İncil'de tufanı okudunuz, Vedalar'da Kurukshetra'daki büyük savaşı okudunuz. 
 
Geçmişin pek çok tarihi belgesinde Dünya gezegeninde meydana gelen  değişimlerden  söz edilir. 

 

Şimdi, gezegende çok fazla ruh yaşıyor. Ve bu ruhların çoğunun evrimsel gelişim yoluna girmek için son bir şansı vardır. Onların çoğu için verdiğimiz Öğreti anlaşılır olmayacaktır. Ancak, mesele dış bilinç ile İlahi bilgeliğe ulaşmak değil, mesele saflığın ve doğruluğun içsel yasasını takip etmektir. 

 

Ruhunuza kir yapışabilir ve dışarıdan evrim için elverişsiz görünüyor  olabilirsiniz.  Ancak, Karmik Kurulu ruhunuzun derinliklerine bakar ve bütün çamur tabakaları ve pek çok kusur altında, deneyimli bilgelerin bakışlarından gizlenemeyen altın parıltıyı görebilir.  

 

Size, bir insan kirli, dağınık ve hayatta başarısız olduğundan evrim için  elverişsiz  görünebilir. Ama, onun ruhu ileriki evrime devam etmek için hazırdır. Başka bir insanın, tüm insani değerleri  ve üstün başarı ödülleri vardır, saygı, şan, hayranlarla çevrilidir, ama o ileriki evrime devam etmek için hazır değildir. Çünkü ruhu günaha batmıştır. Dünyanın muhteşemleri ve dünyanın fakirleri. Birilerinin de, ötekilerinin de arasında ileriki evrime devam edecek olanlar ve devam etmeyecek olanlar vardır. 

 

Kimin hazır olduğunu ve kimin hazır  olmadığını, dış bilince söyleyecek hiçbir belirleyici gösterge yoktur. Ne milliyet, ne ırk, ne din, ne sosyal statü, ne yaş - hiçbiri evrim yeteneğinin ya da evrim yetersizliğinin bir göstergesi olamaz. 

 

İnsanın bilinç seviyesini belirleyecek bir gösterge yoktur. Ancak, Tanrı için tüm insani kusurlar ve eksiklikler altında bazılarının ölümsüz ruhu, başkalarının ise faniliği ve pis kokusu ortaya çıkar. 
 
Bu yüzden, yaşadığınız zaman çok zordur. Her şey karışık ve kimin değerli bir tohum, kimin yabani bir ot olduğunu ayırt etmek ve belirlemek çok zor bir iştir. 
 
Bu nedenle, sizin zamanınızda sizi bu kadar cezbeden ve çevrenizde İlahi modellere uymayan o kadar çok şey vardır. 
 
Eğer bir ruh evrim yeteneğine sahip ise dış dünyanın hiçbir cazibesi onu Yoldan çıkartamaz. Hazır olmayan ruhların ise, çevrelerindeki cazibelerden vazgeçme ve doğruluğu takip etme şansları vardır. 
 
Tanrı'nın adaletsiz olduğunu söylememek gerek. Herkes kendi tercihini yapar. Ve bilinçaltı seviyede herkes yaptığı seçimden haberdardır. 
 
Siz kendi kendinizi yargılıyor ve kendiniz bir seçim yapıyorsunuz. Tanrı sizi engellemez. Ve tüm Yükselmiş Üstatlar ile birlikte, bu talimatlarımı yalnızca vermek için bir fırsatım vardır, ama bu talimatlar onları duymaya hazır olanlar içindir.  

 
BEN Babaji. OM. 
 
-------------------------------

  [1] Shri Haidakhan Wale Baba (Babaji) - çok büyük bir ruhsal Öğretmendir. 1970 ile 1984 yılları arasında Hindistan'da, Himalayaların eteklerinde, Kumaon bölgesinde yaşamıştır. Orada bir çok büyük Hindu aziz doğmuş ve yaşamıştır. Babaji Haidakhan köyü yakınlarındaki bir mağarada genç bir adam bedeninde ortaya çıkmıştır. Dünya'da bulunduğu 14 yılının tamamını aşramdaki insanlara hizmet etmek için adamıştır. 

 

© Tatyana Mikuşina, 2009 

 


Kurulum Tarihi : 14/01/2014 · 06:56
Son Güncelleme : 14/01/2014 · 09:48
Kategori : Dikte X
Sayfa Oku 6264 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.08 saniye