* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
 -  Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496689 Ziyaretçi

 4 şu An Bağlı

Dikte X - ...... 04.07.2009

Ruhsal çalışmalar hakkında bir Öğreti 

 

Yüce Tanrısal Yönetici 

4 Temmuz 2009 

 
 

Veliki_Boj_Upravitel.jpgBEN Yüce Tanrısal Yönetici. 

 

Benim bugün gelme nedenlerimden biri, size Karmik Kurulu'nun çalışmaları ile ilgili bilgi vermektir. Bizler çalışmalarımızı tamamladık. Çalışmalarımızın sonucu ve bizim tarafımızdan alınan kararlar bir sonraki gündönümüne- kış gündönümüne, kadar olan dönemi kapsamaktadır. 
 

İşimizin kolay olmadığını  gizlemeyeceğim. Ve her zaman olduğu gibi ucu ucuna dengeledik. Ve mümkün olduğunca çok sayıda ruha seçim yapmak ve karar vermek için  bir kez daha  şans ve zaman elde etmelerine fırsat verme dileğimiz, Büyük Merkezi Güneş tarafından dikkate alınmıştır. Bu nedenle, ben işin gidişatından ve kabul edilen kararlardan memnunum. 

 

Ruhsal çalışma ve etkinliğinizin yönleri ile ilgili olarak, çok fazla zamanın kalmadığının üzerinde daha fazla düşünmenizi tavsiye ederim. Ve her bir insanın çabasına şimdi daha önce hiç olmadığı kadar çok ihtiyaç vardır. Bazen durum öyle gelişir ki,  sadece bir kaç ışık taşıyıcısının ekip çalışması, evrimsel fırsat devamından yana güç üstünlüğünün elde edilmesi için yeterli oluyor. 

 

Çoğunuz, pek çoğunuz bu gezegen ve üzerinde yaşayan tüm canlılar için faydalı olmak adına ne yapabileceğini düşünüyor. Bazen meditasyon uygulamaları yapıyorsunuz, bazen dua ediyorsunuz  ve son derece nadir fiziksel planda bir şeyler yapmaya çalışıyorsunuz. Ve size söylemeliyim ki,  dual dünyada her eylem, her uygulama çift karaktere sahip olabilir. Ve aynı işi yapan ve aynı eylemleri gerçekleştiren iki kişi farklı güçler için çalışıyor olabilir. 

 

"Nasıl mümkün olabilir?" diye bana soracaksınız. Ve ben cevap vereceğim.  İşinizin ya da uygulamanızın başında yatan vektör, çaba, niyet tüm eylem ve çabalarınızın hangi güçlerin yararına yönlendirileceğini belirler. 

 

Sizin hayatınızdan somut bir örnek vereceğim. Siz meditasyon yapmaya  çalışıyorsunuz. Bunun çok yararlı bir iş olduğunu biliyor ya da okudunuz. Ve meditasyon yapmaya çalışıyorsunuz.  Çok farklı meditasyon türleri vardır. Ve meditasyonların bir kısmı sadece mental planın alanını etkilemektedir. Mental plan dünyasal plana yakın olduğundan bu, son derece dikkatli uygulanması gereken bir meditasyon türüdür. Ve meditasyon sırasında ya da meditasyona başlamadan önce olumsuz yöne düşüncelerinizin herhangi bir sapması, tamamen ters bir etki yaratabilir. 

 

Örneğin, tüm canlıların yararı için düşünce ile çalışmak istiyor ve düşüncenizi yükseltmeye ve iyiliğe yönlendirmeye çabalıyorsunuz. Ama o anda ailenizde veya iş yerinizde mevcut herhangi bir sorun aklınıza geliyor.  Düşünceniz, bir saniyeden daha az bir süre için önceden belirlenmiş meditasyonun konusundan uzaklaşıyor. Siz bunu fark etmiyorsunuz bile. Ancak meditasyonun akışına kendi olumsuz durumunuzu ekliyorsunuz. Eğer birçok kişi, onlarca, yüzlerce veya binlerce bile olabilir,  bu meditasyonda yer alırsa ve eğer bunların her biri meditasyonun genel akışına olumsuz  anını aktarırsa, meditasyonun tüm akışı tam ters yöne yönlendirilebilir ve bunun sonucu beklediğiniz etkinin tam tersi olabilir. 

 

Bizler, böyle bir şeyin mümkün olduğunu ve sık sık gerçekleştiğini biliyoruz. Bu yüzden, toplu meditasyonlara aşırı dikkatle yaklaşıyoruz ve son derece nadir onları yapmanızı istiyoruz.  Düşünce gücü ve düşüncenin yönlendirilmesi çoğu insanın güçlü tarafı değildir. Bu yüzden,  meditasyonlar, gerekli bilinç durumunda yapılmasalar   bile, büyük bir negatif etki edemezler, ama her şeye karşı çok bilinçli yaklaşmayı öğrenmeniz gerekir, özellikle şimdi dünyalar birbirine yaklaşırken. 

 

Sizin ruhsal çalışmalarınız zarar getirdiği gibi, fayda da getirebilir. Her şey ruhsal çalışmalara başlarken  durumunuza bağlıdır. 

 

Ve ben, ruhsal uygulama sırasında  enerjinin  yanlış  yönlendirilmesinde,  fiziksel planda herhangi bir yanlış eylem gibi bir  karma yarattığınızı belirtmek zorundayım. 

Evet, sevgililerim, dua etmeden önce bunu düşünmenizin zamanı geldi- bu dua ile karma yaratmıyor musunuz? 

 

Dua sırasında doğru bilinç durumu ve dua sırasında  doğru ruh hali çok önemli unsurlardır. Kullandığınız dua sözleri de çok önemlidir. Duanın sözlerine dikkat edin. Eğer duanın ne ile ilgili olduğunu anlamıyorsanız, duanın enerjisini tam olarak yönlendiremezsiniz. 

 

Mantra okuma uygulaması mevcuttur. Bu özel bir uygulamadır. Ve kural olarak, siz mantraların anlamını ve önemini anlamıyorsunuz. Mantranın hecelerin sesleri etki eder. Ancak, burada da sizi bir tehlike beklemektedir. Çünkü mantralar yanlış telaffuz edildiğinde, mantra okuma uygulamanızın etkisi de olumsuz olabilir. 

 

Bu Öğreti, ruhsal uygulama ve ruhsal metotları daha dikkatli yapacağınız ümidiyle size şimdi veriliyor. Eğer denenmiş  ruhsal çalışmaların olumsuz etkisi bile olabiliyorsa, o zaman sizin uydurup yaydığınız uygulamaların etkisi ne olabilir? Eğer önerdiğiniz ruhsal uygulama, İlahi bakış açısına göre yanlışsa ve siz yeterli sayıda insanlar arasında bu uygulamayı yaydıysanız, o zaman sizin uygulamanızın bu insanlar tarafından kullanılmasından oluşan karma, tamamen sizin omuzlarınıza yüklenecektir.  

 

Bu yüzden, yeni uygulama ve metotların  tatbik edilmesiyle ilgili, özellikle medyada, geniş şekilde girişimde bulunmanız konusunda sizi uyarırım. Eski zamanlarda tüm ruhsal uygulama ve metotların talebelik zinciri yoluyla yaygınlaştırılması ve Öğretmenin ruhsal çalışmanın, talebeleri tarafından nasıl uygulandığını dikkatlice izlemesi tesadüf değildir. 

 

Siz ruhsal gelişiminizde önemli yüksekliklere ulaştığınızı ve kendiniz öğretebileceğinizi ve öğütler verebileceğinizi  düşünüyorsunuz.  Kimse, ben dahil, bunu size yasaklayamaz. Ama bizler, ruhsal çalışmalar hakkında bir Öğreti vermek zorundayız. Hayatınızda bu Öğreti'yi  kullanabilir ya da kullanmayabilirsiniz. Ancak, ben, bir çoğunuzun ruhsal çalışmaları, özellikle yeni moda olanları uygularken çok dikkatli olacağınızı çok umuyorum. 
 
Sizi uyardım ve size Yolunuzda doğru yönü gösterdim. 

 

BEN Yüce Tanrısal Yönetici. 

 
 

© Tatyana Mikuşina, 2009 


Kurulum Tarihi : 21/01/2014 · 06:41
Son Güncelleme : 21/01/2014 · 06:41
Kategori : Dikte X
Sayfa Oku 5945 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.07 saniye