* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
 -  Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1497230 Ziyaretçi

 7 şu An Bağlı

Dikte X - ...... 07.07.2009

Rusya halkı ile ciddi bir konuşma 

 

Üstat Nikolay Rerih 

7 Temmuz 2009 

 
Roerich2.jpgBEN Nikolay Rerih. 

Ben, bugün yapacağımız ciddi konuşma için bu elçi aracılığıyla geldim. 
 
Dünyanın önünde açılan İlahi fırsat zamanı fazla kalmadı.  

 

Bu fırsatta ana rolü  Rusya oynamak zorundadır. 
 
Ben, bedenlenmedeyken kalbimin Rusya için daima nasıl acı çektiğini biliyorsunuz. Ve şimdi kalbim Rusya için sürekli endişe duymaktadır. Ben, hala tüm düşüncelerimle Rusya'ya bağlıyım. Ve üzerimde yatan sorumluluk yükünü hissediyorum. 

 

Bedenlenmede olsaydım, ne kadar çok şey yapabilirdim şimdi, Rusya'da bulunarak.  Önünüzde ne kadar çok fırsat açıldı. Bedenlenmede  bulunduğum zamanda  böyle fırsatlar yoktu. Hatta Rusya topraklarında bulunmam mümkün değildi ve hayatımın büyük bir bölümünü onun sınırları dışında yaşadım. 

 
Şimdi siz Rusya'da yaşıyorsunuz. Sizin emrinizde muazzam fırsatlar var. Neden hiçbir şey yapmadığınıza şaşırıyorum. Geçen yüzyıllarda yabancı orduların istilalarının korkunç zamanlarda Rusya'yı kurtaran o adamlar nerede? 

 

Rus toprakları, yabancı kültür ve değerlere karşı  Rus değerlerini ve Rus kültürünü koymak için, tüm Işık güçlerin ve Rusya'nın tüm ışık taşıyıcılarının birleşeceği yüce fikri altında birleşmeye fırsatı olmayacak kadar  yoksullaşmış, olabilir mi? Rus kültürü her zaman dünyanın en insani ve en insancıl kültürlerinden biri olmuştur. Rus ressam ve besteciler çok da eski olmayan zamanlarda bu büyük ülkenin ününü yaymışlardır. Neden Rus  toprakları yoksullaştı? 

 

Neden para ve maddi değerler tören yapıyor? Ne zamana kadar başkalarının yaşam şeklinden zevk alacaksınız? Gerçek değerlere dönmenin zamanı gelmedi mi ? 

 

Onur ve şerefi hatırlamanın zamanı gelmedi mi? 

 

Çocuklara, ebedi evrensel insan değerlerine olan bağlılığı öğretmenin zamanı gelmedi mi ? Gençliğin ne ile ilgilendiğine bir bakın. Böyle mi olmalıdır ? 

Bu genel çürüme ve bozulma tablosunu izlerken üzülüyorum . 

 

Ben, diğer Yükselmiş Üstatlarla birlikte Rus ışık taşıyıcılarını uykudan uyandırmaya çalışıyorum. Ben onlar için onur , haysiyet ve vatanseverlik kavramlarının henüz değer kaybetmemiş aydınlar sınıfın temsilcilerini bulmaya çalışıyorum . Ben o ruhları bulmaya çalışıyorum... 
 

Ancak, gittikçe daha fazla umutsuzluğa kapılıyorum. Hatta Hakkikat'e uyanan ve onun için İnanç ve Tanrı ilk sırada olan bir ruh bulunsa bile, belli bir zaman geçiyor ve bu ruh yavaş yavaş İlahi yoldan sapıyor ve bir takım hayali değerleri ve kültürün bazı suretalarını aramaya başlıyor. 
 
Gerçekten maneviyatın yüksek ideallerine bağlı çok az ruh kaldı. Onların aralarında karma yükü olmayan ve fiziksel planda Üstatların işlerini yapabilen o kadar az ki. 

 

Ben, yönlerini kaybetmemiş ve yolundan sapmamış ne kadar az sayıda sadık işbirlikçi bedenlenmede bulunduğunu, dehşet  içinde düşünüyorum. 

 

Bugün, çoğunlukla size hitap ediyorum. Her zaman sayıyla değil, yeteneklerle zafer kazanılmıştır. 

 

Bu yüzden, bugün Rusya'daki hayatı esir eden bayağılığa karşı birleşik bir cephe oluşturmak gerekir. 

 

Işık misyonunu yerine getirmek için bedenlenmeye gelmiş ne kadar çok güzel ruh şimdi bu bayağılığın ve serbestliğin ağına düşmüştür. 

 

Minin ve Pojarsky [1] zamanında olduğu gibi düşünce ve duyguların ince planından Rusya'nın üstüne çömelen düşmana karşı halk ayaklanması oluşturmalı. Şu anda tören yapan her ilahi olmayan tezahürün yerine her şeyde İlahi modelleri koyma zamanıdır. 

 

Büyüyen neslin doğru yetiştirilmesi için  yatırılan her ruble, yüzlerce kat dönecek ve Rusya'nın manevi zenginlikleri gelecekte artacaktır. 

 

Ve mesele, maddi yatırımlarda da değildir, sadece ruhun en iyi niteliklerinin gösterilmesi bile çocukların ruhlarına iyi tohumları ekmek için yeterlidir. 

Sizin gülümsemenizin hiçbir maliyeti yoktur, sevginizin hiçbir maliyeti yoktur, iyi niyetinizin  hiçbir maliyeti yok. Bütün bunları size Tanrı veriyor. Ve bütün bunları sizin, dünyaya getirmeniz gerekir. 

 

Bütün sorun sizin Tanrı'yı unutmanızda, bu dünyaya Tanrı'nın işlerini yapmak için geldiğinizi unuttunuz, egonuzu, fani aklınızı şımartmak için değil.

 

Ben, uzun bir süre mesaj vermek için gelmedim, çünkü öfkemi tuttum. Böyle heyecanlanmamalıyım. 

 

Ülke için üzgünüm, millet için üzgünüm, televizyon önünde ve bir kadeh votka  ile amaçsız oturan insanlar için üzgünüm. 

Utanın, beyler! 
 

Dualarımda her gün İlahi fırsatın Rusya için belli bir süre daha uzatılması için yalvarıyorum, ki ülke nihayet amaçsız bir hayat sürmekten, para ve kolay kazanç peşinde koşmaktan kurtulsun. Gerçek değerler vardır!  Onun için bedenlenmeye gelmiş olduğunuz ve günlük çabalarınızı oraya yöneltmeniz gereken bir şey vardır. 
 
Ben, Rusya halkı ve onun iyi ve kolay bir hayat arayışı içinde diğer ülkelere giden  vatandaşları ile ciddi bir konuşma için geldim. 
 
İnanın bana, geçiş yaptığınızda bedenlenmede anlamsızca geçirdiğiniz günleri hayretle hatırlayacak ve size fiziksel dünyanın nimetlerini veren, ama bazen sonsuza dek sizin için Cennetin Krallığını kapılarını kapatan kararlarınız için üzüleceksiniz. 

 

BEN Nikolay Rerih. 
 
  

© Tatyana Mikuşina, 2009 
-----------------------------------------------

[1] Prens Dmitry Pojarsky ve tüccar Kuzma Minin 17. yüzyılda Polonyalı istilasına karşı ülkeyi savunma rollerinden dolayı ulusal kahramanlar haline gelmişlerdir. Onlar Rus gönüllü ordusu toplamış ve 1612 yılında Polonyalıları, Moskova Kremlin'den kovarak Karışıklık Dönemine son vermişlerdir. (Çev.notu)


Kurulum Tarihi : 27/01/2014 · 12:01
Son Güncelleme : 27/01/2014 · 12:02
Kategori : Dikte X
Sayfa Oku 5838 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.05 saniye