* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
 -  Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496656 Ziyaretçi

 3 şu An Bağlı

Dikte X - ...... 08.07.2009

İleriki evrim için gerekli nitelikler hakkında bir Sohbet 

 

Padma Sambhava 

8 Temmuz 2009 

 
 

34padmasambhava.jpgBEN Padma Sambhava, dünyalar arasından size gelen. 

Bugünkü sohbetimizin konusu, tezahür etmiş dünyalar var olduğu sürece güncel olacak, ebedi bir konudur. Bu, Öğretmen ve öğrenci; Guru ve çela konusudur. 

 

Medyanın en modern araçlarına erişiminiz var, internet gibi araçlar emrinizde bulunuyor, bilgisayara hakimsiniz. Ama sizin uygarlığınızın, tezahür etmiş dünyalar mevcut olduğu sürece, var olacak ilişkilerde bir milim bile ileri gitmediğini söylemek zorundayım. 

 

Aksine, her şeyi bildiğinizi ve dünyanızda bol miktarda mevcut olan her bilgiye erişebileceğinizi düşünüyorsunuz. 
 
Sizi, tüm bilgilerin para ile satın alınabileceğine veya dükkan raflarında bulunduğuna, ya da bir seminere katılarak  temin edileceğine  ikna ediyorlar. 

Sizi yanıltıyorlar ve siz de yanılıyorsunuz. Çünkü gerçekten değerli olan bilgi, dükkan raflarında bulunmaz. 

 

Medeniyetiniz, ne kadar da istese, bu bilgiye erişim elde edemez. Çünkü aslında herhangi bir bilgi için tüm anahtarlar içinizde gizlidir.  Ve bu anahtarları elde etmek için bilincinizi, bu anahtarları alabileceğiniz  seviyeye  yükseltmek zorundasınız. İlahi bilgelik öğretiminin mekanizması yüzyıllarca geliştirilmiştir. Ve o,  öğrencinin  alçakgönüllülükle arkasında Hakikat'in gizli olduğu kapının aralanacağı anın gelmesini  beklemesinden ibarettir. 

 

Zaman değişti. Ama o sadece, arkasında  Hakikat'in gizli olduğu kapıya götüren  nitelikleri, gittikçe daha az insanın elde edebileceği  anlamında değişti.  Diğer insanlar, Hakikat'i bulunduğu yerde aramıyor, fakat medya projektörlerinin aydınlattığı ve  işte hakikat budur, diye çalan borazanların olduğu yerde arıyor. 

Hakikat'in farkındalığı,  sessizce, çok sessizce gelir. İki nefes arasında ve iki kalp atışı arasında. 
 
Hayır, sokağın gürültüsü ve medyanın gürültüsü Hakikat'i aramaya başlamak için uygun değildir. 

Sizin medeniyetinizde çok fazla telaş vardır. Ve biri, sıradaki saçmalığı, yüksek katmanlardan az önce gelen yeni bir bilgi olarak ilan ettiği zaman, gülebilirsin de, üzülebilirsin de. Çünkü telaş çok fazladır, her şey çok fazladır, ama Hakikat yoktur. 

 

Cankurtaran halatçıkları, örümcek ağı misali Hakikat'in tapınağına götüren işaretler gibi dünyanızda dağılmıştır. Fakat siz işaretleri fark etmiyor ve onları göz ardı ediyorsunuz. 
 
Medeniyetiniz, hala talebelik zinciri yoluyla Dünya'da yayılan gizli bilgilerle ilgili konularda en azından bir fikir edinmesi için, çok basit şeyler yapmaya başlamalısınız.  


En  zor zamanlarda bile dünyalar arasında bağlantı asla yitirilmemiştir. Her zaman, en korkunç zamanlarda bile dünyaya Hakikat'in titreşimlerini taşıyan insanlar bedenlenmede bulunmuştur. 

 

Yeryüzünde bu Bilgi'nin, bu Hakikat'in taşıyıcılarının bulunduğu özel yerler vardır.  
 
Biliyorum, eminim ki, insanların telaştan yorulacakları zaman gelecektir. İnsanların Hakikat'e giden dar yola geri dönmeye başlayacakları zaman [gelecektir]. 
 
Ben bedenlemede iken bilgiye doğru yönelen biriyle, o çabasını ve alçakgönüllülüğünü kanıtlamadığı sürece  konuşmaya başlamazdım. 

 

Hakikat'in bir parçasına ulaşmak için benim öğrencilerim olmaya gayret gösteren kişilerle basit bir konuşmaya başlamadan önce bazen onlarca yıl bekliyordum ve izliyordum.  

Hanginiz, yıllarca meditasyon pozisyonunda oturarak ve alçakgönüllülükle, titreşimleri Öğretmenin sizinle konuşması için izin verene kadar bekleyebilir?


Hayır, sizler para ödemek ve paranızla tüm bilgiyi almak istiyorsunuz. 

Sakinleşin. Hakikat ve bilgi, para ile satın alınmaz. Bilinciniz onları algılamak için hazır olduğunda, onlar varlığınıza girer.  

Bu kaçınılmaz alarak gerçekleşir. Kap hazır olduğunda - Öğretmen geliyor. Bu fiziksel dünyada geçerli olan bir kanundur. 

 

Eğer gerçekten hazır olmadan önce Öğretmene yaklaşırsanız, hayal kırıklığından başka hiçbir şey elde edemeyeceksiniz. Üstelik, size özgü tüm kusurlarınız için Öğretmeni itham edeceksiniz. Çünkü gerçek bir Öğretmen, kendinizi onda gördüğünüz bir aynadır. 

Sık sık insanlar, zamanın ve fiziksel dünyanın koşullarının öylesine çok  değiştiğini ki, yeni yaklaşımların ve yeni öğretilerin gerekli olduğunu, eski yaklaşımların eskidiğini ve  artık aktüel olmadığını düşünüyorlar. 

 

Peki... Muhtemelen sizin için böyledir. Ancak, milyarlarca yıldır evrende geçerli olan yasalar henüz değişmedi. 

 

Bir gün bilim adamları, kendi  laboratuarlarında kozmik yasaları doğrulayacaklardır. Fakat bu, insanlığın bilinci, bu keşifleri kabul etmeye hazır olmadığı sürece olmayacaktır. O zamana kadar bilim Hakikat'ten uzaktır, tıpkı medeniyetinizin bir bütün olarak Hakikat'ten uzak olduğu gibi. 

 

Ben, ileriki evrim için gerekli nitelikleri elde etmediğiniz sürece, insanlığın birkaç bin yıldır yerinde saydığı ölü noktadan ilerleyemeyeceğinizi, bilincinizde açıklığa kavuşturmanız için bugün size geldim. 

 

Ben, daha iyi anlaşılmaları için bu nitelikleri tekrar edeceğim. 


Sizlerin Yüksek Kanun'un önünde alçakgönüllülüğe ihtiyacınız vardır, çabalamanız, itaat etmeniz, sabır ve hoşgörü göstermeniz gerekiyor. 


Bunlar temel niteliklerdir. 

 

Ayrıca Yol'da ilerlemeniz için size doğru  yönü verecek doğru vektör gerekir. Doğru vektör olarak ise, bu evrende var olan tüm canlılara yardım etme isteği kabul edilir. 
 
Sizlere talimat verdim. Ve şimdi düşünmeniz için zamana ihtiyacınız vardır. 

 

BEN Padma Sambhava. Om. 

© Tatyana Mikuşina, 2009Kurulum Tarihi : 06/02/2014 · 05:29
Son Güncelleme : 06/02/2014 · 05:38
Kategori : Dikte X
Sayfa Oku 5611 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.05 saniye