* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
 -  Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496656 Ziyaretçi

 3 şu An Bağlı

Duaya Davet - Mart 2007 Sesleniş

Sevgili Arkadaşlar, 
 
24 Mart 2007 yılında Moskova'da Tatyana Mikuşina  isteyen herkesle bir buluşma gerçekleşti. 

Bu buluşmaya Moskova'dan, diğer şehirlerden ve ülkelerden  300'den fazla kişi katıldı. 

Elçi, Moskova'da 15 - 18 Mart arasında gerçekleşen "Tekamül Yolu" seminerinin maddelerine göre Tekamül Yolu Öğretisi'nin temel kaidelerini verdi, katılanların sorularını yanıtladı. 

Tanrı Maitreya'nın isteği üzerine Üstatlar’ın Rus halkına Seslenişini aktardı. 
Sizlere Seslenişin metnin sunuyoruz.
 
Üstatlar’ın Rus Halkına Seslenişi 
 

Dün Tanrı Maitreya ile meditasyon yaparken O bana bir şey söyledi… Üstatlar’ın gerçekleştirdiği her etkinlikten sonra ben Hocamı çağırıyorum ve O hazırlanmam gereken bir sonraki şeyi söylüyor. 

Örneğin bir ay önce Bulgaristan'daki semineri sorma imkanı vardı ve ben bu soruyu sordum, Tanrı Maitreya şu şekilde cevap verdi: “Tekamül Yolu seminerinden sonra pek çok şey büyük ölçüde değişebilir. 

Ben neden bahsettiğini anlamadım. Ama sonra, dün tekrar meditasyon yaptım ve aynı soruyu tekrar sordum: "Daha sonra ne olacak?” 

Köşeye ulaşmadan,  ileride ne olduğu görünmez… 

Bir saat boyunca, bir mesaj şeklinde olmayan, ama  bunların çok ciddi şeyler olduğu bir düşünceler akışı aldım. Ben yalnızca anladığım şeyi tekrarlayabilirim… 

Aslında Büyük Beyaz Kardeşliğin pelerini bana 2004 yılı Mart ayında verildi. Büyük Beyaz Kardeşliğin Elçisi ve onun pelerini Rusya’da bulunma imkanından beri üç yıl geçti.  Ve bu halk için, ülke için verilen bir süredir. 

İsa’nın hikayesini biliyorsunuz. O, Kudüs’e eşekle girmişti, bundan önce  İsrail halkı arasında üç yıl vaaz vermişti. Onu palmiye yapraklarıyla karşılamışlar ve Haliluya diye bağırmışlardı, ondan sonra ise... cuma günü onu çarmıha gerdiler. Bu şekilde İsa’yı yakalayan, Ona  işkence eden ve Onu öldüren insanların temsilinde, halk kendi seçimini yapmıştır. Ve İsrail halkı tüm dünyaya dağıldı. 

Rusya çok önemli bir ülke ve şimdi neden böyle olduğu göz önüne seriliyor. Çünkü yetmiş yıl boyunca Rusya, ulus olarak sınavlarından geçerek bu bilinç seviyesine ulaşma imkanına sahip oldu (başka bir deyişle tekamülden sadece tek tek insanlar değil, tüm ulus da geçmektedir)… Rusya ilerisi için çok önemli bir seçim yapmasına izin veren bilinç seviyesine ulaşma imkanına sahipti. Bildiğiniz gibi Madam Blavatsky ve Rerih ailesinin Rusya’da bulunma imkanları yoktu. Onlar Öğretilerini Rusya'nın sınırları dışında veriyorlardı. Ve geçen 20. yy boyunca Büyük Beyaz Kardeşliği, Öğretilerini Amerika topraklarında veriyordu. Orada onların aracılığıyla Öğretinin verildiği pek çok Elçi ve akım vardı. Üstatların mesajlarından biliyoruz ki Işık fokusu Amerika’dan Rusya’ya taşınmıştır. Işık fokusu elle tutulan bir şey değildir. Bu, insanın içinde olan bir şeydir. Bu, yalnızca bir insanın bütün bir ulus için alınan İlahi Işık geçirme yetisidir.  

2004’te…. Üç yıl… Bu üç yıldan sonra şu anda meydana gelen değişimler çıplak gözle de görülüyor. İlahi enerji fiziksel planda parasal enerji olarak kendini göstermekte ve Rusya'nın zengin bir ülke olacağı kaderine yazılmıştır, ama bu tekâmülü geçmesi şartıyla.  

Öğreti, Amerika topraklarında verilirken, Amerika zengin bir ülke oldu. Mesele verilen Işığı nasıl kullanacağı ile ilgiliydi. Ve Amerika, Altın buzağıya tapma yoluna gitti. Başka bir deyişle Üstatların Amerika’ya gönderdikleri Işık, gerçekte tüm bu yirminci yüzyıl boyunca dışsal olana, bu dünyanın zenginliğine ve bu dünyaya hizmet etmek için kullanıldı.  

Bugün bunun için zaman yoktur. Amerika’da onlarca yıl sürmüş olan şey Rusya için şimdi olması öngörülmüştür. Üç yıl. Ve ülke bir seçimle karşı karşıyadır. Ve Amerika’da olup biten şey, şu anda Rusya için de aynısıdır. Neyi seçecek. Ruhsal, İlahi Yol’u mu seçecek veya Altın buzağıya tapma yolunu mu seçecek? 

Bu, halkın yaptığı bir seçimdir. 

Ben sordum: “İleride ne olacak?” Haziran-Temmuz’da yaz dönemi mesajları planlanmıştı ve ayrıca seminer yapılması gerekiyordu. Ama Maitreya vermiyor. Onlar çalışmama izin vermiyorlar. 

Onlar… Rusya’nın bu süre zarfında bana hiçbir şey vermediğini söylüyorlar. Benim yaşayacağım bir yerim bile yok. Bir halkın Üstatların elçisine nasıl davrandığını pek çok şey söylüyor… 

Ve mesele bende değildir. Aslında benim için bütün bunlar hakkında konuşmak çok zordur. Çünkü insan seviyesinden kendim için bir şey istiyormuşum gibi görünüyor. Gerçekte benim hiçbir şeye ihtiyacım yoktur. Ama bu gerçekten çok ciddi. Ve eğer Üstatlar Işık fokusunu alırlarsa o zaman Rusya testini geçemeyecektir.  

Genellikle bir halk seçimini insanlar aracılığıyla yapıyor, İsa'nın katli sırasında bulunan insanlar aracılığıyla, bu buluşmada bulunma imkanına sahip insanların aracılığıyla... 

Demek ki Tanrı size konuşuyor... 
Tanrı size konuşuyor... 
Ve belki bu buluşma son olabilir... Bilmiyorum... 
Dün Tanrı Maitreya ile meditasyonum sırasında işte bunları anladım. 


Kurulum Tarihi : 16/03/2014 · 22:35
Son Güncelleme : 16/03/2014 · 22:35
Kategori : Duaya Davet
Sayfa Oku 1973 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.05 saniye