* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
 -  Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1498677 Ziyaretçi

 6 şu An Bağlı

Dikte VII - .... 23.06.2007

Çarmıha gerilme İnisiyasyon Öğretisi

 

Sevgili Zerdüşt

23 Haziran 2007

  

15zaratustra.jpgBEN Zerdüşt, size tekrar gelen!

 

BEN bugün şimdi geldim ve bu elçi aracılığıyla aramızdaki iletişim imkanı, İlahi imkan devam ettiği için mutluyum. Çalışmamızın devam edebilmesi için fiziksel planda ileriki çalışma için hazır olunduğu konusunda teyide ihtiyaç duyulduğunu muhtemelen bilmiyorsunuzdur. Buna benzer teyit, bir yandan elçimizi barındıran ülke, Rus halkı yerine getiriyordu. Ve halk bu testten, bu sınamadan geçmiştir. Her şeyin düzgün gittiğini söyleyemiyoruz, ama Rusya'daki pek çok insanın yüreğinde, Öğretimizin destek bulduğunu görüyoruz. Pek çok yürek tutuşmuş ve bizler, Yükselmiş Üstatlar bu ateşi görebiliyoruz. Çünkü Alev, yüreğinizin ateşliliği bizim seviyemizden görünmektedir. Nerede bulunursa bulunsun her insanın içindeki her Alevi görüyoruz. Ve bu Aleve, bu Alevlere göre hazır olunup olunmadığı hakkında karar veriyoruz ve ileriki çalışma için bir karar alıyoruz.

 

Diğer yandan, elçimiz aynı zamanda çarmıha Gerilme testi dediğimiz çok zor bir sınamadan geçti. Bu sınamadan belirli bir bilinç seviyesine ulaşan her insan geçiyor. Bu sınama, Yol'un doğal bir bölümüdür. Bu sınamanın üzerinde durmak ve biraz ondan bahsetmek istiyorum, çünkü her biriniz bu yaşamda olmasa bile bir sonraki yaşamlardan birisinde bu testten geçmek zorunda kalacaktır.

 

Yol'un doğal bir bölümüdür. Bu bölüm şununla ilgilidir, oraya ulaşan herkes, sevgili İsa'nın Golgota'da çarmıhını taşırken ve ondan sonra çarmıha Gerildiği zaman geçtiği sınamalarla ve testlerle teke tek kalmak  zorundadır. Bu sınamayı size anlatmak istiyorum.  Yol'un bu noktasına her geldiğinizde, bu sınamalarla teke tek kalıyorsunuz. Sizi hiç kimsenin anlamadığı şartlarda ileriye devam etmek zorundasınız. Kitle bilincine tabi insanlar, olup biteni anlayabilecek kapasitede değillerdir.

 

Gerçekleşen ise şudur. Çarmıha gerilme İnisiyasyona ulaşan bir insanın titreşimleri öyle artıyor ki bize muhalefet eden güçler, sınamadan geçen kişinin çevresindeki her insan aracılığıyla hareket etmeye başlıyorlar. Tüm dünyanın hırçınlaştığını veya aklını kaybettiğini gözükebilir. Elbette, İsa'nın zamanında bu sınamadan fiziksel planda geçiliyordu. Ve tüm işkenceler, hakaretler ve zorluklar fiziksel planda ortaya çıkıyordu. Şimdi sizin inisiye çağınızda tüm sınamalar psikoloji planına kaymıştır. Elbette, insanlar sınamadan geçen kişinin durumunu kötüleştiren davranışlar yapıyorlar, bununla birlikte ana test ince planda geçiyor. Gerçekten çarmıha Gerildiğini, maddenin çarmıhında bulunulduğu izlenimi oluşuyor.

 

Bunu hayal etmeniz zordur, ancak bu en zor testtir. Tek bir dakika, tek bir saat bile, ne gece, ne gündüz dinlenmenize imkan vermiyorlar. Fiziksel planda olduğu kadar düşünce ve astral planda da hayal edilen ve edilmeyen tüm haller sizi ele geçiriyor.

 

Siz sürekli illüzyonu destekleyen güçlerin baskısı altında bulunuyorsunuz. Ve bizim bilinç seviyemizden size yardım eden güçler, tecrit edilmiş halde bulunmakta. Size yardım edemiyoruz, ince bedenlerinize açılan yaraları ne yıkayabiliyoruz, ne de koruma sunabiliyoruz. Sınanan kişinin tüm bedenleri yaralı ve onlardan kan fışkırmaktadır. Işık, İlahi enerji astal planın çeşitli yaratıklarını cezbediyor, işkence etmek ve kendi Işık parçasını almak için geliyorlar.

 

Aynı şey insanlar için de geçerlidir. Onlar geliyor ve yaralı auradan kontrolsüzce akan Işığı alıyorlar. Ve yalnızca bir kaç kişi ne olup bittiğinin farkına varabiliyor. Geri kalan insanların bilincine olup bitenin anlamı hiç ulaşmıyor.

 

Ve eğer sınava tabi tutulan bu teste dayanamaz,  savaşmaya başlar veya ümitsizliğe kapılırsa, İnanç ve Sevgi'den yoksun kalırsa, çarmıha Gerilme İnisiyasyonundan geçemediğini kabul edilir. 

İsa'yı ve O'nun sözlerini hatırlayın: " Onları affet Rabbim, çünkü ne yaptıklarını bilmiyorlar." Ve bu gerçektir, çünkü insanların dış bilincine gerçekleşenin anlamı ulaşmıyor. Ve onların her biri, kendi rolünü yerine getiriyor, bazısı küfürlü sözler söylüyor, bazısı ellere ve ayaklara çiviler çakıyor, bazısı ihanet ediyor, bazısı ise çarmıhın taşınmasında yardım ediyor.

 

Maddede muazzam bir oyun oynanıyor. Ve tüm Yükselmiş Üstat'ların [buna] karışmaya hakları yoktur. Sınava tabi tutulan, dış dünyanın koşullarıyla teke tek ve kendi Yüksek parçasıyla baş başa kalıyor. Ve tekrar gücüne kavuşma imkanı yoktur, Yüksek dünyadan lütuf merhemi alma imkanı yoktur. Testin en kötü anlarında kendi Yüksek parçasıyla bağda da kopuyor. Bu, Ruhun korkunç karanlık gecesine benzer.

 

Korkunç bir sınamadır. Bununla beraber bu sınama Yol'da kaçınılmazdır, çünkü egonun son kalıntılarından, fiziksel dünyaya olan bağımlılıklarından ayrılmadan, Yol'da ilerlemek imkansızdır.


Dünya'da bir kaçı bu sınamadan geçebilir ve onu geçiyor. Bunlardan birisi de elçimizdir.

 

Ancak bütün bunları, boş konuşmalara ve düşüncelere kapılmanız için size anlatmıyorum. Bütün bunları, maddedeki kendi çarmıha Gerilmenizden geçmeye ve bütün bağımlılıklarınızdan kesinkes vazgeçmeye hazır olmanız için anlatıyorum.

 

Sınavın zorluğuyla sizi korkutmuyoruz. Sadece bunun Yol'un doğal bir bölümü olduğuna dair  sizi uyarıyoruz. Ve Yükselmiş Üstatlar'ın gösterdiği Yol'u takip eden her biriniz, er ya da geç maddedeki Gerilmesinden geçiyor ve daha sonra Ruhun Tepesine yükseliyor.

 

Tanrı size en sorumlu işini emanet etmeden önce,  bu işe hazır olduğunuzu ve hiçbir şey, fiziksel dünyaya olan hiç bir bağımlılık, Tanrı için yaptığınız işinizde engel olmayacağından, O emin olmak zorundadır.

 

Bu testi şimdi kendi üstünüzde denemeyin. Ne söylediğimi hatırlayın, yeryüzünde sadece bir kaç kişi şu anda bu testten geçmeye hazırdır. Geri kalanlar için sınamalar genellikle kendi karmalarının geri dönmesiyle ilgilidir. Çarmıha Gerilme testi, gezegen karmasının haçının taşınmasıyla ilgilidir ve bu haçı taşımayı size emanet etmeleri için kendi üstünüzde, kendi kusurlarınız, bağımlılıklarınız ve alışkanlıklarınız üstünde daha çok çalışmanız gerekiyor.

 

Ruhsal Yol'daki başarılarını abartmak insanlara özgü bir şeydir. Ancak hemen bir fırsat ortaya çıktığında, sizler anında mesajlarımızı ve kendi sözde başarılarınızı unutuyorsunuz ve şevkle ve sevinçle illüzyonun sularına atlıyorsunuz ve kitle bilincinin yağmur ormanlarına dalıyorsunuz.

 

Bu yüzden İsa'nın elbiselerini kendi üstünüze demeden önce kendinize karşı dürüst olun ve kendi yaşam tarzınızı, bağımlılıklarınızı ve alışkanlıklarınızı dikkatli bir şekilde inceleyin.Size tüm kusurlarınızdan ve alışkanlıklarınızdan hemen vazgeçmeniz gerektiğinizi söylemiyorum. Belki, bu sizin gücünüz dışındadır. Fakat doğru yönü seçmek ve yaşamınızda ona bağlı kalmaya çalışmak, mesajlarımızı okuyan pek çoğunun gücü dahilindedir.

 

Bizim mesajlarımız şimdi sizin için illüzyonun sularından kurtaran bir ip olduğunu hatırlatmak isterim. Göklerin bu hediyesini mümkün olan en büyük dikkatle ve heyecanla alın.

 

Şimdi ise sizinle vedalaşıyorum. Ve Öğretimizin bir gizli bölümünü daha– Çarmıha Gerilme Öğretisini size getirebildiğim için mutluyum.

 

BEN Zerdüşt.

 

© Tatyana Mikuşina, 2007 


Kurulum Tarihi : 31/03/2014 · 22:17
Son Güncelleme : 31/03/2014 · 22:19
Kategori : Dikte VII
Sayfa Oku 5265 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.06 saniye