* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
 -  Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1497540 Ziyaretçi

 20 şu An Bağlı

Dikte VII - .... 24.06.2007

Şimdiki zaman için tavsiyeler

 

Sevgili Serapis Bey

24 Haziran 2007
 
 
Serapis_bey3.jpgBEN Serapis Bey, size tekrar gelen.
 

Bugün, bu dünya kadar kadim olan bir Öğretiyi içeren sıradaki mesajı vermek için geldim.

 

Bizler, yeni bir Hakikat'i ortaya koymak için değil, çok eskiden bildiğiniz, ama maddeye çok fazla daldığınız için unuttuğunuz Kadim Hakikat'i hatırlamanız için tekrar tekrar geliyoruz. Ve işte, şimdi kendi Kaynağınızı hatırlama ve ona geri dönme vakti gelmiştir. Maddeye doğru dikkat dağıtıcı birçok faktöre rağmen yine de yeteri sayıda insan bizim Öğretimize ilgi gösterdiği için mutluyuz. Size yeni moda öğretilermiş gibi görünen, incelemeniz ve öğrenmeniz için çok şey sunan çok sayıda başka öğretiler vardır. Fakat bizim sunduğumuz Hakikat'e tarafsızca bakarsanız ve spiritüel piyasada bolca sunulan öğretilerle onu kıyaslarsanız, sizler tek bir şey anlarsınız - bu, sizinle daima beraber olmuş Hakikat'tir. Bu, kadim Lemurya ve Atlantis'te, Dünya'da herhangi bir zamanda var olmuş, geçmişteki ve şimdiki Mistik Okullarda öğrendiğiniz Hakikat'tir.

 

Sizlere sunulan Öğretide yeni hiçbir şey yoktur, tek şey dışında - bu Öğreti, sizi yüksek gerçekliğe geri döndürmeyi amaçlar. Bu Öğretinin sayesinde, sizi maddeden çıkartan ve geldiğiniz, bir zamanlar maddeye indiğiniz dünyaya geri dönmenize izin veren yükselen döngüye, yükselen spirale başlamalısınız.

 

Kendi Kaynağınızı ve kendi amacınızı hatırlamalısınız. Şu basit gerçeği anlamalısınız ki, sizin dünyanızda hayatınızın anlamı olabilecek hiçbir şey yoktur. Çünkü dünyanız derslerinizi öğreneceğiniz ve olgunlaşacağınız geçici bir süre için yaratılmıştır.

 

 Ve olgunlaşmanız için verilen bu zaman dilimi sona ermektedir. Ne yazık ki, pek çok ruh hala derin uyku halinde bulunmakta ve yaptığımız tüm çabalara rağmen uyanamamaktalar. Bizler Özgürlük çanları çalıyoruz, bizler sizi Özgürlüğe, maddenin prangalarından kurtulmaya çağırıyoruz.

 

Bizler, uyku halinde bulunma zamanının sona erdiğini size bildirmeyi görev sayıyoruz. Pek çoğunuz kaba bir şekilde uyandırılacaktır, çünkü daha fazla beklemek imkansızdır. Bizim ikazlarımıza kulak vermiyor, illüzyonlarda dolaşmaya devam ediyor ve çağrımıza aldırmıyorsunuz.

 

Gökler sizleri çağırıyor. Sizin yardımınıza ihtiyacımız var. Öğretimizi algılamaya hazır olanlarınız, mesajlarımızı sadece okumakla kalmayıp aynı zamanda Kardeşlik için gerçekten bir şey yapmak için hazır olanlarınız, ilk önce sizler yanıt vermek zorundasınız. Sizleri sadece dua etmeye çağırmıyoruz, fiziksel planda gerçek eylemler yapmak için hazır olmaya çağırıyoruz. Bu, her şeyi bırakıp size gösterdiğimiz yere gitmeniz anlamına gelmiyor. Öncelikle İlahi bilinci ve İlahi örnekleri yer yüzünde yaşadığınız yere, ailenize, iş yerinize getirmelisiniz. Sizler ve sadece sizler yeni bilinci dünyaya getirebilirsiniz. Ve ben, bunun sizin için kolay olmayacağını öngörüyorum. Kahramanlık yapmanız gerekecektir, pek çok kahramanlıklar, çünkü etrafınızda her şey size direnecektir. Ve karşınıza zorluk ardına zorluk, engel ardına engel çıkacaktır. Sizi çevreleyen dünyada hareket etmek çok zordur, yeni bilinci ve yeni düşünceyi dünyanıza getirmek zordur.

 

Her şeyin değişmesi gerekiyor. Her şey İlahi örneklere uygun bir şekilde, peygamberler tarafından emredilen ve geçmişin pek çok kutsal kitabına yansıyan Yasaya uygun bir şekilde değiştirilmek zorundadır.

 

Şimdi İlahi örneklerin ve İlahi Yasanın fiziksel plana yerleşmesi gereken zaman gelmiştir. Kolay olmasını beklemeyin. Etrafınızda herkesin yeni olanı kucak açarak kabul etmesini beklemeyin. Hayır, doğru yönde her adım inanılmaz emekle atılacaktır. Yolda seçtiğiniz hareket yönün doğru olup olmadığı konusunda şüpheler oluşacaktır. Kulağınıza fısıldayacak ve açıkça işaret edecekler ki, İlahi eylem böyle zorluklara neden olamaz ve böyle dirençle karşılaşamaz. Fakat size hatırlatmak isterim, dünyanız İlahi örneklerden o kadar uzaklaşmış ki, İlahi örneklere geri dönüş birçok kişi tarafından temellere yapılan bir saldırı olarak algılanıyor. Ve gerçekten, insanlık binlerce yıldır, İlahı olmayan, kendine özgü, yok edilmesi gereken öyle çok şey yarattı ki, bunlardan ayrılmak çok fazla insan tarafından direnç ile karşılanıyor.

 

Hayatınızda bir şeyi değiştirmek için kendinizi zorlamak, hatta herhangi bir kötü alışkanlıktan kurtulmak ne kadar zor olduğunu hatırlayın. Ve şimdi, milyonlarca insanın yaşam tarzının kısa sürede değiştirilmesi gerektiğini düşünün. Ne dersiniz, hazırlıklı olmayan bireyler sizin getirdiğiniz yeni davranış örneklerini nasıl karşılayacaklardır? Elbette, her adım muazzam bir çabayla atılacaktır. Ve doğru yönde attığınız her adım, kendi hayat tarzını, kendi İlahi Yasa anlayışını savunan güçlerin, doğal olarak direncine sebep olacaktır.

 

İnsan medeniyetinin binlerce yıl süren varlığı boyunca insanlar, hayatın her alanında, buna din alanı da dahil, çarpıtmalar eklemeye başarmışlardır. Ve birçok dinî dogma ve kurallar insanları, oluşan dinî dünya algılama sistemini savunmaya zorlayacaktır.

 

Bu yüzden, sizin için kolay olacağını beklemeyin. Önünüzdeki işin büyüklüğünü idrak etmelisiniz. İlahi örnekleri her alanda bilinçli olarak savunmalısınız - ahlak, etik, eğitim, din, sağlık hizmetleri alanında. İnsan faaliyetlerinin her alanında değişimlere ihtiyaç vardır. Bu bilinçte bir devrim olacaktır.

 

Bu yüzden değişimlere hazır olmayan insanlar direnecek ve kendi yaşam tarzını, kendi Tanrı anlayışını savunacaklardır.

 

Mücadeleye girmeden İlahi davranış örneklerini savunacaksınız. İlahi Yasayı savunacaksınız. Ve bu Yasayı kendi hayatınızda göstermeniz gerekiyor. Geçmişte pek çok insan yeni örnekleri, yeni hayat tarzını öyle sert savundular ki, hoşgörüsüzlüğe ve aşırı dinciliğe kaydılar. Sizi bu konuda uyarıyorum, hoşgörüsüzlük ve fanatizmin herhangi bir tezahürüne izin vermek yerine sizler hayatınızı feda etmelisiniz.

 

İsa'nın kahramanlığını tekrar etmelisiniz. O, Yasayı elinde silahla savunmak yerine, çarmıha Gerilmeyi seçti.

 

Her biriniz kendini feda etmeye hazır olmalı, ama Musa tarafından taş levhalara yazılan İlahi Emirlerin (1) hiç birini ihlal etmemelisiniz. Ve şimdi bu on emre uymanız gereken zaman gelmiştir.

 

Aynı zamanda sizler en önemli emre de uymalısınız - bedeninizi feda etmeli, ama Ruhunuzda size öğrettiğimiz prensipleri korumalısınız. 

 

Bedeninizden ayrılmaya, fakat ruhunuzu korumaya hazır olun. Herkes ölmeyecektir, ama herkes değişecektir. (2)

 
Size bugün yardım ettiğim ve tavsiyelerimi verdiğim için mutlu oldum.
 
BEN Serapis.
 
 
© Таtyana Mikuşina, 2005
--------------------------------------------------------
 
(1) 1 Benden başka tanrın olmayacak.
2 Kendine put yapmayacaksın.
3 Tanrı’nın adını boş yere ağzına almayacaksın.
4 Şabat Günü’nü kutsal sayarak anımsa.
5 Annene babana saygı göster
6 Adam öldürmeyeceksin.
7 Zina etmeyeceksin.
8 Çalmayacaksın.
9 Komşuna karşı yalan yere tanıklık etmeyeceksin.

10 Komşunun evine, karısına, erkek ve kadın kölesine, öküzüne, eşeğine, hiçbir şeyine göz dikmeyeceksin.

(Çıkış 6:5-17)
 

(2) İşte size bir sır açıklıyorum. Hepimiz ölmeyeceğiz; son borazan çalınınca hepimiz bir anda, göz açıp kapayana dek değiştirileceğiz.

(1 Korintliler 15:52)


Kurulum Tarihi : 02/04/2014 · 23:26
Son Güncelleme : 02/04/2014 · 23:26
Kategori : Dikte VII
Sayfa Oku 4765 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.05 saniye