* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
 -  Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496804 Ziyaretçi

 6 şu An Bağlı

Dikte VII - .... 26.06.2007

Günlük tavsiyeler

 

Sevgili Kuthumi

26 Haziran 2007

 

Kuthumi1.jpgBEN Kuthumi, bugün size gelen.

 

Bugünkü geliş nedenim, şu an için Kardeşliğin ileriki planlarıyla ilgili belirli bir anlayış ve fikir vermektir.

 

Bizler tekrar tekrar geliyoruz ve açıklıyoruz ve sizin bildiğiniz pek çok şey hakkında fikir veriyoruz. Ama önünüze açılan çehreler, eski güzel bilginin değerli taşlarının yeni parıltısının zevkine varmanıza izin veriyor.

 

Bizler geliyoruz ve sizler yeniden enerjimizle ve Sevgimizle doluyorsunuz. Çünkü Öğretiyi Sevmeden vermek imkânsızdır. Tüm bilgiler ve tüm anlayışlar size derin ve koşulsuz Aşk duygusuyla geliyor. Bilgimizi Sevgiyle veriyoruz ve sizler, bana, diğer Üstatlar'a, elçimize karşı derin ve koşulsuz Sevgi duygusu ile dolu olmanız durumda verilen bilgiyi kavrayabilirsiniz.

 

Yalnızca Sevgi duygusuyla Hakikati kavrayabilirsiniz. Bu, oktavlar arasında enerji alışverişinde değişmez bir şekilde işleyen yasadır. Korku, şüphe ve çeşitli kusurlu duygular hissettiğinizde, sizler İlahi Hakikatin bütün mükemmelliğini kavrayamazsınız. Ve tam tersi, eğer kendi içinizde bu koşulsuz İlahi Aşk duygusunu büyütmeyi başarabilirseniz, sizler tek bir ifadede saklı duran büyük Hakikati öğrenebilirsiniz. Bu ifade insanlığın büyük bir kısmı için hiç bir şey ifade etmeyecek, ama sizin için o, İlahi Hakikatin bütünlüğünü açacak, çünkü sizler onun açılması için bir anahtar, başka bir deyişle yüreğinizdeki İlahi Aşk elde etmişsinizdir.

 

Bu yüzden içinizde bilgiye ulaşma çabasını büyütmeyin, içinizde İlahi Aşkı büyütmeye çalışın. İçinizde İlahi Aşk özelliğini geliştirmeden Tanrı'da mükemmelleşmeniz imkansızdır.

 

Eğer her şeyi kapsayan Aşk duygusunun anlamını kavrayabilseydiniz  insanoğlunun İlahi gelişim Yolundaki ilerleyişi ne kadar hızlı ve belirgin olacağını hayal bile edemezseniz. Yolunuzda karşılaştığınız pek çok, hatta neredeyse bütün sınavlar, yalnızca Aşk duygusuyla aşılabilir. Ve İlahi Aşk sizi terk ettiğinde, bu bir hastalıkla kıyaslanabilir. Ve eğer siz kendiniz yüksek bilinç seviyesine ve her şeyi kapsayan Aşk duygusuna dönmeyi istemezseniz, bu hastalıkta size hiç kimse yardım edemez.

 

Koşulsuz Sevgi duygusu, işte sizde yeterince olmayan şey ve o, ruhsal Yolunuzdaki en iyi ilaçtır.

 

Eğer sizi başka kusurlu düşünceler kapladıysa. Sevgi hissetmeniz imkansızdır. Örneğin korku duygusu Sevgi noksanlığı nedeniyle ortaya çıkar. Bir şeyi kaybedeceğinizden veya birilerinin size zarar vereceğinden korkuyorsunuz, ancak korkularınız sizi ele geçiriyor çünkü yüreğinizde Sevgi yoktur.

 

Bu yüzden korkunun en iyi ilacı Aşk olacak, özü itibariyle İlahi olan Aşk. Eğer İlahi Aşk hissetmiyorsanız, bu duygunun mükemmel olmamasından dolayı, sevdiğiniz şeye bağlanabilirsiniz. Sizler koşulsuz Sevgi, belirli bir kişiye bağlı olmayan, daha genel bir Sevgi hissetmelisiniz. Dünyanızdaki her bir varlığı ve İlahi dünyadaki her varlığı sevmelisinizdir.

 

Başka insanlarda çok fazla kusur gördüğünüzde, bu şunu söyler, sizde yeterince Sevgi yoktur. Hem kusurları fark edip hem aynı zamanda Sevemezsiniz, bunlar birbirleriyle bağdaşmayan özelliklerdir.

 

Önceleri koşulsuz Sevgi hissetmeniz sizin için zor olacaktır. Çünkü sevgi anlayışının kendisi, insani duyguların tezahürleriyle fazlasıyla renklenmiştir. Bu yüzden sevginiz kusurlarla renklenmişse bundan çekinmeyin.

 

Sevginizin gücü de önemlidir. Çünkü Sevgi, dünyanızda hareket etmenizi sağlayan duygudur. Sevgisiz güç, hilekârlığa ve düşmanlığa dönüşür. Bu yüzden hayatınızdaki her şeye yalnızca Sevgi duygusuyla başlamalı ve yapmalısınızdır.

 

Eğer kişisel bir çıkarınız varsa, o tüm davranışınızı kusurla renklendiriyor. Ve sadece aklınızla her hangi bir hayır işi yapmaya çalışıyor, ama içinizde Aşkın İlahi duygusunun çınlayan ses diyapazonuna sahip değilseniz, yaptıklarınız iyi bir sonuca değil, kötü bir sonuca yol açar.

 

İsa’nın size öğrettiklerini hatırlayın: "Meyvelere göre değerlendirin" (1)

 

Yaptıklarınız tamamen doğru olabilir, dua edebilirsiniz, hayır işiyle uğraşabilirsiniz, komşularınıza yardım edebilirsiniz, ama ne yaparsanız yapın her şey kötü bir sonuca yol açar. Bunun nedeni ise yapmaya karar verdiğiniz anın başlangıcında, niyetiniz Sevgiyle renklenmemiştir. Ve meyve, yaptıklarınızın sonucu çürük çıkmıştır.

 

Bu yüzden ben yerinizde olsaydım, Sevgi duygusuyla dolu olmadan her hangi bir işe girişmek yerine, en iyisi hiçbir şey yapmazdım. Çünkü yaptıklarınızın bir sonucu olarak karmanız, bu durumda negatif olacaktır.

 

Karma Yasasının nasıl işlediğini anlıyor musunuz? Ve Yolda ilerleyişinize göre bu Yasanın ne kadar gittikçe daha ince yüzleri karşınıza çıkıyor.

 

Bu yüzen bizler Öğretimizi veriyoruz. Ve Mesajlarımızı yeni okumaya başlayan, tüm dikteleri en baştan okumak yerine, yalnızca son dönem mesajlarını okumaya başlayanlarınız için bahsettiğimiz pek çok şey anlaşılmaz olacaktır.

 

Ben bir kez daha okul benzerliğine dönmek zorundayım. Mektebe başladığınızda önce birinci sınıfa gidiyor, daha sonra ikinciye ve üçüncüye geçiyorsunuz. Yalnızca kendine aşırı güvenen insanlar hemen onuncu sınıfa gelebilir ve kendilerini orada okutmalarını talep edebilirler.

 

Kap hazır olmadan bilgiler kaba dökülemez. Verdiğimiz Öğretiyi kavramanız için bizler sorumluluk taşıyoruz. Bu yüzden size çok basit sözcüklerle çok zor Hakikatler veriyoruz. Bu ise pek çok insanın yanılgıya düşmesine yol açıyor. Onlara göre bizim konuştuğumuz her şey bilindik görünüyor.

 

Şunu belirtmeme izin verin, bu durumda sizi kibir harekete geçiriyor ve İlahi Aşk noksanlığı güzel bir günde size çok kötü bir şaka oynayacaktır. Bu yüzden bizler mesajlarımızı derin ve koşulsuz Sevgi ile veriyoruz, sizler ise Öğretiminizin nektarını, İlahi ezgiyle uyumlu hale geldiğinizde ve Sevgi ile dolduğunuzda almanız gerekiyor.

 

Dengeli bilinç durumuna gelmeden mesajlarımızı okumaya başlamanızı hiç önermiyorum. Size söylediklerimi düşünün ve çevrenizdeki yaşamda sizi dengeli bilinç durumuna sokacak mekanizmaları bulmaya çalışın.

 

Yaşamınızda çevrenizde olan en önemsiz şeylere dikkat etmenizi tavsiye ediyorum. Evinizde, iş yerinizde düzeni gözetmeli, yediğiniz gıdayı çok dikkatlice seçmeli ve bedenlerinizin temizliğine özen göstermelisiniz. Şunun farkına varmalısınız ki fiziksel kirden başka, gün boyu size pek çok astral ve mental kir de yapışmaktadır. Ve bu kirden en iyi arınma yöntemi, temiz, doğal bir gölette yıkanmak veya sabah ve akşam olmak üzere, günde iki kez genel bir banyo yapmak olacaktır.

 

Günlük yaşamınızı ilgilendiren tavsiyeleri vermek üzere bugün sizinle beraberdim. Söylenen her şeyin sizi ilgilendirmediğini sanmayın.

 
 

BEN Kuthumi.

 
 

----------------------------------

 

(1) "Onları meyvelerinden tanıyacaksınız. (Matta 07:16)."
«İyi ağaç kötü meyve vermez. Kötü ağaç da iyi meyve vermez. Her ağaç meyvesinden tanınır. (Luka 6:43-44)

 

© Tatyana Mikuşina, 2007 


Kurulum Tarihi : 09/04/2014 · 05:24
Son Güncelleme : 09/04/2014 · 05:26
Kategori : Dikte VII
Sayfa Oku 4653 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.05 saniye