* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
 -  Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496463 Ziyaretçi

 5 şu An Bağlı

Dikte VII - .... 29.06.2007

Fiziksel planda hareket etme konusunda bir Öğreti 

 

Gautama Buda 

29 Haziran 2007  

 

Gautama_Buda.jpgBEN Gautama Buda, bugün size yeni tavsiyeler vermek için gelen.  

Ben, muhtemelen önceden duyduğunuz bir Öğretiyi vermek için geldim, fakat dünya kadar eski olan İlahi Hakikat'i algıladığınız her sefer, sizler onu daha yüksek ve daha yüksek seviyede kavrayabiliyorsunuz. 

 

Aranızda hazır olmayanlar ve herhangi bir Hakikat'i bilmek istemeyenler var ve etraflarındaki dünya onları tamamen memnun ediyor. Fakat ben onlara seslenmiyorum. Ben kalplerinde daha iyi  bir dünya için özlem ateşi yananlara, fiziksel dünyaya ne ile ilgili olursa olsun ve hangi faaliyet alanında tezahür ederse etsinler, yeni örnekler getirmek için çok şey feda etmeye, hatta hayatlarını feda etmeye hazır olanlara sesleniyorum. Dünyanızda daha mükemmel örneklerle değiştirilmesi gereken çok fazla kusur vardır. Sadık öğrencilerimizle işbirliği içinde bunun üzerinde çalışıyoruz. Onlar binlerce yıldır bizlerle, İlahi örneklerin fiziksel dünyada tezahür etmesine yardım etmek için art arda bedenlenmeye geliyorlar.

 

Çeşitli Hakikat algılama seviyeleri ve çeşitli Hizmet etme seviyeleri vardır. Bazı insanlar için dua etmek, Rozari, emir ve mantra okumak tamamen yeterlidir. Başka insanlar vardır ki, onlar Hayat'a uzun hizmet etme yolunda bedenlerini uyumlu hale getirmiş ve Kardeşlik için işler gerçekleştirmeye hazırlar. Onlar fiziksel planda belirli bir iş şeklinde ifade edilen Hizmet gerçekleştirmeye hazırlar. Birçoğu bedenlenmeye çok küçük bir iş gerçekleştirmeye geliyor. Doğru anda işimizi desteklemek, onu savunmak gerekiyor. Ve doğru anda yapılan bu küçük iş, milyonlarca insanın bilincini nefretten, düşmanlıktan, güvensizlikten  İlahi Aşk'a, Ahenge  ve İlahi düzene doğru yöneltebilir. 

 

Bizim sadık öğrencilerimizin yaptıkları işler arasında küçük işler yoktur. İlahi Evrimi takip etme akımında bulunan bütün işler aynı derecede saygıdeğer ve insan bilinci yerine getirilen bu ya da şu görevin hangisi daha anlamlı olduğunu değerlendiremez. 

 

İlahi Hizmette küçük işler yoktur. Ve sizin katkınızın önemsiz olduğunu ve size hiçbir şeyin bağlı olmadığını düşündüğünüz  her sefer, benim mesajımı hatırlayın, özverili bir Hizmet eyleminde Ortak Fayda için yapılan her işin büyüklüğü hakkındaki sözlerimi hatırlayın.Önemli olan işin kendisi değil, bilakis fiziksel plandaki eyleminize koyduğunuz impulsun, momentumun olduğunu hatırlayın, daima hatırlayın.

 

Eğer sahip olduğunuz tüm Aşk momentumunu koyarsanız, eğer çok küçük bir işi büyük bir Aşkla yaparsanız, o zaman bu katkınız Dünya gezegeninde çok fazla şeyi değiştirebilir.  

 

Unutmamalısınız ki, sizler sadece fiziksel beden değilsiniz. Ve eğer fiziksel bedeniniz için kendi gözlerinizle gördüklerinizin ve  dokunduklarınızın bir anlamı varsa, daha ince bedenleriniz için eylemde bulunma durumunuz çok önemlidir. İnce dünya içsel durumunuza ve içsel ayarınıza karşı çok duyarlıdır. Bu nedenle,  fiziksel planda doğru eylemler yaptığınızda bile, ama bilincinizin pek de iyi olmadığı durumda hareket ediyorsanız, o zamanda ince planda öyle bir bariyer oluşturuyorsunuz ki,  o en beklenmedik anda ortaya koyduğunuz tüm çabaları alt üst eder.   

 

Unutmayın ki, fiziksel planda hareket ettiğiniz anda tüm bedenleriniz dengeli olmalıdır.   

 

Ve ben, ince planda herhangi bir işi yapmak için konsantre olup düşüncenizle bir şeyler yapmayı denediğiniz pratikler  üzerinde durmak istiyorum.  Gerçekten, eğer üst düzey adeptseniz, her düşünceniz ve her düşünce salımınız sadece ince planda değil, fiziksel planda da gerçekleşebilir. Eğer bir adeptin mükemmelliğine sahip olmadan ince planda düşünceyle ve duyguyla yaratmaya çalışıyorsanız, dünyanızın dolup taştığı kusurlu örnekleri yaratıyorsunuz, ama ince planda. Ve sonra,  bir süre geçtikten sonra, doğru olmayan hareketlerinizle  kirlettiğiniz ince planın katmanlarını kendiniz düzenlemek zorunda kalacaksınız.  

 

Fiziksel planda işler yapmaya başlamak daha kolay değil mi, ama doğru bilinç durumunda?  O zaman tüm doğru olan ve doğru olmayan bilinç  durumlarınız yansıyacak  ve sizler kendi fiziksel duyu organlarınızla yaratınız kusuru görebilir ve onu düzeltebilirsiniz.

 

Görmeden yaratmak çok zordur.  Bu yüzden fiziksel planda bulunarak fiziksel planda hareket etmeye başlamak sizler için daha kolaydır, ama doğru bilinç durumunda. O zaman eylemlerinizin sonucunu net olarak görebileceksiniz ve hataları zamanında düzeltebileceksiniz. 

Fiziksel dünyanızı dönüştürmek için pratik çalışma yapmayı öğrenin.

 

Mükemmel olmayan bilincinizle müdahale etmeye ve ince dünyayı dönüştürmeye çalıştığınızda, vakaların %99'unda faydalı bir şey ortaya çıkmıyor.  İnanın ki, ince planda ve Varoluşun daha yüksek  katmanlarında  yeterince varlık vardır ve onlar o planda kendi işini yapıyorlar. Bilinciniz size dünyadan ayrılmanıza izin  verdiğinde ve  artık bedenlenmemenize gerek kalmadığında, karşınıza  çalışmanız için yeni, Varoluşun başka planını ilgilendiren bir ufuk açılacaktır.   

 

Şimdi ise fiziksel planda belirli işler yapmak için dünyanıza geldiniz.  

 

Belirli bir iş yapmadan önce dua etme gereksinimi hala geçerlidir, çünkü bilinciniz ibadet halindeyken sizler uyumlanıyorsunuz ve önünüzde duran işi en iyi şekilde yapabilirsiniz.  

 

Şimdi ise herhangi birine karşı yönlendirdiğiniz kusurlu düşünceler üzerinde durmak istiyorum. İnanın bana, her olumsuz, negatif düşünce formunuz, uzaydan aynı titreşime sahip düşünce formlarını çekebilir.  Ve farkında olmadan, insanların kusurlu eserlerinden oluşan kokuşmuş bir bulut içinde kendinizi buluyorsunuz ve artık  Hakikat'i göremiyor ve onu ayırt edemiyorsunuz. Bu yüzden sizler için en iyi olan, bilincinizi sürekli İlahi örneklere ayarlamış bir şekilde tutmaktır. Ve hiçbir öğreti takip etmeyen ve hiçbir  dinî pratik yapmayan pek çok insan, bilakis hayatlarında  sadece İlahi normları ve prensipleri rehber edinenler, Yolda büyük başarılara ulaştıklarını sanan, ama İlahi Tepe yönünde tek bir adım dahi atmayan pek çoklarına kıyasla  çok daha fazla başarılı olmuşlardır.

 

Sizden boş zamanınızda bu mesajım üzerinde düşünmenizi rica ediyorum. Ve duyduklarınızı,  kızgınlıkla reddetmeye ve yargılamaya acele etmeyim.  Çünkü benim ile sizlerin arasında fark vardır ve sahip olduğum alçakgönüllülükten bir parça almanız sizler için iyi olurdu.  

 

BEN kardeşiniz Gautama 

 
 

© Tatyana Mikuşina, 2007  


Kurulum Tarihi : 16/04/2014 · 07:18
Son Güncelleme : 16/04/2014 · 07:18
Kategori : Dikte VII
Sayfa Oku 4744 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.04 saniye