* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
 -  Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496580 Ziyaretçi

 4 şu An Bağlı

Dikte VII - .... 30.06.2007

Bizim Yolumuz hakkında bir Öğreti 

 
Babaci 

30 Haziran 2007  

 

BEN Babaci, size tekrar gelen.  Babaji.jpg

Sizinle iletişim kurmak için bana fırsat verildiğinde, bu dakikalara öyle çok şey sığdırmak istiyorum, ama bu her zaman mümkün olmuyor. Ve bu mesajlarla birlikte dünyanıza ulaşan enerjiler, hak edilenden daha fazla bilgi verilmesine izin vermiyor. Dünyalarımız şimdilik özel İlahi fırsatlar veya İlahi lütuflar sayesinde iletişim kuruyor. Ve bunun gibi her İlahi fırsatı sürdürmek için mesaj alma döneminde, elçimizin dış etkilerden ve iç kusurlardan korunmasını sağlamak  amacıyla belirli miktar enerji tahsis edilir.   

 

Ve ne kadar uğraşırsak uğraşalım, imkanlarımız İlahi fırsatla sınırlıdır. Ve ben sizlere, imkanlarımızı nasıl genişletebileceğinizi,  bizim dünyamızı kendinize nasıl yakınlaştırabileceğinizi söyleyeceğim. Bizler, sadece, enerjilerimizi geçirebilen temiz iletken olan  insan fiziksel planda bulunduğu  zaman hareket edebiliyoruz. Ve her birinizin böyle bir iletken olabilmesi için kendi Yolunu geçmesi ve kendi insani bağımlılıklarını ve kusurlarını aşması gerekir. 

 

Fakat aranızdan bizim iletkenimiz ortaya çıktığı anda, fiziksel planı dönüştürme işimize başlıyoruz, ve elçimize yaklaşan her insan enerjimizi ve yardımımızı alıyor. Sizler, devam eden süreçleri her zaman farkına varamayabilirsiniz. Bugün görevim sizlere bazı şeyleri açıklamaktır.

 

Elçimizle etkileşime girdiğinizde, elçimizin aurasından bedenlerinize ve auranıza ek enerji alıyorsunuz, elçimizle ve onun aracılığıyla bizlerle iletişiminiz ne kadar uzun sürerse titreşimleriniz o kadar yükseliyor. Ve auranıza ek porsiyon enerji aldığınız her sefer, bu enerji sizdeki bütün kusurları, çok sayıdaki bedenlenmeleriniz boyunca birikmiş  olumsuzlukları dışarı atmaya başlıyor. Bu yüzden bu Öğretiyi bulduğunuzda ve elçimizle etkileşime girdiğinizde hayatınızdaki zorluklar artıyor gibi gelebilir. Aslında, sizler Yolunuzda sadece bir ivme alıyorsunuz ve geçmişte yarattığınız negatif enerjiler karşınıza çıkıyor, ve negatif nitelikleriniz ağırlaşıyor. 

 

Karmanızın geri dönüşünü hızlandırmak ve titreşimlerinizi yükseltmek - elçimizin bir özelliğidir. Bu nedenle, bizler söylüyoruz ve uyarıyoruz, iletişime geçmeden ve özellikle üzerinize öğrenci sorumluluklarını almadan önce elçimizle guru - çela ilişkisine geçtiğiniz anda hayatınıza gelecek ek zorluklara dayanabilecek misiniz dikkatlice düşünün ve olacaklardan dolayı hiç kimseyi suçlamayın.  Çünkü Eve giden yolda her adım büyük emekle veriliyor.

 

Sizler mucize bekliyorsunuz ve sizler lütuf bekliyorsunuz. Mucize gerçekleşiyor. Yoldaki ilerleyişiniz hızlanıyor ve karmanın doğal geri dönüşünde, onlarca bedenlenmede  yaşamanız gerekenler,   karmanızın ağırlığına bağlı olan bir sürede,  size birkaç yıl içinde geri dönüyor.  Fakat büyük bir mutluluk içinde daima bulunmak anlamındaki bir lütuf beklememelisiniz, en azından karmanızın aslan payını dönüştürmediğiniz sürece. 

 

Sizinle gerçekleşen süreçlerin bu açıklaması olmadan elçimizin pelerininin etkisini anlayamayacaksınız ve sizler hoş olmayan duygular hissedeceksiniz. Her şey sizler için mümkün olduğunca açık olmalıdır.  Bu yüzden elçimizin pelerininin etki mekanizmasını ve İlahi fırsatların etki mekanizmasını anlaşılır bir şekilde açıklıyoruz.  

 

Sizler yaklaşıyorsunuz ve Işık varlıklarının tüm Hiyerarşisiyle, ki onun Dünya'daki temsilcisi bizim elçimizdir,  ilişki kuruyorsunuz. Ve bu sizin seçiminiz ve sizin arzunuzdur. Özgür iradeniz olmadan ve Yolda yürüme arzunuzu ifade etmeden Hiyerarşi basamaklarında yer alamazsınız. Bu nedenle, Yolunuzu hızlandıran İlahi fırsatın tüm etki mekanizmalarını sizlere dikkatlice anlatıyoruz. Bu hızlandırılmış gelişim  Yoludur ve Tekamül Yolu olarak adlandırılır. Ve eğer daha önce eski iyi zamanlarda bu Yol sadece birkaçı için erişilebilir ve anlaşılabilir olmuşsa,  şimdi, evrimin kalan basamaklarını çabuk aşmak isteyen ve Dünya gezegeninin evrimi için yeni açılan kozmik fırsata girmek isteyen  milyonlarca insan için İlahi fırsatın açık olduğu zaman gelmiştir.  

 

Hazır olmayanlar ve değişimlere tüm gücüyle direnenler var. Pekala, bu sizin hakkınız ve sizin özgür iradenizdir. Fakat bizleri takip edenlerden farklı olarak, sizler Dünya'nın evrimsel gelişimini yavaşlatıyor ve İlahi Yasaya doğrudan muhalefet ediyorsunuz.

 

Sizlere hatırlatmak isterim ki, bu evrende her şey Tanrıdır ve kendinizi Tanrı'dan ayırarak, son  baharda yazlığınızda veya bahçenizde yaktığınız çöp gibi kendinizi ateşte yanmaya mahkûm ediyorsunuz.  

 

Eğer evren kozmik çöpten temizlenmezse gelişmeye devam edemez. Aynı süreçler bedeninizde de gerçekleşir. Eğer toksinlerden arınmak için tedbirler almazsanız,  hastalanıp öleceksiniz. 

 

Tanrı, akıllı varlıklar aracılığıyla hareket eder. Ve elçimiz bizim Hiyerarşimizin temsilcisidir. Bu yüzden düşünün ve ileriki gelişiminiz ile ilgili bilincinizde bir karar alın. 

 

Aldığınız kararlar sizler için her zaman onulmaz değildir. Tanrı'nın sunduğu çok farklı fırsatlar vardır. Fakat konu kozmik süreler olduğunda, herhangi bir erteleme çok zor oluyor.  

 

Yolunuzu sonuna kadar yürüyemeseniz bile, sizin yerinizde olsam bunu yapmaya cesaret ederdim. Ve Dünya'da enerjilerimizi geçirebileceğimiz ve Öğretimizi verebileceğimiz koşullar oluşturmak ve her şeyden önce elçimizin çalışması için koşullar oluşturmak sizin görevinizdir.  

 

Her zaman hatırlayın ki, elçimize karşı tutumunuza bakarak Gökler, Yüce Beyaz Kardeşlik veya Işık Güçleri Hiyerarşisi olarak tanınan Kozmik varlıklar Hiyerarşisine karşı olan tutumunuza karar veriyor.  

 

Tüm Yolunuz boyunca sizlerle beraberiz. Bu yüzden düşünün ve tüm "lehte" ve "aleyhte" olanları tartın.  Bilinçli olarak karar vermelisiniz - İlahi evrimi takip etmek mi veya kendi yolunu bulmayı denemek mi. 

 

Tanrı'ya giden pek çok yol vardır, ama aynı anda bütün yollarda yürünemez. 

 

Bazen kendi istisnai yolunuzu aramaya ve onu takip etmeye çalıştığınızda, sizleri basit insani gurur harekete geçiriyor. Sizler hatırlıyorsunuz ki, Yoldaki temel özellik  alçakgönüllülük ve Tanrı'nın İradesine itaat etmektir.  Bilincinizde  kendinizi Tanrı'dan ayrı tutuğunuz müddetçe, kendi özel yolunuzu bulmaya çalışıyorsunuz. Hayatın her parçasıyla birliğinizi fark ettiğinizde, sizler kavgayı bırakıyorsunuz, oradan oraya atılmayı bırakıyorsunuz ve sonunda daha önce hiçbir şekilde ulaşmayı başaramadığınız lütuf durumuna ulaşıyorsunuz. Sizler hepiniz Tanrı'nın yanına gideceksinizdir. Bizler, sizlere sadece en kısa ve binyıllarca denenmiş Yolu gösteriyoruz. 

 

BEN Babaci, sizlere olan Aşkımla ve İlgimle.

 

© Tatyana Mikuşina, 2007  


Kurulum Tarihi : 26/04/2014 · 11:58
Son Güncelleme : 26/04/2014 · 12:00
Kategori : Dikte VII
Sayfa Oku 4641 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.06 saniye