* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
 -  Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1497478 Ziyaretçi

 10 şu An Bağlı

Dikte VII - ..... 01.07.2007

Seçim zamanı

 

Üstad Nikolay Rerich

1 Temmuz 2007

 

 

BEN Yükselmiş Üstad Nikolay Rerich, Rerich.jpgelçimiz aracılığıyla size tekrar gelen.

 

Ben iletişimimize uzun bir ara verdikten sonra geldim. Bu ara şununla ilgiliydi, önceki mesajlarımda (1) Rusya'nın geleceği için bazı talimatlar ve gelecekte ulaşılması gereken çabalar verdim, ve ben Rusya sakinlerinin çağırıma olan tepkisini sabırla bekledim. Ne yazık ki şunu tespit etmek zorundayım ki şu anda yaşayan Rusların çok azı çağırımı yüreklerinde algılayabildiler. Pek çoğu okudu ve unuttu, başkaları ise yalnızca kınadı. Ben, Rusya'nın büyük geleceği ile ilgili Öğretinin özünü size getirmek için bir girişimde daha bulunmak için geldim. Bana inanmayabilirsiniz, ama Tanrı'nın bu ülke için bir planı var ve isteseniz de istemeseniz de bu planın gerçekleştirilmesi gerekiyor.

 

Bizler, şu an yaşayan nesilleri uyandırmak ve bu büyük ülkeyle ilgili planlarımızı gerçekleştirmeye teşvik etmek için geliyoruz. Bu, bu halkın ayrıcalığını savunduğumuz anlamına gelmiyor. Bu, yalnızca yer kürede bir noktanın olması gerektiği anlamına geliyor ve bu noktadan yeni düşünce, dünya ölçülerine göre çok yakın bir zaman içinde dünyada egemen olacak yeni ideoloji yayılmaya başlayacaktır. Bu ideoloji politikayla veya fiziksel planda gerçekleşen herhangi bir planla bağlantılı değildir. Bu ideoloji Ruhun maddeye inmesiyle ilgilidir. Bu, geçmişte peygamberlerin öğrettikleri ideolojidir. Ve eğer insanlar daha önce bilinçlerinde İlahi Hakikati kavrayabilseydiler ve geniş bir biçimde onu yaymaya hazır olsaydılar, her şey bir kaç asır önce gerçekleşirdi. Cahil insanlar aracılığıyla hareket eden karanlık güçlerin karşı çıkmasının bir sonucu olarak süreler uzadı.

 

Ve şimdi zamanın geldiğini ve Rusya'daki elçi düşünüleni uygulamaya hazır olduğunu söylüyoruz. Mesele sizin desteğinizdedir. Ve sadece etkin yardımınızın ve desteğinizin eksikliği, planlarımızın yerleşmesine engel olmaktadır.

 

Göksel Ateşine dayanabilecek hazır kalpler ortaya çıktığında bizler hemen başlayacağız. Ve Rusya'da başlar başlamaz, anında tüm dünyada bir ilgi ortaya çıkacaktır. Bir örneğe ihtiyaç vardır. Başlamak gerekiyor.

 

Yeni ideoloji yerleşmeye artık hazırdır. Doğum sancıları uzadı. Doğum ve Dünya'ya yeni bilincin gelişi başlayacaktır.

 

Biz bu anı sabırsızlıkla bekliyoruz.

 

Düşünme biçiminiz fiziksel dünyanıza bağlıdır ve o, Göklerin sizin için hazırladığı fırsatları içine sığıdıramıyor. Bizim var olduğumuza inanmalısınız, Gökteki tüm Üstatların size yardıma gelmeye hazır olduklarına inanmalısınız. Sizin çağırınızı ve hazır olmanızı bekliyoruz.

 

Uzun uykudan uyanın! Kalkın ve hareket edin!

 

Uyumayı ve bir tarafınızdan öbür tarafa dönerek yatmayı bırakın artık.

 

Rus halkı, eylem için aktif teşvik alıncaya kadar daima ağırkanlı olmuştur. Bizler uyuyan bilincinizi uyandırmak, bilincinize gelişmek ve İlahi uygunluk prensiplere göre dünyanızı dönüştürmek için amaca yönelik eylemleri teşvik vermeye geliyoruz.

 

Bütün zorluk şundan oluşur, bilinciniz dışarıdan bir teşvik, dış bir organizasyon ve dış bir lider bekliyor. Ancak bu sefer Gökler yeni bir liderin gelişine umut bağlıyorlar. Ve bu lider sizin Yüksek Benliğiniz olacaktır. Gerçek parçanızın sesine kulak vermelisiniz. Yüksek dünyaların dokunuşlarını hissetmelisiniz. Hiç bir şeyi duymadığınızı ve hiç bir şeyi hissetmediğinizi gibi davranmayın. Sizi her gün uyandırıyoruz! İşaretler veriyoruz ve çanı çalıyoruz!

 

Çağrımız Rusya'nın üstünde alarm çalıyor.

 

Hareket etme zamanı gelmiştir! Ve dış bilinciniz İlahi eylemler gereklik düşüncesini ne kadar kovarsa kovsun, eninde sonunda başlamanız gerekecektir.

 

Tüm eylemleriniz derin içsel niyete dayanmalıdır. Ve tüm eylemlerinizin temelinde tamamen çıkarsız bir niyet, kalbinizden gelen bir niyet olmalıdır. Her türlü bağımlılıklarınız veya kötü alışkınlıklarınız size engel olacaktır. Bilincinizde fiziksel olanı, ince dünyanın alt katmalarına olan bağımlılıkları ile yüksek bilinci birbirinden ayırın.

 

Bu ayrım mutlaka her çabalayanın kalbinde gerçekleşmelidir. Bütün savaş ve bütün zafer içinizde  mevcuttur. Armageddon kalbinizin içinden geçmektedir. Yabani otun tohumdan ayırımı kalbinizin içinden geçmektedir. Sizler kesin bir seçim yaparak, ebedi olanı veya çevrenizdeki fani düşünceleriniz ve duygularınızdan oluşan eski ile birlikte ölümü seçerek, kendi kendinizi mahkum ediyorsunuz.

 

Sizleri İlahi bilincin yüksek tepelerine çağırıyoruz! Uyumayı bırakın! Ruhsal olarak ayağa kalkın! Savaş, yaşamına değil ölümüne sürüyor. Şu anda bedenlenmede bulunan her insan, her ruh için ölüm kalım savaşı sürüyor. Sizler ise sakin sakin uyumaya devam ediyorsunuz...

 

Fiziksel plandaki tüm hareketleriniz kalbinizin içinde bulunan içsel kumpas ile ayarlanmalıdır. Dış olana, hayatınızda sizi çevreleyen şartlara dikkatinizi vermeyi bırakın. Bütün şartlar çok yakında değişecektir, Tanrı tüm hayatınızı ve tüm yaşam koşullarınızı değiştirecektir. Varlığınızın yelkeni doğru yönü seçtiğinde, sizi taze rüzgarla dolduracağız ve doğru yöne öyle bir hızla ilerleyebileceksiniz ki geçmiş zamanlardaki peygamberler ve kahinler bunu hayal bile etmemişlerdir. Size söylüyorum: "Yeni fırsatlar ileridedir!"

 

Ve tüm Gökler sadece bir seçim yapmanızı ve hareket etme kabiliyetinizi [göstermenizi] bekliyorlar.

 

İlahi fırsat Rusya ve onun aracılığıyla geri kalan tüm dünya için açıktır.

 

Ve bu fırsat, eski bilincin yerini alacak yeni bilinçle ilgilidir.

 

Çabalarınızın vektörünü değiştirdiğiniz anda, seçim yaptığınızda, eski, önceki bağımlılıklarınızı bir yana bırakıp, İlahi olana doğru çabaladığınızda, etrafınızdaki her şey değişecektir.

 

Sizi Yolla çağırıyorum! Size bir yön veriyorum. Sizi, her birinizi, çabalayan herkesi bekliyorum.

 

Size yardım eli uzatmaya ve Yolunuzun en tehlikeli kısımlarında desteğimi sunmaya hazırım. Ve aynı şeyi, sizi, seçimlerinizi ve hareket yönünüzü, soluğunu tutarak seyreden  tüm Yükselmiş Üstadlar da yapmaya hazırlar.

 

Yolunuzdaki kritik nokta. Hata yapmayın ve bir asır daha ormanda Işıksız dolaşıp durmayın.

 

Size güveniyorum.

 

Ben Nikolay Rerich

 

 

 (1)

·        Rusya için karanlık zamanlar bitmiştir!

  Nikolay Rerich, 14 Nisan 2005

 

·        Tanrı’nın Rusya için tasavvuru Kutsal Ruh’un Topluluğu olmaktırcolor:navy">

   Nikolay Rerich, 9 Mayıs 2005

 

·        Rusya’nın büyük geleceğini inanıyorum ve her birinize İnancımın bir parçasını vermek isterim.

  Sevgili Nikolay Rerich, 30 Mayıs 2005

 

© Tatyana Mikuşina, 2007 

 


Kurulum Tarihi : 26/04/2014 · 20:03
Son Güncelleme : 26/04/2014 · 20:08
Kategori : Dikte VII
Sayfa Oku 4918 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.07 saniye