* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
 -  Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1498465 Ziyaretçi

 7 şu An Bağlı

Dikte VII - ..... 03.07.2007

Devirlerin değişimi hakkında bir Öğreti

 

Sevgili İsa

3 Temuz 2007

 

 

Abim_Isa.jpgBEN İsa size gelen.

 

Bugün belki de bildiğiniz, ama buna rağmen size hatırlatmam gereken bir sonraki Öğretiyi verdiğim için mutluyum.

 

İnsan bilinci öyle hareketli ve tüm tavsiyelerimizden öyle fark edilmeksizin kaçmaktadır ki, sizi amacınıza döndürmek, Kaynağınızı hatırlatmak için çabalarımızı sürekli ortaya koymaya devam ediyoruz.

 

Sizler bu dünyaya milyonlarca yıl önce geldiniz. Gerekli evrimsel basamakları geçmek ve eşsiz insan deneyimi kazanmak için geldiniz. Yolculuğunuza fiziksel dünyada başladığınız zamanlarda, sizler küçük çocuklar gibiydiniz. Ve şimdi büyüdünüz. Ve tıpkı dünyanıza gelen küçük çocukların hala kendi amacını hatırlamaları sonra büyüdüklerinde unutmaları gibi, aynı şekilde sizler de bu dünyaya niçin geldiğinizi unuttunuz. Ve bizler geldiğiniz gerçek dünyaya geri çağırmak için size geliyoruz.

 

Size milyonlarca yıldır öğrettiğimiz bu Gerçek çok basittir. Ancak bizden çok zor bir şeyler bekliyorsunuz. Aklınız yeni ve yeni çözülmemiş meseleler aramaktan usanmıyor. Duygularınız dünyanızda, İlahi dünya ile iletişim içindeyken ona has olan en harika deneyimlerin yerine geçecek şeyler bulmaya çalışıyor.

 

Dünyanızda Hakikati arıyor ve aramaya devam ediyorsunuz. Ancak size geldim ve size söylüyorum: "Sizin dünyanızda Hakikat yoktur" Dünyanız deneyim kazanmanız ve bu dünyanızı bırakmanız için çok büyük bir sahne olarak yaratılmıştır.

 

Kreşe geldiğinizde raftan oyuncaklar alıyor ve onlarla oynuyorsunuz. Daha sonra büyüdüğünüzde ve kreşi terk ettiğinizde, çocukken oynadığınız oyuncaklar artık size ilginç gelmiyor. 

 

Şimdi, dünya okulunu terk etmeniz ve daha yüksek evrimsel gelişim etabına geçmeniz gereken vakit gelmiştir. Bu etaba insanoğlunun gelişimi boyunca kendisini yüklemiş olduğu kusurlar özgü olmayacaktır. Ve bu yüzden bu etaba, ancak aranızda hayatını tamamen İlahi Yasaya  itaat ettirenler yükselebilirler. Bir dünyevi okulunda okurken, size bir süre çeşitli kabahatler yapmanıza izin veriyorlar. Bununla beraber size doğru örnekler gösteriyorlar. Pedagojide şu prensip meşhurdur, birey bir bilgiyi ancak pratikte onu uyguladığında kavrar.  Bu yüzden İlahi bilgi almanız ve onu pratikte uygulamanız için size imkan veriliyor.

 

İlahi bilginin öğrenilmesinde daha başarılı olanlar var, henüz abc'sini anlayamayanlar da vardır. Ancak siz hepiniz dünya okulunu bitirmeniz gerekir. Ve her biriniz ileriki eğitime hazır olduğunuzu göstermeniz gerekir.

 

Bizler doğru örnekler, geçmeniz gereken dünyaya özgü örnekler hakkında konuşuyoruz. Bir önceki sınıfın programını kavramadan bir sonraki sınıfa geçemezsiniz. Bu yüzden sizden İlahi dünyaya özgü nitelikler göstermeniz isteniyor. Dünya evriminiz boyunca elde ettiğiniz her türlü negatif nitelikleri göstermekten yavaş yavaş vazgeçmelisiniz. Hayatınızda seçimler yaparak eski ve zamanı geçmiş olanı, yenisiyle değiştirmeyi ancak sizler gerçekleştirebilirsiniz.

 

Hayatınızda her şey birbirine karışmıştır. İyi ile kötü, İlahi olanla ilahi olmayanla. İlahi olmayan tezahürlerden vazgeçerek ve İlahi olana doğru çabalayarak dünyanıza sadece siz bir düzen verebilirsiniz. Sizin yerinize bunu biz yapamayız. Bizler tavsiyeler verebiliriz, Öğreti verebiliriz, ama alınan teorik bilgileri  siz kendiniz pratiğe geçirmeniz gerekir.

 

Daha çok vaktiniz olduğunu düşünmeyin. Dünyanızdaki durum her geçen gün zorlaşıyor. Fiziksel dünyadaki titreşimler zorunlu olarak yükseliyor ve alışagelen davranış kalıplarına geri dönmeye çalıştığınızda kendinizi test durumu içinde buluyorsunuz, çünkü daha önce size zevk veren her şey sizi artık büyüleyemiyor. Sizler anlayamıyorsunuz, neden daha önce size zevk veren şeyler önceki tatmini vermiyor. Hayatınızda eski davranış kalıplarını takip etmeye devam ediyorsunuz, ancak bütün bunların artık hiç bir önemi kalmadığını anlıyorsunuz.

 

Davranışlarınızla fiziksel planın gittikçe yükselen titreşimlerini takip etmelisiniz, yoksa uzay ve zamandan uzaklaşır ve evriminize devam edemezsiniz.

 

Bilincinizi yükseltebilen her şey, bu andan itibaren size zevk verecektir. Titreşimleri düşüren her şey ise iğrenme ve hoşnutsuzluk yaratacaktır.

 

Elbette, bütün insanlar olup bitenin farkına varamıyor. Ancak insanların büyük bir kısmı için ne içki, ne  çevredeki alanı tahrip eden ağır rock müziği, ne de eski şevkler artık zevk vermiyor. Yenilik arayışı gittikçe yayılıyor.

 

Kendinizi düşük titreşimlerin etkisinden nasıl korunacağınız konusunda tavsiyeler veriliyor. Hayatınıza İlahi örnekleri getirebildiğinizde, sizler tatmin ve ahenk hissedebileceksiniz. Elbette, tüm insanlar doğru örneklere doğru çabalayamazlar. Ve bu, titreşimleri çok farklı olan aynı anda insanların var olabileceği doğal ve kurala uygun bir etaptır. Onlar sokakta birbirileriyle karşılaştıklarında birbirlerini uzaylıymış  gibi algılayacaklardır.

 

Dünyadaki iyi ve kötü yavaş yavaş ayrıştırılmalıdır.  İlahi harman makinesinde yabani otun ve tohumun ayrışması gerçekleşiyor.

 

Ve şimdi sizler bu zaman diliminde yaşıyorsunuz. Bu yüzden size çok zor geliyor. Ancak fiziksel dünyadaki her şeyin olduğu gibi bu sürecin de bir başı ve bir sonu vardır.

 

Ve bu doğal bir süreçtir. Dünyada önce yeni bilince ve yeni düşünceye sahip insanların yaşayacağı küçük alanlar oluşacak, daha sonra böyle alanlar gittikçe artacaktır. Yavaş yavaş Dünya, yerkürede düşük titreşimlerin hakim olduğu yerlerden kendini arındıracaktır. Su ve ateş zamanla eski düşüncenin ve düşük titreşim taşıyıcılarının yoğunlaştığı yerküredeki yerleri silip süpürecektir.

 

Yer küredeki yeni yerler, artık gezegene gelmeye başlayan yeni ırkın temsilcilerini kabul edebileceklerdir.

 

Şu an çok zor bir zamandır, kelimenin tam anlamıyla her insan kendi seçimleriyle hissedebilir derecede Dünya gezegenindeki durumu değiştiriyor.

 

Size desteğimizi ve yardımımızı sunuyoruz. Dünyanız ile Yükselmiş Üstatların dünyası arasında şimdiye dek böyle bir yakın işbirliği kurulmamıştı. Dünyadaki durumun öyle değişeceğini ki nihayet size misafirliğe gelebileceğimizi ve tavsiyelerimizi doğrudan, aracısız  verebileceğimizi bekliyoruz.  Ve şu anda bizim için şartları siz kendiniz oluşturuyorsunuz, bilincinizi değiştirerek ve kendi üstünüze mükemmel düşüncelerinizden ve duygularınızdan dokunmuş yeni giysiler, temiz giysiler  deneyerek.

 

Size artık dünya okulunu bitirmiş ve Varoluşun yüksek planlarında sizi bekleyen daha büyük kardeşlerinizin bir temsilcisi olarak geldim.

 

BEN büyük kardeşiniz İsa.

 

 

© Tatyana Mikuşina, 2007 


Kurulum Tarihi : 10/05/2014 · 12:03
Son Güncelleme : 10/05/2014 · 12:03
Kategori : Dikte VII
Sayfa Oku 4720 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.06 saniye