* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
 -  Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496560 Ziyaretçi

 4 şu An Bağlı

Dikte VII - ..... 04.07.2007

Alt bedenlerinizin temiz korunması hakkında bir Öğreti

 

Sevgili Kuthumi

4 Temmuz 2007

 

 

Kuthumi1.jpgBEN Kuthumi, Dünya insanlığına bir sonraki mesajı vermek için tekrar gelen.

 

Bugün görevinizi hatırlatmaya geldim. Bedenlenmeden önce birçoğunuz, ince planda bulunan okullarımızda ve aşramlarımızda özel bir eğitimden geçmiştir.

 

Sizler derslerimize katılıyordunuz ve misyonlarınıza hazırlanıyordunuz. Pek çoğunuz  gençlik yıllarında bile dünya için bir şeyler yapmanız gerektiği ile ilgili hayal meyal bir hatıra koruyordunuz. Yürekleriniz Hizmet ateşiyle yanıyor, ama etrafınızdaki hiç bir şey size görevinizi hatırlatmıyordu.

 

Ve işte şimdi size bedenlenme amacınızı hatırlatmaya geldim. Yaşamın tüm telaşı ikinci plana gitmelidir. Hayatınızdaki öncellikleri kararlaştırılmalısınız. Asıl ve ikinci olan vardır. Ebedi görevler, şu anki bedenlenmenin görevleri  ve günün telaşı vardır. Günlük telaşın sizi her gün, yıl ve yıl ele geçirmesine izin veriyorsanız, duyu organlarınız ince dünyaları algılama yetisini kaybediyor. Sizler bilincinize öyle büyük miktarda gereksiz bilgi sokuyorsunuz ki, tek başınıza kalamıyor ve dünyamızın sessizliğine giremiyorsunuz.

 

Sizler çok hassas varlıklarsınızdır. İnce bedenleriniz Yüksek dünyalara ayarlandıkları zaman bir Stradivarius kemanı gibidir. Fakat aranızda birçoğunuz bu kemana çivi çakmayı tercih ediyor. Gerçek bir Stradivarius kemanını düşünün. Pek çok nesil onun büyüleyici sesinden zevk almıştır. Size bu gerçek sanat yapıtının değerini kavramınızı öğretiyorlar. Neden kendinize kemandan daha az kıymet veriyorsunuz? Sizler ince dünyaların enerjilerinin çok daha iyi bir iletkenisiniz. Yüksek dünyaların enerjisini dünyanıza iletebiliyorsunuz. Fakat kendinizden ziyade, bu dünyanın eşyalarına karşı çok daha büyük saygı ve hürmet duyuyorsunuz.

 

Kendinizi dinleme ve temiz koruma isteksizliği, psikolojik problemlerinize bağlıdır ve bu problemlerinizin kökeninde, kendini sevmemek yatıyor. Kendinizi, fiziksel bir beden olarak değil de, Tanrı'nın Dünyadaki bir tezahürü olarak sevmelisiniz. Sizler Tanrı'nın birer parçasısınız ve  tüm bedenlerinizle ilgilenmek ve onları Tanrı'nın bir tezahürü olarak temiz tutmak zorundasınız.

 

Tüm bedenleriniz doğru bir bakıma muhtaçtırlar. Fiziksel bedeninizin doğru, besleyici bir gıda alması gerekiyor. Yemeğin titreşimleri ne kadar daha yüksek ise o kadar daha az yemeğe ihtiyaç duyacaksınız.

 

Duygusal bedeniniz Yüksek dünyalardan gelen ince enerjilerle beslenmeye muhtaçtır. Duygusal bedeniniz ince enerjilerle beslenmeye sürekli ihtiyaç duyar. Duygusal bedeninizin açlığını, televizyon programlarını seyrederek,  düşük nitelikli müzikten oluşan suretalarla besleyerek gidermeye çalışıyorsunuz. Duygusal bedeninizi dünyanızdaki mevcut uygunsuz şartlara maruz bırakarak onu sürekli kirletiyorsunuz. Her taraftan gelen seslerden kendinizi korumaya çalışın. Günde bir saat radyo dinlemek veya televizyon seyretmek bile, sizi bir ay boyunca Yüksek dünya ile iletişim kurma imkanından mahrum ediyor.

 

Hayatınızda kendinizi neyle çevrelediğinizi, bütün bunların dünyamızdan titreşimsel olarak  ne kadar uzak oldukları hakkında bir düşünün.

 

İçilen tek bir kadeh içki veya tek bir sigara, size bir kaç gün yüksek oktavlara yükselme imkanı vermiyor. Sürekli astral planın seviyesinde bulunmak zorunda kalıyorsunuz, çünkü birer ip gibi kötücül bağımlılıklarınızla kendinizi ona bağlamışsınızdır.

 

Zihinsel bedeninizi neyle yüklediğinizi dikkatlice inceleyin. Bitmez tükenmez pembe dizilerini seyretmek ve insanlarla sohbet etmek için ne kadar zaman harcıyorsunuz? Kendinizle baş başa kalmaktan korkmayın. Sessizliği dinlemeyi ve yalnızlıktan haz almayı öğrenin.

 

Dünyayı düzensiz ritimli müzikle dolduranlara karşı kanuni önlem alınmalıdır. Rock veya herhangi bir düzensiz ritimli müzik dinlemeyi seven herkes, çevresindeki millerce alanın titreşimlerini düşürüyor. Bu kabadayılığa bir son verilmelidir.

 

Eğer içmiş olduğunuz içki veya sigara yalnızca sizin titreşimlerinizi ve birlikte yaşadığınız  insanların titreşimlerini düşürüyorsa, yüksek sesli müzik binlerce insanı etkiliyor. Ve eğer böyle bir kabadayılığın ince bedenlerinize etkisini bilseydiniz, yapacağınız ilk şey, çocuklarınızın böyle bir müzik dinlemesini sonsuza dek yasaklardınız.

 

Fiziksel planın titreşimlerini hızlı bir şekilde yükseltmeye yarayan çok basit önlemler vardır ve bu önlemlerden birisi, yüksek sesli müziğin dinlenmesini yasaklamaktır.

 

Müziğin size nasıl bir etki ettiğini hayal bile edemezsiniz. Her gece organıma geliyor ve Tanrı tarafından ilham alarak büyüleyici melodiler çalıyorum. Bu müziği dinlemek için mabedime çok az sayıda insan geliyor. Ve çok daha az sayıda insan uyanık halinde bu müziği yeniden çalabiliyor, notalara dökebiliyor ve dünyaya hediye edebiliyor.

 

O-o, organımda çaldığım müziği dinleyerek, Yüksek dünyalar ile uyumu yakalayabilmenizi nasıl da  isterim.

 

Eğer gün boyu kendinizi korkunç müziğin etkisine maruz bırakmışsanız, hatta ulaşım araçlarında veya mağazalarda bir an bile olsa duymuşsanız, o gece organımı dinleyebileceğiniz oktavlara yükselemezsiniz.

 

Siz kendi kendinizi sınırlandırıyorsunuz. Misyonunuzu hatırlamalı, kendinizi  arındırmak için gerekli tüm önlemleri almalısınız ve benlenmeye geldiğiniz misyonunuzu gerçekleştirmelisiniz. Her şeyi unuttunuz ve unutkanlığınızın sebebi sizlersiniz, çünkü dört alt bedenlerinizin bakımına gerekli ilgiyi göstermiyorsunuz.

 

Eğer yeni neslin bedenlenmeye gelebileceği ve yaşamların ilk yıllarını sessizlik ve doğa ile iletişim içinde geçirebilecekleri Dünya'da yerler oluşturma hakkında şimdiden düşünseydiniz, bir sonraki neslin kendi misyonunu yerine getirmesi ne kadar kolay olacağı hakkında bir düşünün. Eğer yerkürede böyle yerler artık oluşturulmuş olsaydı, yeni ırkın insanları bedenlemeye gelebilirdi. İnan bana pek çok gelişmiş ruh, dünyaya Hizmetini sunmak için bedenlenmeye hazırdır. Ve yalnızca fiziksel planın uygunsuz şartları, bedenlenmelerini yıllarca ve on yıllarca geciktirmelerine zorluyor.

 

Birçok yüksek ruh riske giriyor ve bedenlemeye uygunsuz şartlarda geliyor. Ve ne oluyor dersiniz? Onlar doğumundan hemen sonra etrafındaki insanlar tarafından geçirilen karmayı auralarına çektiklerinde, kendilerini öyle miktarda karmayla yüklemek zorunda kalıyorlar ki, artık dört yaşlarına doğru bu eşsiz çocuklar, bedenlenmelerinin sonuna kadar yeteneklerini gösteremiyorlar ve dünyaya hizmet edemiyorlar.

 

İnsanlığın en iyi kızları ve oğulları, yükünüzü taşıyarak ve onun altında ezilerek, aranızda yok olduklarını seyretmek acı veriyor.

 

Size konuştuğum her şeyi hiç mi duymadınız ve hiç mi okumadınız? Pratiğe geçirmeniz için bu basit gerçekleri kaç defa dinlemeniz gerekiyor?

 

Öğretimi kavramanız için ben gerektiği kadar gelmeye hazırım. Fakat uyumadan önce efir plandaki organımı çaldığım salonda bulunmak isterseniz ve gün boyu organımı dinlemenize engel olacak her şeyden kendinizi korumaya çalışırsanız, başarılarınız daha iyi olacaktır.

 

Sizi daima seven BEN Kuthumi.

 

 

© Tatyana Mikuşina, 2007 


Kurulum Tarihi : 13/05/2014 · 22:58
Son Güncelleme : 13/05/2014 · 23:00
Kategori : Dikte VII
Sayfa Oku 4980 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.07 saniye