* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
 -  Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496557 Ziyaretçi

 4 şu An Bağlı

Dikte VII - ..... 07.07.2007

Bilincin değişimi sayesinde fiziksel planın değişimi hakkında bir Sohbet

 

Sevgili Surya

7 Temmuz 2007

 

Surya01.jpgBEN Surya, elçimiz aracılığıyla sizlere tekrar gelen.

 

Ben, elçimiz aracılığıyla fiziksel planda çalışmamıza devam etme kararı aldığımız gerçeğini bir kez daha kanıtlamak için geldim. Ve bu çalışma sadece mesajlarımızı almakla ilgili değildir. Aslında  Üstatlar'ın dikte veya mesaj vermeleri Dünya'da gerçekleştirdiğimiz misyonun sadece bir parçasıdır. Evrimsel sürecin dışında kalmamanız için dikteler sizlere ilerlemeniz gereken yön konusunda bilgi sahibi olma imkanı veriyor. Fakat teorik bilgiler  veya derseler olduğu gibi uygulama de vardır. Biliyorsunuz ki, uygulama olmadan teori ölüdür. Ve herhangi bir bilimi veya eseri incelediğinizde, ama hayatınızda uygulamadığınızda sizler hiçbir yere ilerlemiyorsunuz. Bu, yerinizde koşmaya benziyor.

 

Bu yüzden bizler geliyoruz ve enerjilerimiz şeklinde sizler için şartlar yaratıyoruz, onları alarak sizler İlahi enerji ve onunla birlikte bilincinizi dönüştürmek ve böylece fiziksel planınızı dönüştürmek için İlahi fırsat elde ediyorsunuz.

 

Sizin zamanınızda sadece mesajlarımızı okumak çok yetersizdir, sevgililerim. Bizden aldığınız prensipler doğrultusunda hayatınızı kurmalısınız. Bütün hayatınızı analiz etmeli ve onu nasıl değiştirebileceğinizi anlamalısınız. Sizin için zor olacaktır, çünkü yarattığınız karma ve karmik borçlarınız hayatınızı bir anda değiştirmenize izin vermeyecektir. Bununla birlikte, içinizde yönelmeniz  gereken  doğru örneği elde etmediğiniz sürece hayatınızda hiçbir şey değişmeyecektir. Önce hangi yönde hareket etmeniz gerektiğini idrak ediyor, sonra belirlenen yönü takip etmenize engel olan şeyi anlıyorsunuz. Ve sonra hayatınızdaki engelleri ardı ardına aşmaya başlıyorsunuz. 

 

İnanın bana, hayatınızda karşılaştığınız dışsal engeller mükemmel olmayan bilincinizden kaynaklanıyor. Bilinçaltınızdan ve bilincinizden kusurlu enerjiyi temizlediğinizde, içsel yönelimlerinizi ve  yönünüzü, çabalarınızın vektörünü değiştirdiğinizde, hayatınızın bütün dışsal durumları değişmeye başlıyor.

 

Önceleri sizler sera koşullarında bulunmuyor ve İlahi prensipler doğrultusunda gelişme imkanı elde etmiyorsunuz. Hayır, bilincinizin mükemmel olmayan durumunu aşıyorsunuz, ve hayatınızın dışsal durumları da değişmeye başlıyor. Maddenin ataleti hayatınızın dışsal durumlarının çabuk değişmesine izin vermiyor. Değişen bilincinizin doğrultusunda dışsal durumların yeniden yapılanması için her zaman belirli bir süre geçmesi gerekiyor. Fakat prensip her zaman aynıdır- önce kendinizi değiştiriyorsunuz, ondan sonra dışsal şartlar değişiyor.

 

Çok defa konuşuldu, ben de şimdi tekrar ediyorum- geçmişte İlahi enerjinin yanlış kullanılmasından kaynaklan hepinizin karması vardır. Ve sadece bu bedenlenmenizden bahsetmiyoruz, bilakis geçmiş bedenlenmelerinizden de [bahsediyoruz]. Bu nedenle bu karma gelişiminizi durduruyor ve hayatınızın bütün şartlarını yıldırım hızıyla değiştirmenize izin vermiyor. Dönüştürmediğiniz enerjilerinizin sadece bir hususuyla başa çıkmanız için bazen belirli bir yönde muazzam  çabalar sarf etmelisiniz. Ve benzer birçok husus vardır. Her birinizin geçmişte İlahi Yasanın ihlali ile ilgili davranışları vardır. Ve şimdi İlahi enerjiyi yanlış kullandığınızı ve bu doğru olmayan eylemlerinizi tekrarlamamak için tedbir almanız gerektiğini  anlamanız gereken zaman gelmiştir.

 

Önce bilincinizden yanlış niteliği temizliyorsunuz, sonra sarf ettiğiniz çabalara  orantılı olarak hayatınız doğru yönde değişiyor.

 

Fiziksel planda herhangi bir iş yaparken de aynı  şekilde davranmalısınız. Eğer fiziksel planda bir şeyler yapmaya çalışıyorsanız, hatta çok iyi bir iş, Üstatların planlarını fiziksel planda gerçekleştirmeye yönelik bir iş, ama enerji alanınızda karmik yükünüz varsa, o zaman karmanız başladığınız işi bitirmenize izin vermeyecektir. Öncelikle kendi kusurlarınızdan ayrılmalı ve sonra Tanrı için işler yapmalısınız. Mükemmel inşaatçılar olmadan Tanrı'nın işlerini yapamazsınız.

 

Dünyanızda mükemmel inşaatçılar olmadığını söyleyeceksiniz. Ve bu gerçekten öyledir. Bu yüzden sürekli doğru yönde güç sarf etmeniz gerekiyor.  Ve hatta kusurlarınız Tanrı için çalışmanıza izin vermediğinde bile, sizler doğru yönde çabalar sarf edebilir ve sarf etmelisiniz. Belirli bir süre sonra geçmişte bütün yanlış kullandığınız enerjiler, iyilik çabanızın İlahi ateşinde yanacaktır.

 

Bu nedenle, sizlere Yolda durmamayı öğretiyoruz. Çalışın, hata yapın, düzeltin, ama çabalamaya devam edin. Çünkü bir şeyler yapmaya  başladığınızda, sizlere yardım etmeye, çabalarınızı düzeltmeye ve onları doğru yönlendirmeye imkanımız vardır. Hiçbir şey yapmadığınızda, bizler müdahale edemiyoruz. Enerji akmalıdır, değişmelidir, o zaman onu yönetmek daha kolaydır.

 

Bilincinizin değişimi ve fiziksel planda eylemde bulunmak - sürekli ve iç içe geçmiş bir süreçtir. Eylemde bulunurken, çalışmanız sırasında karmanızı dönüştürme imkanınız vardır. Karma yalnızca dualarla ve yaptığınız  seçimlerle dönüştürülmez. Karma, fiziksel dünyanızı değiştirmeye yönelik doğru eylemlerle de dönüştürülür. Ve doğru niyetiniz olduğunda ve doğru yönde hareket ettiğinizde, karmanızı çok hızlı dönüştürme imkanınız vardır. Kıyaslamak için söylüyorum, Tanrı için çalışarak, mesela elçimiz için Aşram inşaatında çalışarak dönüştüreceğiniz  karmanın aynısını dönüştürmeniz için 10 000 saat durmaksızın dua etmeniz gerekiyor.

 

Fiziksel planda planlarımızın gerçekleştirilmesiyle ilgili önemli bir konuya geldim. Temiz bir yere demir atmamız gerekiyor, oradan başlayarak dünyanıza mükemmel örnekler yerleştirme çalışmasını yürütebileceğimiz bir yer. Hareket etmeye başlayabileceğimiz yeryüzünde bir yere ihtiyacımız vardır. Ve böyle bir yer her şeyden önce bilincinizde yaratmalısınız. İlk önce bilincinizi Üstatların planlarına göre yaşamaya ve çalışmaya hazırlıyorsunuz, sonra Üstatlar onlar için çalışmak için sizlere güveniyorlar. Bu nedenle bilincinizi dönüştürmek ve Dünya gezegeninin fiziksel planını dönüştürmek için önünüzde çok iş vardır.

 

Bizler bulunmamıza izin verdiğiniz yerde olacağız. Bizler, titreşimleriniz [bulunduğunuz] yerlerin titreşimlerini o denli yükselmesine izin verdiği yerde olacağız, o zaman aranızda bulunabileceğiz ve sizlerle sohbet edebileceğiz.

 

Ben geleceğe baktım. Bununla birlikte bilincinizin değişimini hızlandırmanız sayesinde bu geleceğin gelmesini hızlandırabilirsiniz.

 

BEN Surya, bugün sizlerle beraberdim.

 

 

© Tatyana Mikuşina, 2007


Kurulum Tarihi : 31/05/2014 · 22:40
Son Güncelleme : 31/05/2014 · 22:40
Kategori : Dikte VII
Sayfa Oku 4559 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.07 saniye