* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
 -  Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1498466 Ziyaretçi

 5 şu An Bağlı

Dikte VII - ..... 09.07.2007

Buda bilinci hakkında bir Öğreti

 
Gautama Buda

9 Temmuz 2007

 
 

Gautama_Buda.jpgBEN Gautama Buda, sizlere tekrar gelen. Bugün Dünya'da yürüttüğümüz işin esası hakkında konuşmaya geldim. Bu ise dünyalıların bilinç değişimi ile ilgilidir. Aslında bu çalışma prensibimiz milyonlarca yıl boyunca hiç değişmiyor.

 

İnsan, bilincinde Buda seviyesine ulaştığında, hayatta onun etrafındaki her şey tamamen farklı bir anlam ve önem kazanıyor. Çünkü sıradan bir insan için sadece bir olaylar dizisi ile düşünce ve duygu durum değişikliği olan şey, Buda için sayfalarını çevirerek okuyabildiği başlı başına bir Yaşam kitabıdır. Buda bilinç seviyesine eriştiğinizde, sizler bilincinizde bir sonraki evrimsel gelişim etabına geçiş yapıyorsunuz.

 

Mesajımı sadece budistlere veya Dünya'nın Tanrısı Gautama Buda olarak bana inananlara vermiyorum. Mesajımı bütün insanlığa, onu anlayabilen, kavrayabilen ve hayatta uygulayabilen insanlara veriyorum. Çünkü aslında bilincinizin bir sonraki evrim aşamasının adı o kadar da önemli değildir, önemli olan bu evrimsel gelişim aşamasına en  az kayıpla yükselmenizdir.

 

Bu yıl (1) Dünya sıradaki kritik anı, sıradaki kritik noktayı yaşarken sizlere seslendim. Periyodik olarak Dünya'da birçok Işık lejyonunun acil müdahalesini gerektiren durumlar ortaya çıkıyor. Ve sizlere o kritik anda yardım için seslendim, çünkü Dünya gezegeninde olan her şey için sorumluluk hissetmelisiniz.

 

Buda bilinç seviyesi, sizler için ne ulusal, ne mülkiyet, ne politik, ne dini ayrımın önemli olmadığı seviyeye bilincinizde yükselmenize izin veriyor. Çünkü sizler insan bilinci tarafından oluşturulan her tür ayrımın üzerine yükseliyorsunuz ve yaşamın bütün çeşitliliği arkasında sadece Birliği görebiliyorsunuz.

 

Dünyanızda Buda bilinç durumuna erişen insanlar uzun süre kalabalık arasında bulunamazlar. Çünkü Buda bilinç seviyesi, yardıma ihtiyacı olan tüm insan bireylerine yardım etmek demektir. Gerçek Buda şehirlerinize geldiğinde kendi bilinç seviyesini feda ediyor ve sahip olduğu tüm kazanımlarını ihtiyacı olanlara yardım sağlamak için veriyor. Şehirlerinizde bizlerin yardımına ihtiyacı olanlar o kadar çok ki. Dünyanızda felaket ve acı o kadar çok ki. Ve bu yüzden dünyanıza gelen Budalar kendini feda etme eyleminde bulunuyorlar, aranızda eriyerek, insan denizinin okyanusunda mükemmel enerjilerini eriterek, insanlığın bilincini yükseltiyor ve insanların bu Evrende işleyen Yüce Yasanın varlığını anlamalarını sağlıyorlar.

 

Dünyalar arasındaki bağı gerçekleştirmek için dünyanıza gelen başka insan bireyleri vardır. Dünyanıza Işık kaynağı olarak, hayatın sıkıntı ve aksiliklerinde yol gösteren deniz feneri gibi görev yapmaya gelenler. Kalplerinde ateş taşıyan ve insanlığa hizmet etmeye hazır insanlar her zaman vardır. Ve eğer etrafınıza dikkatlice bakarsanız sıradan insan tezahürlerinde Buda bilinç seviyesini görebileceksiniz.

 

Bugün, bilincinizin çok değişken olduğunu ve gün boyunca çoğunuzun bilincinde Buda seviyesine çıkabileceğini anlamanıza yardım etmek için geldim. Mesele bu bilinç durumunu mümkün olduğunca uzun süre korumanızdır. Bunun için dengeden çıktığınızda bile mümkün olduğunca kısa sürede uyumu tekrar yakalamanıza izin verecek yaşam şartları kendinize temin etmelisiniz. Birçoğunuz çok yüksek içsel ahenk ve huzur durumları hissediyor. Böyle yüksek bilinç durumuna ulaşmak pek az budist manastırdaki rahiplere nasip oluyor. Şimdi bu durumu genişletmeniz ve onu hayatınızda egemen kılmanız gerekiyor. Hayatınızda gerçekleşen hiçbir şey İlahi ahenk ve huzur durumundan sizleri çıkartmamasını başarmalısınız.

 

Benzer denemeleri art arda yapmaya devam etmelisiniz. Çünkü içinizde huzur ve ahenk durumunu gerçekten nasıl koruyabildiğinize bağlı olarak, etrafınızdaki ne kadar çok kişiye uyum, huzur ve mutluluk durumunuzu aktarabildiğinizi belirliyor. Bütün gezegenin durumu, sürekli uyumlu bilinç halinde bulunan insan sayısına bağlıdır. Bütün kasırgalar, felaketler ve doğal afetler yalnızca tüm insanlığın bilinç ahenksizliğin bir tezahürüdür.

 

Herkese Buda bilinci veremezsiniz, ama etrafınızdaki insanlara kendi uyumlu içsel durumunuzu aktarabilirsiniz. Auranız genişleyebiliyor ve auranızın alanına girenler onun etkisini kendi üzerlerinde hissediyorlar. Pek çoğu alıştıkları bilinç durumundan çıktılarını düşünecek ve alkol, nikotin, bozuk ritimli yüksek sesli müzik gibi bildik titreşimleri düşüren araçlarla titreşimlerini düşürmeye çalışacaklardır. Ancak dünyanıza bu yüksek titreşimin nüfuz etme süreci devam edecektir. Büyük şehirlerin ahengini korumayı üstlenecek bireylerin bilinç kalitesi artacaktır. Bilincinizin gücü, Mara'yı destekleyen, illüzyonu destekleyen sürülerce güçlerin ince planda muhalefetine neden olacaktır. Fakat her zaman hatırlayın ki, sizin gücünüz mücadeleye girmemenizdedir. Sizler, bu dünyanın olumsuz enerjilerini kalplerinizin güçlü Sevgisiyle kovuyorsunuz ve Sevginizin gücüyle olumsuz enerjileri uyum, huzur ve Sevginin olumlu yönlü vektöründe eritiyorsunuz.

 

Gezegendeki pek çok ve pek çok Işık ruhuyla bağınızın sürekli farkında olmalısınız.

 

Birlikte tüm gezegene yayılmış bir Işık ağı oluşturuyorsunuz. Her ülkede, her yerleşim alanında 

hala karanlıkta dolaşanların Yolunu aydınlatmak için Işık taşıyan gönüllü insanlar vardır.

 

Buda bilincine ulaşmak bedenlenmenizin nihai hedefi değildir. Kişisel başarılar [elde etmek] için çabalamamalısınız. Yardımınıza muhtaç olanlara yardım etmek için çaba göstermelisiniz. Eğer gerçek Buda'nın önünde - Tanrı'da mükemmelleşmeyle ilgilenmeye devam mı etsin, yoksa insanlık evrimine devam etmesi için bütün kazanımlarını feda mı etsin, sorusu duruyorsa. Gerçek Buda, Dünya evrimlerinin devam etmesi için bütün kendi kazanımlarını feda eder. Ortak İyilik için kendini feda edebilmek- bu geçmişte ve şimdiki bütün Buda ve Bodhisatvaların bir özelliğidir.

 

Buda bilinç durumuna ulaşma konusunda sizlere başarılar diliyorum.

 

BEN Gautama Buda, kardeşiniz.

 
 
© Tatyana Mikuşina, 2007
 
 
 
----------------------------------------------

[1] Gautama Buda 7 Mart 2007 tarihli "Dünya’nın mevcut durumu hakkında mesajından bahsediyor.


Kurulum Tarihi : 10/06/2014 · 06:38
Son Güncelleme : 10/06/2014 · 06:41
Kategori : Dikte VII
Sayfa Oku 4344 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.03 saniye