* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
 -  Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1497469 Ziyaretçi

 18 şu An Bağlı

Dikte VII - ..... 10.07.2007

Yaz dönemi diktelerinin son mesajı

 

Sevgili El Morya

10 Temmuz 2007

 

 

BEN El Morya, bugün sizlere gelen.

 

Ben, elçimiz aracılığıyla verdiğimiz yaz dönemi mesajlarının sona erdiğini söylemeye geldim.

Bugün bu dönemin son diktesini verme onuruna sahibim.

 

İletişimimiz sona erdiğinde, her zaman olduğu gibi üzgünüz. Mesaj döneminde birbirimize daha yakın oluyoruz. Bizler, pek çok insanın mesajımızı okumak için her gün heyecanla İnternet'e girdiğini görüyoruz. Ve iletişimimizin mucizesi mesajlarımızın iletilmesi için ayrılan tüm günler boyunca  devam ediyor.

 

Bugün son mesajda bu İlahi fırsatı devam ettirmeyi başardığımızın önemini bir kez daha vurgulamak istiyorum. Yüce Merkezi Güneş'te bu elçi aracılığıyla çalışmamıza devam etmek gerekli görülmüştür. Ve bu imkan devam ettiği için ben mutluyum, Gökler mutlu.

 

Şimdi bir sonraki çalışmamızda sizlere daha da yakınlaşmak istiyoruz. Uzak olduğumuzda bilinciniz varlığımızı ve mevcudiyetimizi bütünüyle algılayamıyor.  Bu yüzden bizlerin görevi sizlere yakınlaşmaktır, sizlerin görevi ise bilinç seviyenizde bizlere yakınlaşmaktır, o zaman fiziksel planda beraber çalışabiliriz.

 

Bilinmeyenin korkusu. Anlaşılmayan, korku ve kaygıya neden olur. Bizim görevimiz dünyalar arasındaki iletişimi her gün sağlamaktır.

 

İletişimimizde dindarlık ve dogma gölgesi istemiyoruz. Bizlerle, insanlığın Öğretmenleriyle iletişimi yeni işbirliği ve karşılıklı yardım zeminine koyma vakti gelmiştir. Mesajlarımızı okumak için boşuna zaman harcayın diye sizlere gelmiyoruz. Fiziksel planda çalışmaların gerçekleştirilmesi için sizlere ilham vermeye geliyoruz.

 

Bütün alışılmış işleriniz yeni temeller üzerine ve İlahi prensiplere göre yapılmalıdır.

 

Olağanüstü hiçbir şey yapmanıza gerek yoktur ve sıradaki tarikatın etkisi altına gireceğinizi korkmanıza  gerek yoktur. Tarikatların Öğretimizden bütün farkı, takipçileri için ayrıcalık oluşturmalarıdır. Hiçbir ayrıcalık yoktur. Yükselmiş Üstatların Öğretisini herkes takip edebilir. Bunun için hayatınızda sadece öğrettiğimiz İlahi prensipleri ve ahlaki davranış normlarını uygulamanız gerekiyor.

 

Normal hayatınızdaki öncelikleri değiştirmelisiniz ve her şeyi yeni bir bakış açısından yapmalısınız- Ortak İyiliğe, Üstatlar'ın çalışmasına ve Dünya gezegeni evrimine hizmet etmek.

 

Sizlerden gizlemek istediğimiz hiçbir şey yoktur. Ve aldığınız bilgilerdeki sınırlama, bilincinizin sınırlılığı ve elçimizin, iletkenimizin bilincinin sınırlılığı ile ilgilidir. Ve bu sınırlamaları siz kendi kendinize koyuyorsunuz, çünkü kendinizi, bilincinizi ve böylece bütün hayatınızı değiştirmeyi, hayatınıza doğru öncelikleri koymayı ve sizlere verilen Öğreti doğrultusunda hayatınızda hareket etmeye  çalışmıyorsunuz.

 

Bizler, titreşimlerinizi ve kalbinizin pusulasını sizin için belirlediğimiz yönlere göre devamlı  ayarlamanız için geliyoruz.

 

Eğer elçimiz aracılığıyla 4 Mart 2005 yılında  verdiğimiz ilk dikteden, bugünkü dikteye kadar bütün dikteleri dikkatlice tekrar okursanız, ve eğer bu dikteleri tek bir amaçla okursanız - hayatınızda şimdi ne yapmanız gerektiğini anlamak, o zaman bütün sorularınıza cevap bulacaksınız. İhtiyacınız olan her şey sizlere verilmiştir. Şimdi sizin sıranızdır. Bizlere Öğretimizi öğrendiğinizi gösterin. Bizlere Öğretimiz rehberliğinde fiziksel planda neler yapabildiğinizi gösterin.

 

Prensiplerimiz doğrultusunda, fiziksel planda başarıyla yaptığınız her iş, bizlere bu İlahi fırsatın etkisinin genişletmemize izin veriyor. 

 

 

Bu yüzden işlerimizi beraber nasıl yapabileceğinizi düşünün. Eğer yardımımıza ihtiyacınız varsa, bizlere mektuplarla seslenin. Eğer ipucuna ihtiyacınız varsa, bizlere seslenin ve nasihati kalplerinizde alacaksınız.

 

Yardımımız hiçbir zaman gecikmiyor. Bütün mesele, işlerimizin fiziksel planda  gerçekleştirilmesi için verdiğimiz enerjilere dayanıp dayanamamanızdır.

 

Sizlerden biri, sorumluluk alıp fiziksel planda işlerimizi yapmaya hazır olduğunda, onu kutsuyoruz, yardımımızı ve enerjimizi veriyoruz.  Sizler hevesle işe koyuluyorsunuz. Fakat sadece birkaç ay geçiyor ve kararlılığınızdan ve Tanrı için çalışma isteğinizden iz bile kalmıyor. İşlerimizi bırakmanız için binlerce bahane  ve neden bulunuyor ve sizlere daha önemli ve daha kârlı gibi görünen, şahsen size bir şeyler veren işleri yapmaya dönüyorsunuz.

 

Sizleri uyarıyorum - Üstatlar için çalışma  yükümlülüğünü üstlenmeden önce, lütfen, her şeyi bin kere tartın, çünkü sizlere enerji veriyoruz. Ve eğer verdiğimiz enerjiyi yanlış kullanırsanız, onu kendi özel işlerinizi gerçekleştirmek için yönlendirirseniz, tüm doğru kullanılmayan enerji bu durumda Tanrı ve Üstatlara karşı yükümlülüklerin yerine getirilmemesinden dolayı  karma olarak, başka bir deyişle  ihanet karması olarak nitelendirilir.  Biliyorsunuz ki, bu tür karma en zor dönüştürülür ve sadece bu hayatta değil pek çok gelecek hayatta da çok büyük güçlükler beraberinde taşır.

 

Fakat eğer bizim işlerimizi özveriyle kalpten yapıyorsanız, bu durumunda, çok büyük iyi karma oluşturuyorsunuz, ki o, gelecekte daha büyük başarıyla işlerimizi yapmanıza izin verecektir.

 

Tanrı yoksul olmanızı ve kıt kanaat geçinmenizi istemiyor.  Doğru seçimler yaptığınızda ve çabalarınızı doğru yönlendirdiğinizde hayatınıza bereket gelecektir. İlahi enerjiyi doğru kullanmayı ve harcamayı öğrenmelisiniz. Eğer özel işlerinizin mantıklı çözümü ile Üstatların işlerini gerçekleştirmeniz arasında makul bir denge bulabilirseniz, o zaman enerji eksikliği, buna parasal enerji eksikliği de dahil, asla  hissetmeyeceksiniz.

 

Tanrı, sizi bütünüyle istiyor. Tüm hayatınızı İlahi Hizmete adamalısınız. Fakat aranızda özel ve aile karmasının hesaplarını kapatmış bireyler çok azdır. Bu yüzden yakınlarınızın, çocuklarınızın, anne ve babanızın, karmik bağınız olan herkese karşı ilgi gösterme olarak karmik borçlarınız kalmıştır. İşte burada, Üstatların  işleri için harcayacağınız enerji ile ailenizin ve karmik olarak bağlı olduğunuz insanlarla ilgilenmeye yönlendireceğiniz enerji arasında makul denge bulmak zorundasınız.

 

Bu kolay bir görevdir değildir. Fakat onu başarılı bir şekilde çözmeniz geleceğiniz buna bağlıdır.

 

Ben bugün, tamamlanmış olan yaz döneminin son mesajını vermeye geldim.  Sizlere o kadar çok şey söylemek istiyorum ki, ama daha fazla imkân yok. 

 

Fiziksel planda planlarımızın gerçekleştirilmesini destekleyen ve görevlerimizin gerçekleştirilmesi yükünü üstlenen herkese teşekkür ediyorum.

 

BEN El Morya yeniden buluşmak üzere!

 

 

 © Tatyana Mikuşina, 2007

 


Kurulum Tarihi : 17/06/2014 · 07:24
Son Güncelleme : 17/06/2014 · 09:06
Kategori : Dikte VII
Sayfa Oku 4308 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.09 saniye