* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
 -  Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1497243 Ziyaretçi

 4 şu An Bağlı

Dikte XIII-10 - .. 23.06.2014

Şiddetin bilinçte aşılmasını öğretiyorum

 

Atina Palada 

23 Haziran 2014

 

 

Atina_Pallada_2.jpgBEN Atina Palada, size gelen. 

 

Çünkü verdiğimiz Öğretiye ilgi gösteren Hakikatin samimi arayıcılarına tavsiyelerimi ve öğütlerimi vermek için vaktim geldi.

 

Öğretimizin sonuçlarından her zaman memnun olmadığımızı size söylemeliyim. Kelamımızdan dolayı insanların yüreklerinin alevlendiği, kişinin gerçekten gözlerin önünde çiçek gibi açtığı memnuniyetle fark ettiğimiz mutlu anlar vardır. Tüm varlığı, Hakikatin ve Sevginin Işığı ile aydınlanıyor, İlahi Aşk gerçekten bu insanın gözlerinden akıyor.

 

Tam ters örnekler de oluyor. Bir insan verdiğimiz Öğretimizi, Mesajlarımızı büyük zorluklarla buluyor. O, verdiğimiz Bilginin temellerini anlamaya çalıştığı, belli bir süre heves duyuyor. Ancak zaman geçiyor ve kişi Mesajlarımızı okumayı bırakıyor ve Hakikati bambaşka bir yerde aramaya gidiyor.

 

Bizler bu durumda çok üzülüyoruz, ama hiç bir şey yapamıyoruz, çünkü Özgür İrade Yasası insanların kararlarına karışmamıza izin vermiyor. 

 

Ancak bizler er yada geç insanoğlu gerçek olmayan parçasının direnişini aşabileceğini ve nihayet İlahi düşüncenin ufuklarına doğru kaçıp kurtulacağına dair ümit beslemeyi sürdürüyoruz. 

 

BEN Atina Palada, Hakikat Tanrıçası, ben aynı zamanda insan hayatının pek çok farklı alanlarını da yönlendiriyorum. Ve bugün buluşmamızdan özellikle mutluyum, çünkü bu Mesajımı çok sevdiğim Yunan topraklarında veriyorum. 

 

O-o ne kadar mutlu olduğumu, nasıl titrediğimi hayal bile edemezsiniz! 

 

Antik Yunanistan. Bu yerlerde yaşayan insanların bana taptıkları, bana adanmış tapınaklar ve mabetler inşa ettikleri vakitten ne kadar çok yüzlerce yıl geçti.

 

Zaman geçti ve insanlar şimdi farklı Tanrılara tapıyorlar. Ancak tüm insanların, bütün dünyanın yalnızca İlahi Hakikatin bir tezahürü olduğu İlahi Hakikati nüfuz edecekleri ve dolacakları zamanın geleceğine dair ümidimi kaybetmiyorum. Ve tüm dünya, Tanrı'nın size, gelişmelerine yardım etmek, kendisini ve çevredeki dünyayı tanımak için ruhlarınıza bir hediyesidir.

 

Bu dünyada öyle çok güzel ve büyüleyici şey var ki. Tanrı'nın İlahi hediye olarak insanoğluna tamamen bedava verdiği o kadar çok şey var ki. Gün doğumları ve batımları, güneşin sıcaklığı kuşların ötüşü, çiçeklerin açması, rüzgarın şarkısı ve derelerin çağıldaması. 

 

Tanrı insanlığa o kadar çok hediye vermiş ki! 

 

Ancak insanoğlu İlahi hediyelerden yüzünü çevirmiştir. Ve hatta yaratıldığında ruhunuza hediye edilen ölümsüzlük armağa bile, artık algılayamıyorsunuz. 

 

Sizler şaşılacak bir ısrarla ilahi olmayan örneklerinizi yaratıyor ve altın buzağa ibadet edercesine onlara tapıyorsunuz ve İlahi enerjilerinizle onları besliyorsunuz.

 

Bir zamanlar insanlar arasında bulunabiliyordum. Bu çok eskidendi. İnsanlara, zaman geleceğini ve Tanrı'yı, varlığımı unutacaklarını söylüyordum. Hiç kimse bana inanmıyordu. 

 

Ve şimdi size Tanrı hakkında, Yükselmiş Üstatlar hakkında konuşurken çok azınız var olduğumuzun gerçeğine inanabiliyor.  

 

Çünkü bilincinizde bir yığın bilgi mevcut, ama Hakikat, İlahi Hakikat sizi terk etmiştir.

 

Bu yüzden temel göreviniz dünyanıza İlahi Hakikati geri getirmek olacaktır ve ondan sonra dünyanıza İlahi ahenk, İlahi huzur dönecek ve yaşamınız bir anlamla dolacaktır.

 

Şimdi kendi kendinize uydurduğunuz problemlere dalmışsınız. Dikkatinize layık olmayan şeyler sizi ciddi olarak heyecanlandırıyor. Dünyanızda var olmaması gereken problemlere ve durumlara dalmışsınız. Ve bu durumlara ne kadar daha fazla ilgi gösterirseniz, onları o kadar daha fazla İlahi enerjilerinizle besliyorsunuz.

 

Medyanın çoğalttığı tamamen hayali şeyler enerjiniz yardımıyla tümüyle fiziksel hatlar kazanıyor.

 

Medyanın yaydığı tüm yalan akışına kendinizi sunuyorsunuz, bu yalan akışı sizi alıp götürüyor ve fiziksel bedeniniz öldükten sonra mabetlerimize geldiğinizde, hatırlamaktan utanacağınız eylemler yapmanıza zorluyor. Yanlış telkinlerle ve bariz yalanlar etkisi altında kendi yaratmış olduğunuz durumları dehşetle hatırlayacaksınız.

 

Ben ve diğer Üstatlar, son bedenlemeleri sırasında yarattıkları kötülüğün tüm dehşeti gözleri önüne serildiğinde, şoktan kurtulamayan ruhlarla sürekli karşılaşıyoruz. 

 

Bu ruhların pek çoğu günahlarını, çirkin davranışlarının kefaretini ödemek için tekrar bedenlemeye gelmeye hazırlanıyorlar. Ancak görüyoruz ki böyle büyük bir travma alan bir ruhun, tekrar İlahi huzur ve ahenk elde etmesi ve karmasını dönüştürmek için tamamen bilinçli bir istekle bedene inmesi için pek çok yüzlerce yıl gerekecektir. 

 

Bedenlenen bu insanların ruhları için geçmişin korkunç günahlarını dönüştürmeleri ne kadar zor olduğunu biliyorum ve görüyorum. Bu insanlar acı çekiyor ve korkunç sınamalara maruz kalıyorlar. 

 

Tüm sınamalardan başarıyla geçmeye ve tekrar ellerini kana bulamamak için tüm cesaretini toplamaya, muazzam bir özveri göstermeleri gerekiyor. Çünkü intikam için eline silah alan ve ellerini kana bulayan bir kişi, ruhunu pek çok bedenlenme boyunca ruhsal yolda ilerleme imkanından mahrum ediyor.

 

Tam tersi intikam isteğini yenen ve kendi payına düşen sınamalara alçakgönüllükle katlanan bir kişi, bir sonraki bedenlenmesinde kendine İlahi Yolu açıyor.

 

Ben aynı zamanda savaş sanatında tavsiyeler veren Tanrıçayım. Ve genellikleAtina_Pallada_3.jpg mabedimde tavsiyeler verdiğimde, silah kullanımında, ruhlara ayırt etme yolunu öğretiyorum. Ve eğer paralı askerlerin ve katillerin yaptığı gibi intikam veya çıkar için değil de, tek bir asil amaçla, anavatanınızı, evinizi, ailenizi korumak amacıyla  elinize silah aldığınızda, işlediğiniz cinayetin karması bile, para veya çıkar amacıyla cinayet işleyen insanların karmasına göre çok daha hafif olacaktır.

 

İnsanların ellerine silah almaları için çeşitli niyetler vardır. Ne yazık ki binlerce yıl önce olduğu gibi insanlığın karması şiddet ve katliam olmadan çözülemiyor. 

 

Ancak her katliam ruhunuz için bir ders olarak algılanmalıdır. Bilincinizde olup bitene doğru tepkinin, doğru değerlendirmenin verilmesi, ileride yeni şiddet şeklinde fiziksel plana inmeden önce, bilincinizde şiddet karmasını dönüştürebilir.

 

Bu şekilde şiddetin bilinçte aşılmasını öğretiyorum. 

 

Bunu duymanız size şaşırtıcı gelebilir, ama şiddet eyleminde bulunan insanlardan ziyade, bu şiddeti bilincinde destekleyen insanlar çok daha büyük bir karma yaratıyorlar.

 

Çünkü şimdi gerçekleştiren şiddet, bilincinizde daha önce yerleşen saldırganlığın bir sonucudur. Eğer şimdi bilincinizde saldırganlık varsa,  bir sonraki katliamın sebebi olacaktır.

 

Önce sizler nefretin,  düşmanlığın ve saldırganlığın bilincinizde büyümesi için şartlar oluşturuyorsunuz, daha sonra bütün bunlar fiziksel plana savaşlar, katliamlar, terör saldırıları şeklinde yerleşiyor. 

 

Bugünkü sözlerim üstünde bir düşünün. Ve ileriki talihsizliklerin sebebini yaratmayın.

 

BEN Atina Palada.

 

 

© Tatyana Mikuşina, 2014 


Kurulum Tarihi : 24/06/2014 · 09:53
Son Güncelleme : 24/06/2014 · 10:04
Kategori : Dikte XIII-10
Sayfa Oku 4411 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.08 saniye