* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
 -  Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496690 Ziyaretçi

 2 şu An Bağlı

Dikte XIII-10 - .. 27.06.2014

Olağanüstü bir Mesaj

 

Sevgili Portia 

27 Haziran 2014

 

BEN PPortia_2.jpgortia! 

 

Ben tekrar geldim ve sizi temin ederim ki bugünkü sohbetimiz pek mutlu olmayacaktır.

 

Size gelmek ve bu Mesajımı vermek için şimdi Karmik Kurulu'nun toplantısından geliyorum. Karmik Kurulu'nun toplantısı çok gergin geçiyor. Ve bizler geçen yarım yılda insanlığın bilincinde olumlu değişimlerin olduğunu söyleyen bir kaç olumlu unsur bulmaya çalışıyoruz.

 

Fakat çok az birey tarafından yapılan birkaç epey inandırıcı adımların bile yeterli olacağından emin olamıyoruz.

 

Bedende bulunan çelalarımızdan daha büyük bir canlılık ve önlerinde duran görevler ile ilgili daha büyük bir anlayış ve öğrencilerimizden istediğimiz gereksinimlerimize titizlikle uyulması bekliyoruz.  

 

Ve her şeyden önce disiplininiz bizi ikna etmiyor. 

 

Pek çokları onların bakış açısına göre insanlığın iyiliğine yönelik eylemler yapmaya çalışıyor.  

 

Ama yaptıklarınız, günümüz gereksinimlerin yönünde olduğunu neden sandığınızı, lütfen, söyleyebilir misiniz? 

 

Bizler  çabaları yoğunlaştırabilmek ve küçük miktarlarla büyük sonuçlar elde etmek için Elçimizin misyonunu özellikle destekliyor ve koruyoruz. 

 

Ancak pek çok öğrencimiz, gururları veya tembellikleri nedeniyle kendi planlarını uyduruyor ve önemli sorunları çözüyorlar, ama şu zaman dilimi için [uygun] değiller. 

 

Evinizde yangın başladığını düşünün. Ateş alevleniyor ve birbiri ardına eşyaları tutuşturuyor. Sizler ise bu sırada forte piyanoda müzik çalmaya çalışıyorsunuz.  

 

Bu akıllıca olacak mı? Ya da bu pek uygun olmayacak mı? 

 

Ancak pek çok çelalarımız, kendi kendine fena olmayan ve hatta ruhlarının gelişimine yol açabilecek işlerle uğraşmaya devam ediyor. Ancak Öğretimizin yapı taşlarından birisi de tüm canlılara yardım etmek Öğretisidir.

 

Milyonlarca yıl boyunca gelişiminizi sağlayan fiziksel platformunuz acil yardıma muhtaçtır.

 

İnsanlığın zihinsel aktivitesi tarafından yaratılan negatif alan aşılmaz bir zırh yarattı, Hiyerarşimiz tarafından gönderilen çok güçlü yardım ışınları bile oradan geçemiyorlar.

 

Gezegende biriken olumsuzluğu nötralize etmek için tüm çabalarınızı yoğunlaştırmakla yükümlüsünüz. 

 

Ancak bunun yerine son yarım yılda olumsuzluğun arttığını görüyoruz. 

 

Bizler amaçları ve görevleri açıkça belirtiyoruz. 

 

Dua nöbetlerin ve 24 saatlik dua çalışmaların gerekliliğinden bahsediyoruz. 

 

Şu anda sadece dua çalışmasının yetersiz olacağını söylüyoruz. İnsanların bilinçlerinde olumsuzluğu söndürmek için fiziksel planda somut girişimlerde bulunmak gerekli. Olumsuzluğu etkisiz hale getirmeye yönelik kolektif eylemler gereklidir.

 

Bize muhalif güçlerin daha hızlı ve daha organize oldukları ortaya çıktı. Gezegenin neredeyse tüm bilgi alanı bize muhalif güçlerin çıkarlarını temsil eden insanlar tarafından zapt edilmiştir. 

 

Neden sözde ışık taşıyıcıları, internet de dahil olmak üzere artık bilgi alanında yapılmış olanı örnek olarak almıyorlar ve "eksi" olan işareti "artıya" değiştirmiyorlar?

 

İnsanların kitlesel bilincini değiştirmek için onlarca yıl oluşturulmuş teknolojiler var. Ancak bu teknolojiler şu anda Işığa karşı, evrimsel gelişime karşı çalışıyorlar.

 

Ve eğer bir sonraki yarıyıl boyunca geç kalırsanız, ne ben ne diğer Üstatlardan hiç birisi Dünya'yı kaplayan inançsızlık krizinin olumlu sonuçlanacağına garanti edemeyiz.

 

Evet, İlahi bilinç insanların yaşamlarını terk ettiği için insan yaşamının tüm anlarında krizler gözlemliyoruz. 

 

Karanlık güçlerin hangi teknolojiye göre hareket ettiğini size hatırlatacağım. 

 

Öncelikle alana yanlış ritim yerleştiriliyor. Bu, gençlerin çok hoşuna gittiği modern müzikte yansıma buluyor. Paralelinde ince ilahi hisler yerine benzer hisler veren, ama insanın ince bedenlerini tamamen tahrip eden uyuşturucular devreye sokuluyor. İnce bedenlerin tahribatından sonra fiziksel beden hastalanıyor ve ölüyor. 

 

Bir sonraki etap, ayartmalardır. Arzularınızı, ihtiyaçlarınızı ateşleyen bir reklam görüyorsunuz. 

 

Daha sonra sizi cezbeden eşyalar ve şeyler almanız için size nazik bir biçimde faizle para sunuyorlar. Ve bedenlenmenizin sonuna kadar mali bağımlılığın oltasına takılıp kalıyorsunuz.

 

Gençler çalışmak ve emeğinden keyif almak yerine sadece para kazanmak zorunda kalıyorlar. Kağıt parçacıkları,  ortak iyilik için yapılan gerçek çalışmanın mutluluğunun yerini alıyor. Yaşamdan memnuniyetsizlik ve protesto ortaya çıkıyor. 

 

Bir sonraki etapta şiddet büyütülüyor, silah ve güç kültü yaratılıyor. Daha sonra sizin dışınızda olan bir düşman görüntüsü oluşturuyor. Devreye sokulan ideolojiye göre bu ya bir halk, ya bir ülke ya da bir sınıftır, sizi mutlu bir gelecekten ayıran dış bir engel. 

 

Ve nesilden nesle gençler yanlış idealler, yanlış değerler uğruna ölüyorlar. Karma giderek daha karışık bir hale geliyor ve kötüleşiyor.

 

Bizler geliyoruz ve Dünya'da olup biten her şey hakkında hazır reçeteler ve açıklamalar veriyoruz. 

 

Bunun dışında size Yolu ve gidiş yönü açıkça gösteriyoruz.  

 

Fakat gezegende yaşayan bir milyon insan arasında bir kişinin bile tavsiyelerimizi dinleyebilmesi için gereken inanca ve farkındalığa anca sahiptir. Geri kalanlar inatla uçuruma doğru yürüyüşlerine devam ediyorlar. 

 

Bugün kararlı ve olağanüstü bir konuşma için geldim. 

 

Tüm belirsizlikleri ortadan kaldırmaya çalıştım.  

 

Ancak size önemli bir şey daha söylemeliyim. Ve bu sizin geleceğinizi ilgilendiriyor.  Ne ben ne Karmik Kurulunun bir başka üyelerden birisi şu an için bir sonraki yarıyıl için gezegenin dengesini koruyabileceğimize garanti edemeyiz. 

 

Yüce Merkezi Güneşin enerjitik desteğini alabiliriz. Ancak yardımın sunulabilmesi için insanlığın bizi duyduğuna ve işaret ettiğimiz Yolu takip etmeye çalıştığını söyleyen kanıtlar gerekiyor.

 

Bunun gibi kanıtları yeterli miktarda toplayamıyoruz 

 

Bu nedenle sizleri kesinlikle  kişisel inisiyatiflerinizi bir kenara bırakmaya ve çabalarınızı tamamen yoğunlaştırarak, dua uygulamaları yardımıyla ve somut eylemleriniz yardımıyla gezegendeki dengeyi korumaya çağırıyorum. 

 

Eğer bugünkü Mesajımdan sonra çelalarımızdan birisi ne yapması gerektiğini sorarsa, ileride gelmekten ve Mesajlarımı ve tavsiyelerimi vermekten vazgeçeceğim.

 

BEN Portia.

 

 

© Tatyana Mikuşina, 2014 

 


Kurulum Tarihi : 28/06/2014 · 12:38
Son Güncelleme : 28/06/2014 · 12:38
Kategori : Dikte XIII-10
Sayfa Oku 4378 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.14 saniye