* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
 -  Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496804 Ziyaretçi

 6 şu An Bağlı

Dikte XIII-10 - .. 28.06.2014

Size kritik anında insanlığa yardım sunacak seçilmişler olmanızı öneriyorum

 

Sevgili Guan Yin

28 Haziran 2014

 

 

guan_yin.jpgBEN Guan Yin, Merhamet ve Şefkat Tanrıçası.

 

Bugün size anlatmaya niyet ettiklerimden dolayı şaşırabilirsiniz.

 

Hikayem sizin için yeni olacağından dolayı değil, kötü güçlerin tüm tezahürlerine rağmen dünyanızda Merhamet ve Şefkatin ebedi Yasası hala işlemeye devam ettiği içindir.

 

Bugün sizler, bedende bulunanlar hakkında konuşacağız.

 

Mutlu olmanız için size neyin engel olduğunu, yaşamınızda yalnızca İlahi özellikler göstermeniz için size ne engel olduğunu ve gezegende neden savaşlar ve diğer başka haksızlıklar olduğunu anlamaya çalışacağız.

 

Bu Öğretimizi pek çok defa duydunuz.

 

Bununla beraber her seferinde bir sonraki Mesajımızdan sonra sanki aydınlanan insanlar var. Bazen tüm yaşamı boyunca gözlerini örten sis, aniden dağılıyor ve onlar acılarının ve dertlerinin sebeplerini açıkça görüyorlar.

 

Elbette bu sebepler sizin içinizdedir. Yaşamının en kritik anında aydınlığa kavuşan insana bakmak bazen dayanılmaz oluyor. 

 

Öyle oluyor ki yalnızca dayanılmaz keder, acı ve dertler insanın ruhunun aydınlanmasına yol açıyorlar. Dünyada bunu anlayan ve dayanılmaz bir acı çeken insana, kaderini hafifletmek ve acı çeken ruha Hizmet Etmek için giden pek az ruh vardır.

 

Genellikle dünyanızda insanların acıları hakkında pek konuşulmuyor. Ölmek üzere, kötü koşullarda bulunan insanlar medyanızın ilgisini uyandırmıyor. Sanki insan toplumunun hayatının en ağır tarafları yaşamınızda yokmuş gibi. Hayır, sizler haberlerde spor başarıları, politikacılarının zaferlerini okuyorsunuz. Dertler, felaketler ve acılar bile sanki birer sansasyonmuş gibi sunuluyor. Bütün bu materyaller ve bilgiler medyanızda öyle sunuluyor ki bir anlayış uyandırmıyorlar ve sebeplerini açıklamıyorlar: neden kazalar ve dertler gerçekleşiyor. Neden insanlar kendi dertlerinin sebebini bilmeden acı çekiyorlar ve ölüyorlar.

 

Çok az birey gerçek merhamet ve şefkat hissedebiliyor. Gerçek merhametle ve şefkatle karşılaşmak,  dünyanızda Tanrı'ya ve Yüce Yasa'ya olan gerçek inançla karşılaşmak kadar nadir olduğunu cesurca söylenebilir. 

 

Bugün sizlere Öğretiminizin bir yönünü hatırlatmaya geldim. Pek çok çağ önce Dünya insanlığına büyük hizmetini gerçekleştirmek için Dünya'ya Yüce Ruhlar geldiğini size söylemeye geldim. Elbette, Biz her şeyi biliyorduk. Bizler gün gelecek ve geçmişteki yanlış davranışlarının bir sonucu olarak insanoğlunun büyük acılarla karşı karşıya kalacağını biliyorduk. Bizler bu anın geleceğini biliyorduk. Ve serbest irademizle kendimizi Dünya insanlığının karmasına bağladığımız için Bizler de insanlıkla birlikte acılarla dolu bardağı içmemiz gerekeceğini biliyorduk.

 

Sizin kaderinizle Benim kaderim ve diğer Bilgelik Üstatlarının kaderleri birbirine ayrılmaz bir şekilde bağlı olduğunu anlamanız için size hikayemi ve diğer Bilgelik Üstatlarının hikayesini ayrıntıyla anlatıyorum.

 

İnsanoğlu, Varlığımızı tamamen unuttuğu zaman bile Bizler Hizmetimizi sürdürüyoruz.

 

Dünya insanlığı evrimine devam edebilmesi için Bizler her gün ruhsal başarılarımızı feda ediyoruz. Bizim Hizmetimiz çarmıha gerilmeye benzer, ancak bu çarmıha gerilme milyonlarca yıl sürüyor.

 

Hizmetimizin özünü anlamanız zordur. Ancak bir insan korkunç dertlerle karşı karşıya kaldığında, ruhu acı çektiğinde, dudaklarından beddua ve tehdit yerine, hayatının en zor anında ona gelen aydınlanma için  minnet sözleri döküldüğünde, o zaman kişi Hizmetimizi ve Dünya gezegenin evrimi adına yaptığımız Kahramanlığımızı anlayabilir.

 

Karmik Kurulu'nun bugünkü toplantısında insanoğlu evrimine devam edebilmesi için Işığın bir kaç Varlığın fedakarlıkları ile ilgili bir karar aldığını bugün bildirmeye geldim.

 

Anonim olarak kalmasını isteyen bu Işık Varlıklara karşı şimdi borçlusunuz.

 

Bir sonraki yarıyılda bu Üstatlara paha biçilmez bir yardım sunabilirsiniz. Bunun için Karmik Kuruluna mektup yazmalı ve arttırılmış Hizmet sorumlulukları üstlenmelisiniz. Dua nöbetleri, yoksullara ve muhtaçlara hizmet etme şeklinde ilave sorumluluklar üstlenmenizi rica ediyorum. Belirli başarılara sahip olanlarınız kauzal bedeninin bir kısmını hediye olarak bile sunabilirler.

 

Tüm mektuplarınız bizler, Karmik Kurulu üyeleri tarafından incelenecektir.

 

İnsanlığın gelecekteki acılarının ne kadar  hafifletileceği,  katkınızın ne derece hissedilebilir olacağına bağlıdır.  

 

Şu anda,  binlerce yıl boyunca düşüncesiz hareketler, düşünceler ve duygular nedeniyle [oluşan] insanlık karmasının yoğun bir geri dönüşü gerçekleşiyor.

 

İnsanlığın üstündeki karmanın ne derece hafifletileceği size, insan toplumunun en bilinçli üyelerine, Mesajlarımızı okuyanlara bağlıdır.

 

Sizin Hizmetiniz Bilgelik Üstatlarının Hizmetine çok benziyor. Ve eğer bizler, herkes kendi seviyesinde, gezegenin evrimi iyiliği adına Hizmetimizi pür dikkatle, bilinçle ve özveriyle taşıyabilirsek, birlikte yaptığımız eylemler muazzam bir sonuca ulaştıracaktır.

 

Çağrıma cevap vermenizi rica ediyorum.

 

Eğer insanlar bu acıların sebeplerinin farkına varırsa ve yapılan yanlış hareketleri için tövbe ederse, sayısız acı kolaylıkla önlenebilir. Eğer insanlık o derece günaha batmış, dertlerinin sebeplerinin tek başına farkına varamıyorsa, içten Hizmetleriyle dünya karmasının bir kısmını etkisiz hale getirmek ve böylece insanların acılarını hafifletmek için birileri bulunmak zorundadır.

 

Size kritik anda insanlığa yardım sunacak bu seçilmişler olmanızı öneriyorum.

 

Lütfen, insanlığın iyiliği adına ilave Hizmetler üstlenin.

 

Mektuplarınızı ümitle ve huşuyla bekliyorum. Her mektubunuzu bizzat ben okuyacağım ve her mektubunuza göre karar vereceğim.

 

BEN Guan Yin.

 

 

© Tatyana Mikuşina, 2014

 

 


Kurulum Tarihi : 29/06/2014 · 12:49
Son Güncelleme : 29/06/2014 · 12:49
Kategori : Dikte XIII-10
Sayfa Oku 4337 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.1 saniye