* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
 -  Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1498458 Ziyaretçi

 6 şu An Bağlı

Dikte IV - 21.04.2006

Uzaylı medeniyetler hakkında bir Öğreti

Sevgili Zerdüşt
21 Nisan 2006 
 

15zaratustra.jpgBEN Zerdüşt, elçimiz aracılığıyla sizlere tekrar gelen. BEN evrimsel gelişiminizin şu aşamasında sizler için son derece yararlı olacağını umduğum bir kısa Öğreti daha vermeye geldim. 

 

Medeniyetiniz şimdi yükselme devrine başladığına, yükselen bir spirale girdiğine göre, eski zamanlarda bilinen her öğreti sizler tarafından farklı bir şekilde algılanmalıdır. Başka kaynak ve kanallardan yeni öğretiler alsanız da, evrende kendi yolunu takip eden çeşitli, çok sayıda hiyerarşi olduğu hakkında kısa bir açıklama yapmak  zorundayım. Ve bu hiyerarşilerin birçoğu benim ait olduğum ve elçimizin de Dünyada temsil ettiği hiyerarşi ile ilişkilidir. Diğer hiyerarşiler biraz farklı  gelişim seviyelerinde bulunuyor, farklı yapıları vardır ve farklı görevleri uyguluyorlar.

 

Bunların arasında işbirliği yaptığımız hiyerarşiler vardır, fakat hiçbir anlaşma yapmadığımız hiyerarşiler de mevcuttur. Onlar kendi yasalarına göre hareket ediyorlar. Şimdi bu durumu idrak etmeniz zordur. Çünkü şu ana dek, sizlere söylediğimiz her şey, bu evrende var olan tek bir Yasayla; daha altta bulunanın daha üstte itaat etmesiyle ilgiliydi. Sizler, şimdi bu bilgiyi alıyorsunuz ve o daha önce aldığınız bilgiden biraz farklıdır. Yine de, gerçekten bu evrende her şeyin, bu evrende var olan Yüce Yasaya tabi olduğunu söylemek zorumdayım. Fakat bu Yasa seçici çalışmaktadır ve evrenin çeşitli noktalarında farklı şekilde yansımaktadır. Bu şuna benziyor- Dünya'da çeşitli ülkeler vardır ve her ülkede fizik ve matematik yasaları çalışsa da aynı zamanda her ülkede, devlet yapısını ve faaliyetlerini belirleyen kendi yasası mevcuttur. Ve birçok devletin aralarında düşmanlık olabileceği gibi, birbirlerine karşı dostça davranan ve gelişimleri asırlar boyunca dostluk ve işbirliği temelleri üzerinde gerçekleşen devletler de vardır. Eğer bizim evrenimize geri dönersek, anlamalısınız ki, evrende mevcut olan her şey, Dünya gezegeninde mevcut olan her şeyden çok daha çeşitlidir. Ve bilincinizde, belirli bir gezegenin sınırları dışına çıktığınızda, anlıyorsunuz ki, evrende prensip olarak farklı temeller üzerine inşa edilebilen çeşitli gezegenler vardır. Ve  bu evrende geçerli olan  temel Yasanın bu uygarlıklarda da işlemesine rağmen, yine de onlar için farklı gelişim prensipleri özgüdür, hatta diğer dünya sistemlerinde yaşayan varlıkların doğası bile sizinkinden oldukça farklı olabilir.  

 

Her uygarlığın gelişiminde bir an geliyor ve o, evrende ikamet eden diğer uygarlıklarla etkileşime geçiyor. Bu süreç şu etaba  benziyor -  bir kabile barışçıl bir şekilde varlığını sürdürmüş ve gelişiminin belirli bir  etabında aniden keşfediyor ki, ondan pek de uzakta olmayan, kendi  gelenek ve yasaları olan başka bir kabile bulunmakta. 

 

Şimdi başka bir ülkeye gittiğinizde sizlere her şey ilginç geliyor- bu ülkenin yasaları ve gelenekleri, insanların davranışları, etraftaki gerçekliğe ilişkin algılamaları. Başka dünya sistemlerinden farklı medeniyetlerle karşılaştığınızda, tam olarak böyle bir karşılıklı ilgi doğar. Her şey her uygarlığın  belirli bir gelişim etabında gerçekleşiyor.   

Bugünkü tavsiyelerimin amacı, sizlere şu anlayışı vermektir- her zaman Dünya gezegeninin gelişim tarihi boyunca Dünya'da var olan medeniyetler, daha gelişmiş medeniyetlerle karşı karşıya gelmişlerdir. Ve evrende var olan ve itaat edilen, hiçbir uygarlığın başka bir uygarlığa zarar verememesi ile ilgili yasaya rağmen, her zaman bu yasanın ihlal edildiği anlar olmuştur. Fakat ortaya çıkan her türlü  anlaşmazlık anlarda, müdahale ve düzenleme fırsatı olan  daha yüksek varlıklar vardır. Şimdi insanlık genel olarak yeni gelişim seviyesine geçerken, Dünya gezegeninde var olan uygarlıktan daha gelişmiş, ama dünya gelişim yönünden biraz farklı olan sistemlerden pek çok uygarlık, Dünya sakinleri ile etkileşime geçmeye çalışacaklardır. Bu yüzden hayatınızda olabilecek her türlü beklenmedik şeylere karşı hazırlıklı olmalısınız. Fakat her durumda olduğu gibi bu durumda da titreşimlere göre çekim yasası işliyor. Eğer dünya dışı medeniyetlerden endişeliyseniz ve onlar bilincinizde çok fazla yer alıyorsa, o zaman büyük olasılıkla bu medeniyetlerin temsilcileri ile karşılaşacaksınız. Ancak, dünya dışı medeniyetler konusu sizi ilgilendirmiyorsa, o zaman herhangi bir uzaylı nesnenin yanından geçebilirsiniz ve onu hiç fark etmeyebilirsiniz.

 

Hiçbir şeyden korkmayın. Fakat her zaman hatırlamalısınız ki, bazı dünya dışı medeniyetler  Dünya sakinlerine karşı dostça duygular beslemiyorlar. Ve eğer herhangi bir durumdan şüphe ediyorsanız ve nasıl bir tepki vermeniz gerektiğini bilmiyorsanız, unutmayın ki, sizlere yardım etmek ve bütün benzer durumlarda sizleri korumak için görevlendirilmiş  Yüce Güçler vardır. Evrende var olan her şey dış bilinciniz için anlaşılabilir ve erişilebilir değildir. Ancak, her türlü beklenmedik durum ve karşılaşma için hazırlıklı olursanız, daha iyi olur. Bu yüzden bugün sizlere dünya dışı medeniyetler hakkında bu kısa Öğretiyi vermeyi görev saydım. 

Kural olarak, geçmişin bütün dini sistemleri diğer gezegenlerden gelen medeniyetlerin  buna benzer her tür istilalarına karşı düşmanca davranmış, uzaylıları cin ve şeytan ilan etmişlerdir. Mevcut dini çerçeve ve sınırlamalar içinde her zaman anlaşılır olmayan bu fenomenlere karşı başka türlü davranmak mümkün olmamıştır. Şimdi de pek çok dini sistem,  bütün uzaylı istilalarının, şeytan istilası olduğunu öğretiyor.  

 

Bir daha tekrar ediyorum ki, insanlığın belirli gelişim etabında benzer temaslar kaçınılmaz olacaktır. Ve pek çok uzaylı medeniyet, Dünya gezegeninde mevcut  medeniyetlerden oldukça farklı oldukları için bilinciniz tarafından düşman olarak algılanabilir.  

 

Bilincinizde yeni gelişim seviyesine çıkıyorsunuz ve bu nedenle uzaylı uygarlıklara yönelik tutumla ilgili konu, tavsiyelerimizde göz ardı edilemez.  

Her zaman hatırlamalısınız ki, Yükselmiş Üstatları, gelişim seviyesi ve titreşimleri bakımından bu evrende sizlere en yakın varlıklardır. Üstelik Yükselmiş Üstatların pek  çok parçacığı bedenlenmede bulunuyor ve dolayısıyla pek çok Yükselmiş Üstat aranızda bulunuyor. Sizler, kendi Yüksek Benliğinizin bileşiminde Yükselmiş Üstatların parçacıklarına sahipsiniz. Bu yüzden sizlere tavsiyem, bilinciniz yeterince hazır olmadığı sürece uzaylı medeniyetlere ve onlarla bağlantı kurmaya  fazla ilgi göstermeyin. Bilinciniz, bu medeniyetler hakkında  daha  çok bilgi edindiğinde, o zaman ortaya çıkan durumları doğru değerlendirebilirsiniz ve zor durumlarda doğru kararlar alabilirsiniz. Şimdi ise sizlere bir tavsiye daha vereceğim. Sizi rahatsız eden herhangi bir durumla karşılaştığınızda, hemen bildiğiniz Yükselmiş Üstatlara çağrıda bulunun. İsa'ya, Muhammed Peygambere, Başmelek Mikail'e, Özgürlük Tanrıçası'na, Sanat Kumara'ya, bana veya başka Yükselmiş  Üstatlara çağrıda bulunun ve ortaya çıkan durumda onların yardım ve desteğini isteyin. 

 

Çağrınızı yüksek sesle veya aklınızdan  yapabilirsiniz, endişe konusunu yazılı olarak da açıklayabilir ve dileğinizi içeren mektubu yakabilirsiniz. Her zaman bilmelisiniz ki, her çağrınız için bütün gerekli tedbirler alınacaktır. Ve nasıl bir durumla karşılaşırsanız karşılaşın, hiçbir zaman, hiçbir koşulda korkmayın. Korku titreşimleri iradenizi ve Yüksek Benliğinizle bağlantınızı felç eder. 

 

Bugün uzaylı medeniyetlere yönelik tutum hakkında Öğretinin ana hatlarını verdim ve bu talimatların hayatınızda bu etapta sizlere yardım edebileceğini umuyorum. 

 

BEN Zerdüşt, sizlere olan Aşkımla. 

 
 

© Tatyana Mikuşina, 2006


Kurulum Tarihi : 19/10/2014 · 18:40
Son Güncelleme : 19/10/2014 · 18:41
Kategori : Dikte IV
Sayfa Oku 3983 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.04 saniye