* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
 -  Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496573 Ziyaretçi

 4 şu An Bağlı

Dikte XIII-10 - ... 27.12.2014

Bizler açıkça Yolu işaret ediyoruz

 

Üstad Morya

27 Aralık 2014

 

moria6.jpgBEN El Morya!

 

İşte, bu döneminin son Mesajımızın vakti geldi.

 

Ayrıldığım için üzgünüm, ama İlahi fırsatın süresi sona ermiştir.

 

Bizler üzülerek, on yıl boyunca Mesajlarımızı aktarırken harcadığımız enerjilerimizin ve çabalarımızın büyük bir kısmı, bedenlenmede bulunan çelalarımız tarafından benimsenmediğini hüzünlü sonucuna varıyoruz.

 

Televizyon ekranlarından ve hoparlörlerden dünyanıza kesilmeksizin akan kakofoninin arasında sesimiz çok zayıf kalıyor, neredeyse belli belirsiz.

 

Ve bu problemin sadece yarısıdır. Ana zorluk bilincinizi, titreşimlerimize karşı,  sizin tarafınızdan tamamen bloke etmenizdedir.

 

Bizler geliyor ve uyuyan bilincinizi uyandıran ışınlarımızı sürekli gönderiyoruz.

 

Ve inanılmaz çabalarla ve büyük bir İlahi lütuf sayesinde, dünyanıza paha biçilmez Öğretimimizi getirmeye başardığımızda,  on yıllık özenli bir çalışmadan sonra ne görüyoruz?

 

Bizler yer kürenin burasında ve orasında dağılmış İlahi bilincinin sadece zayıf parıltılarını görüyoruz.

 

Çabalarımıza karşılık böyle zayıf bir yanıt, ilave bir imkan ve ek bir enerji rezervi almak için Karmik Kurulu'na ve bu Evrenin Yüksek Konseyi'ne  çok ikna edici gelmiyor.

 

Sevgililerim, Tanrı'da  herhangi bir sınırlama yoktur.

 

Tanrı için kesinlikle her şeyi mümkündür!

 

Ancak, bizler özgür iradenizi hesaba katmak zorundayız. Ve evrimsel gelişme yolunu zorla takip etmenizi sizi mecbur edemeyiz.

 

Çabalarımızı harcayabilir ve sizi ikna etmeye çalışabiliriz, ama sizleri zorlayamayız. Gezegende orada burada kendini [öğretmen] ilan eden birçok diğer öğretmenlerden ve onların  temsilcilerinden farkımız işte budur.

 

Bildiğiniz gibi bizler, insanlığın Öğretmenleri olarak, sürekli yardım sunuyoruz ve sayısız binlerce yıl boyunca devamlı Öğretimimizi veriyoruz.

 

Ama sizler aynı zamanda dünyanızın, dual bir dünya olduğunu biliyorsunuz. Onda İyilik olduğu gibi kötülüğün de olduğunu,  Işık olduğu kadar karanlık da bulunuyor. Ve her biriniz dikkatle çevresine bakarsa bunu teyit edebilirsiniz.

 

Gerçekten de, bu dünya farklı zıt tezahürlerinin bir karışımıdır. Ve yalnızca verdiğimiz ayırt etme Öğretisi, İyilik ve kötülük Öğretisi ve Tekamül Yolu Öğretisi sayesinde, evrimsel yolunu seçen ruhlar, tam anlamıyla bir bedenlenmede illüzyonun zincirlerinden kurtulabilir.

 

Bizler açıkça Yolu işaret ediyoruz. Bizler yardımımızı ve desteğimizi isteyen herkese  yardım sunuyoruz.

 

Ama bizler iradenize karşı gelerek ve bizi eleştirdiğinizde, Elçimizi eleştirdiğinizde size yardım edemiyoruz.

 

Sevgililerim, tüm Öğreti, Dünya insanlığına karşı en derin Sevgi ve Merhamet hissiyle verilmektedir. Ve sizler bu Öğretiyi, Tanrı'ya ve Üstatlara karşı yalnızca koşulsuz Sevgi hissiyle kavrayabilirsiniz.

 

Bu nedenle, kalpleriniz nefretle dolu olduğunda ve perişan durumunuzun suçlularını kendiniz dışında aradığınızda, size hiçbir şekilde yardım edemiyoruz.

 

Kabul edin ki, hayatınızda başınıza gelen her şeyin  gerçek nedenine ulaşmak yerine, bir yerlerde sizin dışınızda,  herhangi bir ülkede,sosyal sınıfta veya tabakada, ırkta ya da milliyette, inançta veya dinde suçlular bulmak çok daha kolaydır.

 

Yasa der ki; başınıza gelen her şeyin, hayatta size olup bitenin sebebi siz kendinizsiniz, geçmiş seçimleriz ve eylemleriniz.

 

"Ne ekersen onu biçersin."

 

Bu nedenle, tüm zamanlar boyunca bütün bilgeler yalnızca kendi kusurlarıyla ve noksanlıklarıyla mücadele etmişlerdir. Onlar, daha mükemmel bir bilincin, daha mükemmel bir dünya çevresine  tekabül ettiğini çok iyi anlıyorlardı.

 

Bu yüzden şu anda bulunduğunuz dünya, sizin kusurlu bilincin bir yansımasıdır.

 

Haksızlıkla çevrili olduğunuz için kendiniz dışında suçlu aramak manasızdır.

 

Eğer hayatınıza bir bedenlenmenin bakış açısıyla bakarsanız, bilinciniz değiştiği zaman etrafınızdaki her şeyin de değiştiğini çok nadiren izleyebilirsiniz. Etrafınızda gerçekleşen, bazen belli belirsiz değişiklikleri anlayabilmeniz için kargaşanın çok uzağında bir bilge olmalısınız .

 

Ancak, Tanrı'ya ve O'nun Bilge Yasasına inanıyorsanız, belirli koşullar altında doğumunuz, bir dizi önceki bedenlenmelerin birikimlerine zaten tekabül ettiğini anlayacaksınızdır.

 

Eğer her türlü dış koşula karşın, dünyanızda var olan her şeye rağmen, İlahi Yol'u takip etmeye kararlı iseniz, her gün yaptığınız çabalar % 100 durumlarda,  ruhunuza paha biçilmez bir yardım sunacaktır.

 

Bu yardım mutlaka zenginlik, sağlık ve uzun ömür şeklinde  tecelli olmayabilir. Ama içsel mutluluk, huzur, uyum ve Sevgi halleri, dünyanızın zenginliklerinden bazen çok daha değerli ve Yerkürede şu anda çok daha nadiren bulunmaktadır.

 

Tüm çabalarımızı  mutlu olmanız ve sürekli Tanrı'da bulunmanız için yönlendiriyoruz.

 

Ve bu veya şu ölçüde sadık çelalarımızla çalışmaya devam edeceğimizi büyük umuduyla,  bugün sizden ayrılıyorum.

 

BEN  Ustad Morya!

 

© Tatyana Mikuşina, 2014


Kurulum Tarihi : 28/12/2014 · 12:30
Son Güncelleme : 28/12/2014 · 12:30
Kategori : Dikte XIII-10
Sayfa Oku 3885 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.03 saniye