* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
 -  Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496689 Ziyaretçi

 2 şu An Bağlı

Dikte V - 01.07.2006

Sizler bilincinizde yeni gerçekliği oluşturuyorsunuz

 

Sanat Kumara

1 Temmuz 2006

 

Sanat Kumara.jpgBEN Sanat Kumara tekrar gelen. Artık bir gelenek haline gelen, Dünya insanlığına vermeye niyetli olduğumuz yeni mesaj dönemini açan dikteyi vermek için geldim. Bu sefer şunu söylemekten mutluyum, bizler mesajlarımızı Bulgaristan'da vermeye hazırız. Bizim için Rusya'dan daha az önemli olmayan bu ülkede, tam olarak burada, bu ülkede yaşayan insanların bilincinin hızlı büyümesi için gerekli koşulların oluşturulmasını planlıyoruz.

 

Tekrar konuşma imkanımız olduğu için mutluyuz. Çünkü planlarımızı Dünya'da gerçekleştirmek her zaman mümkün olmuyor. Bu ise planlarımızın sadece bir kişinin yanış hareketinden dolayı bozulmasının Dünya'daki durumun belirsizliği ile ilgilidir. Ve bu her zaman üzücüdür. Fakat inanıyoruz ki, planlarımızın ve niyetlerimizin gerçekleştirilmesinde bizlere hala yardım edebilecek yeteri sayıda insan bedenlenmede bulunmaktadır.

 

Ben bedenlenmenizden önce üzerinize aldığınız yükümlülükleri sizlere hatırlatmaya geldim. Misyonlarınıza pek çok bedenlenme boyunca hazırlandınız ve bu bedenlenmede gerekli tüm bilgi ve becerileri elde ettiniz. Üstlendiğiniz yükümlülükleri yerine getirmenize engel olan tek şey telaşlı, isyankar  beşeri aklınızdır. Binlerce neden ve milyonlarca gerekçe uydurarak sizleri Yoldan uzaklaştıran fani aklınızdır. Bu sırada ise kalbinizin sesi, sizleri Yola, zirveye doğru, Kardeşliğin planlarını gerçekleştirmeye çağıran yumuşak, sakin sinyaller göndermeye devam ediyor.

 

Bu nedenle sizleri çevreleyen fiziksel dünyaya ne kadar bağlı olduğunuzu bir kez daha düşünün. Ve kalbinizin sesini dinleyip Dünya için öngörüleni gerçekleştirmek adına, dünyanın telaşını bırakmak sizler için ne kadar önemli olduğunu. Gezegeniniz gelişmiş bilinç gezegeni olmak zorundadır. Zamanla Dünya'nın titreşimleri, şimdi Yükselmiş Üstatlar olarak adlandırdığınız varlıkların bedenlenmeye gelmelerini sağlamalıdır. Bunlar insanlığın Öğretmenleridir, bedenlenmeleri için Dünya'da gerekli şartları oluşturmak amacıyla pek çoğunuz şimdi bedenlenmiştir. Düşünün, önünüzde ne kadar önemli bir görev duruyor. Ve bilincinizin yavaş yavaş İlahi örnekleri reddederek, onları insani hedeflerle değiştirerek aşağı doğru kaymaya başladığı anı izlemeyi çalışın. Bizlere hizmet etmeye bilincinizle yakınlaştığınız ölçüde,  aklınız aktive olmaya başlıyor. O çok beceriklidir ve onun sunduğu gerekçeleri dış bilincinizin dikkate almaması imkansızdır. Bu nedenle sizler, manevi gıdayı  ve İsa'nın [1] bahsettiği gündelik ekmeği düşünmek yerine, bir parça ekmek almak ve fiziksel açlığınızı gidermek için her şeyi bırakıyorsunuz.

 

Fiziksel varlığınızı nasıl sürdüreceğinizi düşünmeye çalışmayın. Yalnızca İlahi planınızı nasıl gerçekleştireceğinizi düşünün. Yoksa inancınız o kadar mı az ki, Tanrı'nın sizlerle ilgileneceğini imkan vermiyor  musunuz?

 

Öğreti değişmiyor. O tekrar tekrar veriliyor ve sadece bilincinizin aptallığı ve maddenin inertliği binlerce ve milyonlarca yıl, bedenlenmeden bedenlenmeye, sizleri aynı Öğretiyi dinlemeye mecbur ediyor. Dinliyorsunuz, ama duymuyorsunuz, çünkü iç görü anında karar aldığınız yönelimlerden her seferinde tekrar tekrar sapıyor ve ıvır zıvırların ve fiziksel dünyanın eşyaları peşinde tekrar koşmaya başlıyorsunuz.

 

Bunu izlemek çok acıdır. İnanç eksikliği insanlığın temel hastalığıdır. Hayvanlara, kuşlara bakın. Tanrı tüm canlı varlıklarla ilgileniyor. Doğal koşullarda bulunarak kimse açlıktan ölmüyor. Ve sadece insan kusurlu bilinciyle İlahi Yasalara müdahale ettiğinde ve Tanrı'nın yerine kendisini koyup, yaratmayı denediğinde, sadece o zaman çeşitli afet ve felaketler ortaya çıkıyor.

 

Bu nedenle tekrar tekrar söylüyoruz ki, tek düşman kusurlu bilincinizde, Tanrı'nın içeri girmesine izin vermeyen kalbinizde gizlidir.

 

Şimdi bir kez daha hatırlatmak istiyorum ki, bütün Yükselmiş Üstatlar nefesini tutarak sizlerin seçimini bekliyor, yapacağınız veya yapmayacağınız seçimi. Ve Dünya gezegeni evriminin gidişatı sizin her seçiminize bağlıdır. İnanın bana, her gün yaptığınız her şey çok önemlidir. Günlük faaliyetleriniz hakkında düşünün. Gün boyunca Tanrı'yı ve kendi İlahi görevinizi ne süreyle düşündüğünüzü analiz etmeye çalışın. Ve aranızdan kaçınız dünyanın iyi olması için bir şeyler feda etmeye hazırdır.

 

Lafta pek çok insan Tanrı için yaptıkları hizmeti ve işi söylüyor. Fakat küçük, ama somut bir iş yapmak söz konusu olduğunda, Tanrı'yı ve hizmeti unutmaya ve uzun zamandan beri bilincinizde yer almaması gereken şeylere ve eğlencelere yönelmeye zorlayan binlerce neden ve gerekçe bulunuyor.

 

Ben bugün sizlere geldim ve tekrar konuşabildiğim ve bu kadim Öğretiyi verebildiğim için çok mutluyum. Çünkü bu satırları okuyan her biriniz her an yeni gerçeklikte hareket etmeye başlamak için uyanabilir.

 

Sizler bilincinizde yeni gerçekliği oluşturuyorsunuz. Ve bir anda etrafınızdaki insanların enerjilerini nasıl amaçsızca harcadığını fark ettiğinizde, yeni gerçekliğe uyanıyorsunuz ve bizlerin güvenebileceği savaşçı- hizmetkarlar oluyorsunuz. Bütün guru- çelo kurumu, bilincinizi sürekli layik bir seviyede tutmak içindir. Çok nadir dünyalılardan biri, dış yardım almadan, tek başına Tekamül Yolunu geçebilir. Sizlere şunu söyleyebilirim ki, eğer Yükselmiş bir Üstadın kısmi veya tam enkarnasyonu değilseniz, o zaman bedenlenmede bulunan Hocanızın yardımı olmadan tek başınıza kendi Yolunuzu geçemez ve İlahi bilincin zirvesine çıkamazsınız. Bu yüzden bizler, Yolu görebilmeniz ve bedenlenmeden önce gerçekleştirmeyi amaçladığınız yükümlülükleri ve planları hatırlamanız için tekrar tekrar elçilerimizi yolluyoruz. Ve şimdi Dünya'da bedenlenmenizden önce neler planladığınızı hatırlamanız için bilincinizin en yüksek seviyesine çıkmayı denemelisiniz.

 

Mesajlarımızı okuyanlar çoktur. Tekamül Yoluna yönelenler vardır. Ama sadece bir kaçı sınamaları geçip Yola devam ediyor. Her zaman böyle olmuştur. Bizler çok ümit ediyoruz ki, sizin zamanınız bir istisna olacaktır ve bedenlenmede bulunan binlerce ve yüz binlerce insana gelip,  onlarla dış bilinç seviyesinde bağlantı kurabileceğiz ve Dünya gezegeni değişimi yönünde çalışmalara öyle hızlı bir tempoda başlayabileceğiz ki, tüm değişimler şimdi yaşayan nesil tarafından görülebilecektir. 

 

Kardeşliğe hizmet etmek isteyen gönüllülere ihtiyacım vardır. Ve niyetlerinizin, dünyalıların bilincini değiştirmeye yönelik somut, bilinçli eylemlerle desteklenmesi koşuluyla, bizzat ben sizlere gelmeye ve yardım etmeye hazırım.

 

BEN Sanat Kumara, bugün sizlerleydim ve görüşmek üzere!

 

--------------------------------------------

[1]"...Bugün bize gündelik ekmeğimizi ver..." ( Matta İncili 6:9-13)


Kurulum Tarihi : 01/03/2015 · 22:32
Son Güncelleme : 01/03/2015 · 22:36
Kategori : Dikte V
Sayfa Oku 3797 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.07 saniye