* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
 -  Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1497204 Ziyaretçi

 8 şu An Bağlı

Dikte V - 02.07.2006

Bilinç seviyeniz Yolunuzda elde etiğiniz İlahi niteliklere göre belirleniyor

 

Sevgili Yüce Tanrısal Yönetici

2 Temmuz 2006

 
 

Veliki_Boj_Upravitel.jpgBEN Yüce Tanrısal Yönetici, bugün elçimiz aracılığıyla sizlere gelen. Biraz önce sona eren Karmik Kurulu toplantısı ile ilgili güncel bilgiyi dikkatinize sunmak için geldim. Bu sefer bu toplantıda keyfimiz yerindeydi, çünkü beklediğimiz değişimler gerçekleşmeye başlamıştır. Ve hatta bu değişimlerin gerçekleşme hızı beklentilerimizi aşmıştır. Elçimizi ve onun aracılığıyla verdiğimiz mesajları herkes kabul etmedi, ama insanların bilincinde değişimlerin olmaya başlaması için yeteri sayıda insan mesajlarımızı okumaya ve kendi üzerinde ve kendi duygu ve düşünceleri üzerinde çalışmaya başlamıştır. Sizler biliyorsunuz ki, bu dünyada her şey bilinciniz tarafından, ulaşabildiğiniz ve her gün büyük emekle sürdürebildiğiniz bilinç seviyeniz tarafından belirleniyor.

 

Yükselmiş Üstatlar olarak, bizim görevimiz gelişiminizi yönlendirmek ve sizler için belirlenen evrimsel koridorun sınırların dışına çıkmamanızı sağlamaktır. Şimdi mutlulukla tespit ediyoruz ki, sizler bu evrimsel koridorun sınırından uzaklaşmışsınız, onu aşmanız durumunda belirlenen evrimsel rotadan biraz sapmanız halde felaket olabilirdi. Bizler sabit, dengeli duruma ulaştık. Ve bu durumda insanlık, evrimine devam etmeye hazırdır ve bizler insanlığı yönlendirebiliriz ve en gelişmiş bireylerin yaratıcı çabalarını koordine edebiliriz. İyi ki, bu tür bireyler daha fazla ve daha fazla oluyor. Yolu ve Öğretiyi tekrar bulanlardan pek çoğunuz çok büyük işler yapma yeteneğine sahiptir. Sizler, omuzlarınızdaki işin ve sorumluluğun farkında değilsiniz. Fakat, sizlerden pek çok şey de beklenmiyor. Sadece her gün hatırlamalısınız ki, sizler aynada yansımasını gördüğünüz sadece fiziksel beden değilsiniz. Ve hayatınız fiziksel bedeninizin ölümüyle sona ermiyor, bilakis devam ediyor. Ve kendinizi fiziksel bedeninizle değil de, ölümsüz parçanızla sürekli özleştirmeye başladığınızda ve şu anki eylemleriniz, geleceğinizi ve bir sonraki hayatlarınızın koşullarını nasıl etkilediğini sürekli düşündüğünüzde, o zaman gittikçe daha başarılı evrimleşebileceksiniz. Ne yazık ki, insanların çoğu reenkarnasyona hala inanmıyor ve önlerinde sadece ölüm varmış gibi yaşıyorlar. Bu şekilde düşündüğünüz her seferinde, kendi imkanlarınızı sınırlıyorsunuz ve yüksek oktavlarla ve bizlerle, Yükselmiş Üstatlarla bağlantı imkanınızı koparıyorsunuz. Dünyanız itaatkar bir şekilde bilincinizi izler. İşte bu yüzden bilincin genişlemesi, algılama yeteneğini ve belirli bir dinin ve belirli bir ülkenin alışılmış sınırları dışına çıkma [konusu] konuşuldu ve konuşuluyor.

 

İşte bu yüzden bizler, elçimizin farklı dini inançların ve farklı ülkelerin temsilcileri ile iletişim kurma imkanı olması için çabalıyoruz. Onun aracılığıyla verebildiğimiz bilgi, onun bilinç yelpazesinin ne kadar geniş olduğuna bağlıdır. Bu etapta insanlığın ihtiyacı olan bilgi miktarını onun aracılığıyla verebileceğimiz, böylesine çok yönlü gelişmiş, üstelik bizlere de koşulsuz sadık iletken çok nadiren bulunabilir. Çoğunlukla mevcut iletkeni kullanmak zorundayız. Bu nedenle sizlerden rica ediyorum, lütfen, sağlayabileceğiniz tüm yardımı, elçimize sağlayın, çünkü yetiştirip Kardeşlik ile bilinçli çalışma seviyesine getirebileceğimiz böyle bir iletken yakın zamanda bulamayabiliriz. Bu nedenle mesajlarımızı minnetle alın. Bilinç seviyeniz, zihninize sığdırabileceğiniz mental bilgi miktarı tarafından belirlenmiyor. Bilinç seviyeniz Yolunuzda elde etiğiniz İlahi nitelikler tarafından belirleniyor. Ve onların arasında en önemli olanlar sadakat, samimiyet, özveri ve alçak gönüllülüktür.

 

Bu nitelikler olmadan, hiçbir mental başarı, yeni bilinç seviyesine geçmenize izin vermeyecektir.

 

Bu yüzden İlahi özellikler geliştirmenizi tekrar söylemekten asla yorulmuyoruz. Çabanız, gelişiminiz için gerekli olanı elde etmenizi sağlıyor. Bu nedenle çabalamak ve sebat ihtiyacınız olan diğer özelliklerdir.

 

Söylediklerimi, öğrencilerimize koştuğumuz şartları dikkatlice düşünün. Çoğunuz doğru yönleri bilincinde her gün tutmaya hazır mıdır? Günlük telaş ve dünyanızda kendinize belirlediğiniz amaçlar sizleri hizmet etmekten uzaklaştırmıyor mu? Her biriniz feda edebileceklerinin boyutunu kendisi belirliyor. Sizi temin ederim ki, feda edebileceğiniz en yüce şey sizleri fiziksel dünyaya bağlayan her şeyden tamamen vazgeçmenizdir ve sizlere artık asla fiziksel bedende bedenlenmeme imkanı verecek maddenin prangalarından kurtulma durumuna ulaşmanızdır.

 

Elçimiz aracılığıyla öğrettiğimiz evrimsel gelişim Yolu bu şekilde gerçekleşiyor ve bu Yolu bizler, kadim zamanlarda ve yakın geçmişte bir çok başka elçi ve peygamber aracılığıyla öğrettik. Verdiğimiz pek çok Öğretinin ortak yanını daima yakalayabilirsiniz. Ve Öğretinin özünü sonuna kadar kavrayamayan takipçilerce getirilen çarpıtmalara veya kasten yapılan çarpıtmalara bakmaksızın pek çok dinde, inanışta ve öğretide [Öğretinin] özü açık fikirli ve meraklı zihin tarafından fark edilebilir. Şu anda elçimiz aracılığıyla verdiğimiz Öğreti ile bütün dünya dinleri kurucuları tarafından verilen esaslar arasında hiçbir çelişki yoktur. Bilincinizde ortak olanı yakalamaya çalışın ve anlayacaksınız ki, bir çok dogma ve kuralın arkasında tam olarak şimdi verdiğimiz Öğreti yatıyor. Dünya'da vereceğimiz başka Öğreti yoktur. Fakat kitlelerin dikkatini çekmeye çalışan ve garip uygulama ve öğretiler uyduran pek çok insan vardır, her şeyden daha üzücü olan ise kendine takipçiler bulmalarıdır. Bu nedene gözlerinizden perdenin kalkacağı ve her yalancı gurunun özünü görüp onun öğretisinde nerede gerçek, nerede bariz yalanın bulunduğunu ayırt edebileceğiniz bir seviyeye bilincinizi yükseltmeniz çok önemlidir. Bu nedenle dünyanızda hareket ederken sizlere rehberlik etmesi gereken temel aracın kalbiniz ve niyetlerinizin samimiyeti olduğunu tekrar tekrar söylemekten çekinmiyoruz. Eğer dürüst, özveriliyseniz ve meraklı akla sahipseniz, o zaman gerçek kaynaklara erişim elde edersiniz ve sizlere, Dünya insanlarına daima verdiğimiz Öğretimizin serin canlandırıcı suyun bardağına dudaklarınızı dokundurup bilgi susuzluğunuzu giderebilirsiniz.

 

Sizin zamanınızda yaşamın karmaşıklığı, enformayon akışlarının öylesine yoğun ve çeşitli suretalarla kirli olmasından kaynaklanıyor ki, bu akışlarla başa çıkmanız için bütün dikkatiniz ve önseziniz gerekiyor. Her şeyi denemek için asla çaba göstermeyin. Mideniz rahatsızlanabilir. Elçi ve peygamberlerimiz aracılığıyla verdiğimiz sadece kontrol edilmiş, yüksek kalitede gıda tüketin. Şimdi, uyarıldınız ve seçip okuduğunuz literatürün ve kullandığınızın kaynakların sorumluluğu sizlere aittir. Bu sizin seçiminizdir ve sizin tek başınıza üstleneceğiniz yanlış seçiminizin karmasıdır.

 

Karmik Kurulunun gerçekleştirdiği görevlerden biri, takip etmeyi tercih etiğiniz yanlış öğreti seçiminden [kaynaklanan] karmanın yükünü hafifletmektir. Yanlış yolu takip etme karmanızın hafifletilmesi için Karmik Kuruluna veya bizzat bana başvurabilir ve bütün yanılgılarınızı anlayıp fark etmeniz ve bilinçli bir şekilde hayatınızda yanlış seçim karmasını aşmanız için gerekli koşulların hayatınızda oluşmasını dileyebilirsiniz.

 

Bugün pek çok şey hakkında konuştuk ve sohbetin sizler için yararlı olacağını umuyorum.

 

BEN Yüce Tanrısal Yönetici, daima sizlerle!

 
© Tatyana Mikuşina, 2006


Kurulum Tarihi : 21/03/2015 · 23:22
Son Güncelleme : 21/03/2015 · 23:22
Kategori : Dikte V
Sayfa Oku 3641 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.05 saniye