* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
 -  Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1498676 Ziyaretçi

 6 şu An Bağlı

Dikte V - 04.07.2006

Harika gezegeninizde evriminize devam edebilmeniz, içinizde İlahi Aşk duygusunun geliştirmenize bağlıdır

 

 

Sevgili Surya

        4 Temmuz 2006

Surya02.jpgBEN Surya, bugün size gelen. Sonsuz Hayat ve ölümün olmayışı hakkında ebedi Öğretinin bir başka sayfasını açmak için Büyük Merkezi Güneşten BEN geldim.

 

Size çok görkemli bir dil kullandığım gibi gelebilir; Ancak, benim geldiğim çevrelerde ve oktavlarda bu şekilde konuşmak alışagelmiştir. Dilimiz sizin dilinize benzemez. Bizler düşünce diliyle konuşuruz, hatta  düşüncelerden ziyade enerji diliyle konuşuruz. Bizler enerji alışverişinde bulunuruz ve bu, sizin Sevgi duygularınızın değiş tokuşunuza benzer. Ben size Kozmos'un büyük sırlarından birini söyledim. Bu evrende her şey Aşkın muazzam gücüne dayanmaktadır. Ve bu evrende var olan her şey Aşkın gücü sayesinde vardır.

 

Aşk bu evrenin temelidir. Bu nedenle, eğer titreşimleriniz  evrenin titreşimine maksimum yakınsa, onlar yalnızca Aşkın titreşimleridir. Yüreğinizde ne kadar daha fazla Aşk niteliğini tezahür edebilirseniz, gerçek hakikate o kadar daha yakınsınız ve fiziksel illüzyondan o kadar daha  uzaklaşırsınız. Ancak, sizin dünyanızla bizimkisi arasında Aşk niteliği tamamen farklı nüanslara sahiptir. Ve çoğunuz Aşk adı altında anladığı şey, aslında, Aşk değildir. Bazen aşk dediğiniz  bu duygu, cinsel içgüdü ya da cinsiyet içgüdüsüne benzer. Ve bu duygu, kuşların ve hayvanların birbirine hissettikleri duygulardan hiç bir farkı yoktur.

 

Bu nedenle, her şeyden önce hissettiğiniz Aşkın niteliği hakkında düşünmelisiniz. Gerçek Aşk ne belirli bir cinsiyete, ne de Aşık olduğu şeye bağlıdır. Bu,  içsel bir duygudur; belirli bir varlığa ya da bir nesneye bağlı değildir, bu, tüm yaratılışa, tüm Yaşama, bütün evrene olan Aşktır.

 

Birçoğunuz, doğada bulunurken, Aşkın bu gerçek duygu seviyesine titreşimlerini yükseltebilir. Ama Aşkın gücü ve tamlığı daha da yoğun olabilir. Fiziksel bedenleriniz Aşkın bu hayret verici niteliğin daha ulvi ve ince tezahürlerini hissedemezler.

 

Her biriniz kendince seviyor ve her biriniz Aşk niteliğinin kendi bireysel ve kişisel bir anlayışına sahiptir.

 

Yaratılışın başlangıcında Tanrı kendi Aşkını sonsuz parçaya bölmüş ve her biriniz, Tanrı'nın bir parçası olduğundan, Aşktan küçük bir parçasını almıştır. Şimdi bu Aşkı hissetmeye ve onu geliştirmeye fırsatınız vardır. Bu yüzden hayatınızda Aşk duygusunun büyümesini engelleyen her şeyden kurtulmak zorundasınız. Hayatınızı iyice gözlemleyin ve en sık hissettiğiniz ruh halinizi izlemeye çalışın. Şaşıracaksınız, ama Aşk duygusunu, tüm yaratılışa özgü gerçek Aşkı neredeyse hiç hissetmiyorsunuz.

 

İlk aşk size geldiğinde bile, bu duygu bir sahiplenme içgüdüsü ve sevdiğiniz nesneye sahip olma arzusu ile renklendirilmiş olmaması çok nadirdir. Bu nedenle, harika gezegeninizde evriminize devam edebilmeniz, içinizde İlahi Aşk duygusunun geliştirmenize bağlıdır.

 

Bu yüzden, Dünya'nın insanlığına karşı büyük bir aşk duygusuna dayalı bu mesajı vermek için bugün geldim.
Eğer benim ve diğer Yükselmiş Üstatların içinde bu koşulsuz, mükemmel Aşk olmasaydı, maddesel evrenin tüm gelişim dönemi boyunca gelip ve size bakıcılık yapmamız, sizinle ilgilenmemiz, öğretiler ve talimatlar vermemiz mümkün olmazdı.

 

Bizler çok iyi biliyoruz ki her ne kadar direnseniz de başka bir seçiminiz yoktur ve, bu evrenin yüce Yaratıcısı tarafından sizin için  tasarlanmış planlı yolu er ya da geç takip edeceksiniz.

 

Ve bu,  en yüce Aşk ve en yüce mutluluk yoludur. Bu durumdan sizi ayıran her şeyden yavaş yavaş vazgeçmeli, bilincinizi ve hayatınızı terk etmelidir. Çünkü Yasa böyledir. Kendi seçiminizi yapmalı ve bu Yasayı, en yüksek ve koşulsuz Aşk Yasasını takip etmelisiniz.
Çevrenizdeki her şeyi, ilahi olmayan aşk karşıtı duygunun tezahürü olduğunu inanmanız şimdi zordur. Evet, büyük Aşk duygusuna dayalı olmayan, yarattığınız her şey zamanla yok olacak ve ortadan kaybolacaktır. Yalnızca Tanrı'da mükemmel olan ve her şeyden önce insan bilinci tarafından gölgelenmemiş İlahi, koşulsuz Aşk duygusu kalacaktır.

 

Bugün bu Öğretiyi verdiğim için çok mutluyum. Aşk hakkında konuşmak ve size, Dünya'nın çocuklarına  Sevgi hissetmek büyük bir zevktir. Nasıl mutlu olduğumu hayal bile edemezsiniz.
Şimdi bizim gelecek planlarımızla ile ilgili, bir kaç söz söylemek istiyorum. Bu planlar halihazırda duymuş olduklarınızdan farklı değildir. Bizler Dünya insanlığının ulaşması gereken, ama hala direndiği o evrim düzeyine çekmeye devam ediyoruz. Sizin büyük başarılara sahip olmuşsunuz gibi geliyor, ancak bütün başarılarınız illüzyonları çoğaltmaya yöneliktir, bu aşama ise sizden farklı başarılar  gerektirir.

 

İçinizde İlahi duyguların geliştirme alanında başarılar ve onlardan en önemlisi İlahi Aşktır. Ancak kendinizde geliştirmeniz gereken başka nitelikler de vardır. Ve gerçek içsel başarılara yoğunlaşmak için kendi içinize doğru dönmelisiniz. Size öğrettiğimiz bu yol, mistikler yoludur, sizin kaynağınıza götüren yoldur.

 

Ama bu yolu takip etmek için dünyevi bağımlılıklarınızdan ve dünyada olan her hangi bir amaca ulaşmaktan vazgeçmek zorundasınız. Ve bu çok zordur. Çünkü  bizimle ve Yüksek Benliğinizle içsel bağlantınıza ulaşmak için koşulsuz ve şartsız bir İnanca sahip olmanız gerekir. İnanç ve Sevgi iki kız kardeş, sonsuzlukta birbirinden ayrılmayan  iki sevecen kız kardeş. Bir de Umut vardır. Size yaşam fırtınaların ve kargaşalarından hiçbir çıkış yolu olmadığı gibi  geldiğinde, yalnızca Umut bilincinizi  başka bir yöne doğru geliştirebilir.

 

Bu nedenle yüksek gerçeklikle sizi sürekli uyum içinde tutmak ve hiç şüphesiz bugünden daha iyi olacak, yarın için bir Umut vermeye geliyoruz. Çünkü bu evrenin Yasası böyledir. Ve bir sonraki evrimsel döngü ile beraber, sizler  İlahi Gerçekliğe gittikçe yakınlaşacak ve bu sizin için daha kolay olacaktır.

 

Zamanla bu gerçekliğin farkındalılığı gelecek ve mutluluk hissiyle dolacaksınız ve o sizi asla terk etmeyecektir. Bilincinizin alacakaranlığı sona eriyor. İleride şafak ve yeni gerçekliğe uyanış bulunmaktadır.
Dünyanıza yeni gerçekliğin, yeni gerçekliğin güneşi geldiğini duyurmaktan mutluluk duyuyorum.

Büyük bir Aşk duygusu ile size gelen BEN Surya!

© Tatyana Mikuşina, 2006

 


Kurulum Tarihi : 30/01/2016 · 15:22
Son Güncelleme : 30/01/2016 · 15:26
Kategori : Dikte V
Sayfa Oku 2873 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.06 saniye