* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
 -  Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496799 Ziyaretçi

 7 şu An Bağlı

Rozari - Rozari İnançRozari İnanç [1]

 

rosary_very_oblaka.jpg

 

OM NAMAH ŞİVAYA! [2]

 

Allah'ım, bana yardım et Allah'ım.

Senin var olduğunu biliyorum. Beni duyduğunu biliyorum.

Senin kudretine ve Senin merhametine inanıyorum.

Seni seviyorum Allah'ım  ve bana yaptığın her şey, Sana gelmemin için gerekli olduğuna inanıyorum.

Allah'ım,  akılsızlığımdan dolayı yaptığım her şeyi için beni affet.

Allah'ım, ilmin ve tüm sınamalardan şerefle geçmeme izin verdiğin

için Sana şükranım.

Seni bulmam ve hayatımda asla Senden ayrılmamam için bana yardım et, Allah'ım.

 

OM NAMAH ŞİVAYA!

Om.

 

 

Her şey Tanrı'dır

 

OM NAMAH ŞİVAYA!

 

1. Her şey Tanrı’dır. Etrafınızdaki her şey, gözünüzün gördüğü her şey Tanrı’dır.

 

Om

 

2. Sizler de Tanrı’sınız. Evet, sizler de bedenlenmiş Tanrılarsınız, ama İlahi doğanız açığa çıkması için belirli şartları yerine getirdiğinizde.

 

Om

 

3. Tanrı olabilmeniz için ne yapmanız gerektiğini size öğreteceğim. Öncelikle çevrenizdeki her şeyde bulunan Tanrı’yı sevmeli ve ona hürmet etmelisiniz.

 

Om

 

4 En küçük karıncadan en gelişmiş Guru’ya kadar, yaşamın herhangi bir parçasından sizi ayıran hiç bir şey yoktur. Sizler bunların tümüsünüz ve aynı zamanda Tanrı'nın sınırlı fiziksel formunda birey olma halisiniz.

 

Om

 

5. Sizi tam Tanrısallıktan ayıran şey sizin fiziksel formunuzdur. Bu yüzden bu form, milyonlarca yıl boyunca, binlerce, on binlerce kez Dünya’ya bedenlenerek kendinizi dünyevi hayatta denemeniz için geçici olarak verilmiştir.

 

Om

 

6. Tanrı bu formu O’nun dilediği amaçlar için kullanmanızı ister. Tanrı, sizin fiziksel formunuzla kendini ifade etmesini ister. Sizin göreviniz, Tanrı’nın sizin aracılığınızla kendisini ifade etmesine imkân vermektir.

 

Om

 

7. Sizler hayatınızı Tanrı’ya tabi kılmalısınız çünkü aslında siz O’sunuz. Ve bu her insanın görevidir. Sizler formunuza bakmalı, onu korumalı, ihtiyacı olan şeylerle beslemelisiniz.

 

Om

 

8. Fakat hiçbir zaman Tanrı olduğunuzu unutmamalı ve bu yüzden Tanrı’ya yakışmayan şeyleri yapmamalısınız.

 

Om

 

9. Hayatınıza ve yaşam şartlarınıza bir bakın. Hayatınızda her şey İlahi standartlarına uygun mudur?

 

Om

 

10. Hayatınızın bütün yönlerine dikkat etmeniz gerekir. Ne yiyorsunuz? Ne giyiyorsunuz? Kimlerle konuşuyorsunuz? Akrabalarınıza ve tanıdıklarınıza nasıl davranıyorsunuz? Onlar da sizin gibi formda olan Tanrıdırlar. Ve onlara karşı davranışlarınız Tanrı’ya davrandığınız gibi olmalıdır.

Om

OM NAMAH ŞİVAYA!

Om.

 

Gelecek, gerçek inanç geleneklerinin yeniden canlandırılmasına bağlıdır

 

OM NAMAH ŞİVAYA!

 

1. Bir tapınağa veya kiliseye gidebilirsiniz. Orada Tanrıların suretlerini görüyorsunuz. Bu Tanrılara ibadet ediyorsunuz. Fakat çevrenizdeki insanlar ile tapınaklardaki Tanrılar arasında büyük bir fark yoktur.

 

Om

 

2. Biz hepimiz Tanrı’nın birer tezahürüyüz. Evet, bizler hepimiz İlahi tezahürün farklı basamaklarında bulunuyor, ama bu o kadar da önemli değildir.

 

Om

 

3. Kabul edin ki eğer kendinize ve çevrenizdeki insanlara birer Tanrıymış gibi davranırsanız, hayatınız değişirdi. İlahi suretleri, bilincinizde ne kadar uzun ve tam tutabilirseniz, o denli hızlı değişecektir. İşte bu yüzden evinizde, çalıştığınız yerde İlahi suretler bulundurmalısınızdır.

 

Om

 

4. Model alabileceğiniz örnekleri sürekli göz önünde bulundurmak çok önemlidir. Sizin dünyanız, formlar  dünyasıdır, bu yüzden karşınızda görsel olarak Tanrı bulunması çok önemlidir, çünkü aslında siz O’sunuz. Benimle hemfikir misiniz?

 

Om

 

5. Ulaşmaya çabaladığınız ve bilincinizde sürekli nasıl imgeleri taşıyorsanız, sizler ona dönüşüyorsunuz.

 

Om

 

6. Evinizde, sokakta sizi çevreleyen şeylere bakın, televizyon programlarınızın dolup taştığı reklâmlar olarak baktığınız şekillere dikkatlice yaklaşın. Sizce etrafınızdaki şeyler İlahi gerçekliğe benziyor mu?

 

Om

 

7. Tanrı olabilmeniz için size en ucuz yöntemi teklif ediyorum. Kusurlu şekillerden kendinizi koruyun ve etrafınızı mükemmel İlahi şekillerle çevreleyin. Ve bu şeklin hangi din veya inanca ait olduğunun hiçbir önemi yoktur.

 

Om

 

8. Bunlar, bilincinizi yükselten, maksimum, mümkün olan en mükemmel bilinç durumunda bulunmanızı sağlayan, mükemmeliyetin İlahi titreşimlerine olabildiğince yaklaştıran şekiller olmalıdırlar.

 

Om

 

9. Batıdaki insanlar Tanrı’ya hürmet etmeyi ve Tanrı’ya doğru davranmayı bilmiyorlar.Bu yüzden Tanrılara saygı gösterme geleneklerini korumuş Hindistan’ın geleneklerini incelemenizi tavsiye ediyorum. Hayatını Tanrı’ya hizmet etmek için adayan insanlara değer verildiği ülke. Tanrı’ya hizmet etmek için Hindistan Anne’nin sağladığı koşullar kadar  dünyada hiçbir ülkede oluşturulmamıştır.

 

Om

 

10. Gelecek, gerçek inanç geleneklerinin yeniden canlandırılmasına bağlıdır. Tanrılara dışsal olarak saygı gösterilmesine değil, her insanda bulunan içsel Tanrı’ya saygı gösterme temeline kurulan inanç.

Om

OM NAMAH ŞİVAYA!

Om.

 

Gerçek Tanrı kalbin içinde saklıdır

 

OM NAMAH ŞİVAYA!

 

1. Yeni nesillere her insanda bulunan Tanrı’ya ibadet etme ve yaşlı nesle saygı duyma geleneklerinin öğretilmesi öncelikli bir görevdir.

 

Om

 

2. Tanrı’nın herhangi dış şekli yalnızca kendi İlahi doğanızı ve çevrenizdeki insanların İlahi doğasını hatırlatmak içindir.

 

Om

 

3. Tanrılara saygı duyulması dinle hiç bir ilgisi yoktur. Din aslında belirli bir etapta size gerekli dışsal bir yoldur, ama bu yola çok fazla ihtimam göstermeniz gerekmez.

 

Om

 

4. Hindistan’da Tanrılara hizmet eden pek çok tapınak vardır. Ama Hindistan’da yüreğindeki Tanrı’ya saygı göstermeyi ve içindeki Tanrı’yla ve insanlarla iletişim kurmaya daima hazır olan Tanrılarla doğrudan ilişki kurmayı öğreten pek çok bilge, yogi de vardır.

 

Om

 

5. Sizin içsel çalışmanız daima tek bir şeyden ibarettir - kendinizi İlahi bir tezahür olarak gerçekleştirmek ve içinizde İlahi olmayan her şeyden vazgeçmektir.

 

Om

 

6. Her defasında içinizde gerçek olman bir şey bulmaya ve bu özelliği kaideye koymaya çalıştığınızda, buna Yoldan sapma denir. Sizler böyle anları dikkatlice takip edin.

 

Om

 

7. Hayatınızda yakınlarınızı, eşlerinizi, çocuklarınızı, sevdiğiniz insanları tanrılaştırmakla yüz yüze geleceksiniz. Hayatınızda eşyaları, lüks malları, parayı tanrılaştırmakla karşı karşıya kalacaksınız. Güç ve kuvveti tanrılaştırmakla karşılaşacaksınız.

 

Om

 

8.  Sizler kaideye pek çok şey koyacaksınız ve bu fetişe Tanrı imiş gibi tapacaksınız. Ancak çok zaman geçecek ve sizler yüreğinizdeki gerçek Tanrı'nın yerini tutacak hiç bir şeyin olmadığını fark etmeye başlayacaksınız.

 

Om

 

9. Bazılarınız bu basit gerçeği fark etmeye başlamıştır. Pek çok tanrıcık kendiniz veya hayat şartları tarafından kaidelerinden düşürüldüğü için sizler  bir kez daha  bir şeye bağlanmaktan korkuyorsunuz.

 

Om

 

10.  Bu yüzden bir çoğunuz, yüreğinizde gizli olan ve sizinle bağlantı kurmaya çalışan gerçek Tanrı'ya kuşkuyla yaklaşmaktadır.

 

Om

OM NAMAH ŞİVAYA!

Om.

 

Yüreğinizdeki Tanrıyı nasıl bulabilirsiniz

 

 

OM NAMAH ŞİVAYA!

 

1. Korkmayın. Nihayet gerçek İlahi tezahür ile karşılamanız  tasarlanan zaman gelmiştir. İçinizdeki Tanrı ile  karşılaşmanız tasarlanmıştır. Ve bu ancak bir biri ardına  sahte idolleri kaideden devirdiğiniz zaman gerçekleşiyor.

 

Om

 

2. Korkmayın. Gerçek Tanrı'yı bir çok sahte tanrı ve tanrıçalardan ayırt etmenizi sağlayacak kriter daima mevcuttur. Sizler hayatınızda gerçek İlahi tezahür ile ne zaman karşılaştığınızı daima biliyorsunuz.

 

Om

 

3. Sakin, huzurlu ve yüreğiniz İlahi huzur ile dolduğunda, dünyada hiç kimse gerçek Tanrı'yı  bulamadığınıza dair sizi ikna etmesi mümkün değildir. Bunu başka bir şeyle karıştırmak  mümkün değildir.

 

Om

 

4. Ancak, birçoğunuz sahte tanrıları, putları hala arıyor ve buluyor. Yolunuzu kaybetmeden kalbinizdeki tek gerçek Tanrı'yı nasıl bulabilirsiniz?

 

Om

 

5. Sahte tanrılara ve dünyanızın her türlü bağımlılıklarından vazgeçmediğiniz sürece gerçek Tanrı'yı bulamayacaksınız.

 

Om

 

6. Eğer bazı arzu ve özelliğinizi gerçekleştirmek için Tanrı'yı bulmaya çalışırsanız, gerçek Tanrı'yı bulmanız mümkün olmayacaktır.

 

Om

 

7. Eğer bütün yüreğinizle O'na yönelmezseniz, Tanrı'ya ibadet etme arzusu dahil, her türlü beşeri arzunuzdan vazgeçmediğiniz sürece, gerçek Tanrı'yı bulmanız mümkün olmayacaktır.

Om

 

8. Buna inanmak ve anlamak zordur, ama pek çok insan, Tanrı'ya gerçek inancı, ilaha tapmanın kör ibadeti ile değiştirmektedir.

 

Om

 

9. Tanrı'ya dışsal ibadettin, İlahi içsel ibadetle hiç bir ilgisi yoktur.

 

Om

background:yellow;mso-highlight:yellow"> 

10. Tanrı'ya dışsal ibadetin, kalbinizdeki tahta oturan gerçek Tanrı'ya giden yolda yalnızca ilk, en ilk adımdır.

 

Om

OM NAMAH ŞİVAYA!

Om.

 

 

Tanrıyı bulacaksınız

 

 

OM NAMAH ŞİVAYA!

 

 

1. Her biriniz Tanrı'ya gelmelidir. Her biriniz kaçınılmaz olarak, kalbinizin tahtında oturan Tanrı'ya gelecektir. Ancak, her biriniz tapınaklarda ve kiliselerde, pagodalarda ve camilerde yaşayan birçok tanrıyı arayacaktır.

 

Om

 

2. Sizler kendi Tanrı'nızı uzun süre arayacaksınız. Ama, hayatın sizin için bir anlamı kalmadığı, dünyada artık hiç bir şeyin daha fazla kendine bağlamayacağı  gibi gözüktüğünde, O'nu güzel bir gün bulacaksınız.

 

Om

 

3. Sizler hayatınızın alabora olmuş teknesinde, ailenizin veya işinizin veya sizin için önemli olan ama kül olup giden ocağında otururken. Dünyanızda hiç bir şeye bağlılık hissetmeyeceğiniz o anda, sizler son bir ümitle gözlerinizi gökyüzüne çevireceksiniz.

 

Om

 

4. Ve kalbinde diyeceksiniz: "Allah'ım, bana yardım et Allah'ım . Senin var olduğunu biliyorum. Beni duyduğunu biliyorum. Senin kudretine ve Senin merhametine inanıyorum."

 

Om

 

5. "Seni seviyorum Allah'ım  ve bana yaptığın her şey, Sana gelmemin için gerekli olduğuna inanıyorum."

 

Om

 

6. "Allah'ım,  akılsızlığımdan dolayı yaptığım her şeyi için beni affet. Allah'ım, ilmin ve tüm sınamalardan şerefle geçmeme izin verdiğin için Sana şükranım."

 

Om

 

7. "Seni bulmam ve hayatımda asla Senden ayrılmamam için bana yardım et, Allah'ım."

 

Om

 

8. Ve o anda Göklerin açıldığı gibi görünecektir. Hayatınızda asla hissetmediğiniz şeyi hissedeceksiniz. Ulaşmak istediğiniz her şeye artık sahip olduğunuzu anlayacak ve daima sahiptiniz. Ve tüm bunlar sizin içinizdedir, kalbinizdedir, ama kulaklarınız duymaya başladığı ve gözleriniz açıldığı zamana kadar,  hayatınızın bu anına dek bunu görmek ve duymak istemediğiniz.

 

Om

 

9. BEN İNANIYORUM VE UMUYORUM ki her biriniz böyle bir deneyim yaşamış veya hala yaşıyor.  Ve bu deneyimin ruhunuzda  silinmez bir iz bırakacağını ve bu hayatınızın sonuna kadar Tanrı ile uyumlu halde olacağınızı umuyorum.

 

Om

 

10. Ve ne tür zor hayat durumlarında bulunursanız bulunun, sizler artık Tanrı’yı suçlamayacaksınız, talihsizlikleriniz ve sıkıntılarınız için O'nu itham etmeyeceksiniz. Tüm talihsizlikleriniz ve sıkıntılarınız için yalnızca sizlerin suçlu olduğunu anlayacak ve kabul edeceksiniz, çünkü kibir ve cehalet içindeydiniz ve cehalet gözlerinizi örtmüştü.

 

Om

OM NAMAH ŞİVAYA!

Om.

 

Allah'ım, bana yardım et Allah'ım.

Senin var olduğunu biliyorum. Beni duyduğunu biliyorum.

Senin kudretine ve Senin merhametine inanıyorum.

Seni seviyorum Allah'ım  ve bana yaptığın her şey, Sana gelmemin için gerekli olduğuna inanıyorum.

Allah'ım,  akılsızlığımdan dolayı yaptığım her şeyi için beni affet.

Allah'ım, ilmin ve tüm sınamalardan şerefle geçmeme izin verdiğin

için Sana şükranım.

Seni bulmam ve hayatımda asla Senden ayrılmamam için bana yardım et, Allah'ım.

 

OM NAMAH ŞİVAYA!

 

----------------------------------------------------------------------------------

 

[1] Rozari, Tanrı Şiva'nın gözetiminde, Tanrı Şiva'nın 2 Nisan 2005 ve 2 Ocak 2007 tarihli mesajları baz alınarak T. N. Mikuşina tarafından oluşturmuştur.

Rozariyi dinlerken ya da bir grup insanla birlikte okurken, "OM NAMAH ŞİVAYA" ve "OM" mantraları beraber söylemeyi öneriliyor.

 

 

[2] Kadim "OM NAMAH ŞİVAYA" mantrası  Sanskritçe: "Tanrı'ya itaat ederim, O'na sığınırım" veya "Senin dediği olsun" anlamına gelir OM NAMAH ŞİVAYA'nın tekrarlanması Yüce Tanrıyla bir olma yoludur. (Bu mantra kullanılan Tanrı'nın ismi Şiva'dır, Hindu dininde Kudretli anlamına gelir.)


Kurulum Tarihi : 17/04/2016 · 21:36
Son Güncelleme : 25/07/2017 · 10:53
Kategori : Rozari
Sayfa Oku 398 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.17 saniye