* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
 -  Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496811 Ziyaretçi

 4 şu An Bağlı

Dikte VII - .. 02.01.2007

Tanrı hakkında bir Sohbet

 

Tanrı Şiva

2 Ocak 2007

 

Bir sonraki mesajı vermek için tekrar gelen BEN Şiva!

 

Şiva BEN!

 

Ben pek çoğunuzun gelecek planlara yoğunlaştığı sırada,  yaşamları ve etrafındaki her şeyin nasıl değiştiğini  hayretle izlediği, tam olarak sene başında ziyaretimi gerçekleştirmek için geldim. İçsel ve dışsal çalışmanıza yön vermeye bir kez daha geldim.

 

Sizin içsel çalışmanız daima tek bir şeyden ibarettir - kendinizi İlahi bir tezahür olarak gerçekleştirmek ve içinizde İlahi olmayan her şeyden vazgeçmektir.

Her defasında içinizde gerçek olman bir şey bulmaya ve bu özelliği kaideye koymaya çalıştığınızda, buna Yoldan sapma denir. Sizler böyle anları dikkatlice takip edin.

 

Hayatınızda yakınlarınızı, eşlerinizi, çocuklarınızı, sevdiğiniz insanları tanrılaştırmakla yüz yüze geleceksiniz. Hayatınızda eşyaları, lüks malları, parayı tanrılaştırmakla karşı karşıya kalacaksınız. Güç ve kuvveti tanrılaştırmakla karşılaşacaksınız. Sizler kaideye pek çok şey koyacaksınız ve bu fetişe Tanrı imiş gibi tapacaksınız.

 

Ancak çok zaman geçecek ve sizler yüreğinizdeki gerçek Tanrı'nın yerini tutacak hiç bir şeyin olmadığını fark etmeye başlayacaksınız.

 

Bazılarınız bu basit gerçeği fark etmeye başlamıştır. Pek çok tanrıcık kendiniz veya hayat şartları tarafından kaidelerinden düşürüldüğü için sizler  bir kez daha  bir şeye bağlanmaktan korkuyorsunuz. Bu yüzden bir çoğunuz, yüreğinizde gizli olan ve sizinle bağlantı kurmaya çalışan gerçek Tanrı'ya kuşkuyla yaklaşmaktadır.

 

Korkmayın. Nihayet gerçek İlahi tezahür ile karşılamanız  tasarlanan zaman gelmiştir. İçinizdeki Tanrı ile  karşılaşmanız tasarlanmıştır. Ve bu ancak bir biri ardına  sahte idolleri kaideden devirdiğiniz zaman gerçekleşiyor.

 

Korkmayın. Gerçek Tanrı'yı bir çok sahte tanrı ve tanrıçalardan ayırt etmenizi sağlayacak kriter daima mevcuttur.

 

Sizler hayatınızda gerçek İlahi tezahür ile ne zaman karşılaştığınızı daima biliyorsunuz.

 

Sakin, huzurlu ve yüreğiniz İlahi huzur ile dolduğunda, dünyada hiç kimse gerçek Tanrı'yı  bulamadığınıza dair sizi ikna etmesi mümkün değildir.

 

Bunu başka bir şeyle karıştırmak  mümkün değildir. Ancak, birçoğunuz sahte tanrıları, putları hala arıyor ve buluyor.

 

Yolunuzu kaybetmeden kalbinizdeki tek gerçek Tanrı'yı nasıl bulabilirsiniz?

 

Gerçek şu ki, sahte tanrılara ve dünyanızın her türlü bağımlılıklarından vazgeçmediğiniz sürece gerçek Tanrı'yı bulamayacaksınız. Eğer bazı arzu ve özelliğinizi gerçekleştirmek için Tanrı'yı bulmaya çalışırsanız, gerçek Tanrı'yı bulmanız mümkün olmayacaktır. Eğer bütün yüreğinizle O'na yönelmezseniz, Tanrı'ya ibadet etme arzusu dahil, her türlü beşeri arzunuzdan vazgeçmediğiniz sürece, gerçek Tanrı'yı bulmanız mümkün olmayacaktır.
 

Buna inanmak ve anlamak zordur, ama pek çok insan, Tanrı'ya gerçek inancı, ilaha tapmanın kör ibadeti ile değiştirmektedir.

 

Tanrı'ya dışsal ibadettin, İlahi içsel ibadetle hiç bir ilgisi yoktur. Tanrı'ya dışsal ibadetin, kalbinizdeki tahta oturan gerçek Tanrı'ya giden yolda yalnızca ilk, en ilk adımdır.

 

Her biriniz Tanrı'ya gelmelidir. Her biriniz kaçınılmaz olarak, kalbinizin tahtında oturan Tanrı'ya gelecektir. Ancak, her biriniz tapınaklarda ve kiliselerde, pagodalarda ve camilerde yaşayan birçok tanrıyı arayacaktır.

 

Sizler kendi Tanrı'nızı uzun süre arayacaksınız. Ama, hayatın sizin için bir anlamı kalmadığı, dünyada artık hiç bir şeyin daha fazla kendine bağlamayacağı  gibi gözüktüğünde, O'nu güzel bir gün bulacaksınız. Sizler hayatınızın alabora olmuş teknesinde, ailenizin veya işinizin veya sizin için önemli olan ama kül olup giden ocağında otururken. Dünyanızda hiç bir şeye bağlılık hissetmeyeceğiniz o anda, sizler son bir ümitle gözlerinizi gökyüzüne çevirecek ve kalbinde diyeceksiniz:

 

"Allah'ım , bana yardım et Allah'ım . Senin var olduğunu biliyorum. Beni duyduğunu biliyorum. Senin kudretine ve Senin merhametine inanıyorum. Seni seviyorum Allah'ım  ve bana yaptığın her şey Sana gelmemin için gerekli olduğuna inanıyorum. Allah'ım,  akılsızlığımdan dolayı yaptığım her şeyi için beni affet. Allah'ım, ilmin ve tüm sınamalardan şerefle geçmeme izin verdiğin için Sana şükranım. Seni bulmam ve hayatımda asla Senden ayrılmamam için bana yardım et, Allah'ım.

 

Ve o anda Göklerin açıldığı gibi görünecektir. Hayatınızda asla hissetmediğiniz şeyi hissedeceksiniz. Ulaşmak istediğiniz her şeye artık sahip olduğunuzu anlayacak ve daima sahiptiniz. Ve tüm bunlar sizin içinizdedir, kalbinizdedir, ama kulaklarınız duymaya başladığı ve gözleriniz açıldığı zamana kadar,  hayatınızın bu anına dek bunu görmek ve duymak istemediğiniz.

 

BEN İNANIYORUM VE UMUYORUM ki her biriniz böyle bir deneyim yaşamış veya hala yaşıyor.  Ve bu deneyimin ruhunuzda  silinmez bir iz bırakacağını ve bu hayatınızın sonuna kadar Tanrı ile uyumlu halde olacağınızı umuyorum. Ve ne tür zor hayat durumlarında bulunursanız bulunun, sizler artık Tanrı’yı suçlamayacaksınız, talihsizlikleriniz ve sıkıntılarınız için O'nu itham etmeyeceksiniz. Tüm talihsizlikleriniz ve sıkıntılarınız için yalnızca sizlerin suçlu olduğunu anlayacak ve kabul edeceksiniz, çünkü kibir ve cehalet içindeydiniz ve cehalet gözlerinizi örtmüştü.

 

Bugünkü sohbetimiz gerçekleştiği için mutluyum. Bilincinize, kendinizi aşabileceğiniz ve Tanrı’ya yükselmenizi sağlayacak hali getirmeyi başardığımdan dolayı mutluyum.

 

BEN Şiva, sizin gerçek olmayan [parçanızı] yok eden.


Kurulum Tarihi : 19/04/2016 · 19:31
Son Güncelleme : 19/04/2016 · 19:35
Kategori : Dikte VII
Sayfa Oku 2264 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.06 saniye