* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
 -  Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1498670 Ziyaretçi

 2 şu An Bağlı

Dikte V - 07.07.2006

Süreklilik ve bağlılık gösterecek insanlar bulunacak ve amaçlarımızı gerçekleştirmeye yardım edecekler

 

          Üstat Morya,
         7 Temmuz 2006


14moria.jpgBEN El Morya, bir Öğreti vermek ve hayati sorunlar hakkında konuşmak için elçim aracılığıyla tekrar geldim. Bana böyle bir imkan sunulduğundan dolayı mutluyum. Her seferinde geliyor ve iletişim imkanımızdan dolayı sevincimi gizleyemiyorum. Bu yüzden vakit kaybetmeden gerekeni açıklamaya başlıyorum. Sizin ise pek çok şey bilmeniz gerekir. Eğer sürekli Kardeşliğin amaçlarına yoğunlaşabilseydiniz ve planlarımızı gerçekleştirseydiniz, gezegenin evrimi  çok daha büyük bir tempoyla ilerlerdi. Ancak sizler illüzyonda kalmaya, bilincinizi çevrenizdeki illüzyonlu tezahürlerle avutmaya devam ediyorsunuz. Bu yüzden ben tekrar ve tekrar geliyorum ve bilincinize gerekli olan şeyleri size getirmeye çalışıyorum. Sizler mesajlarımı okumaya bıraktığınız andan itibaren, tam anlamıyla size söylediğim her şeyi unutuyorsunuz. Ve ben tekrar gelmeyi mecbur kalıyorum ve aynı Öğretiyi biraz farklı bir açıdan vermeye, süreklilik ve bağlılık gösterecek insanların bulunacağını ve amaçlarımızı gerçekleştirmeye yardım edecekleri ümidiyle geliyorum. Sizler hareketli beşeri aklınızla söylediğimiz her şey sizin zaten bildiğinizi ve fani zihninizi meşgul etme ümidiyle yeni etkilerin peşine düşüyorsunuz. Ancak, sizin hiçbir yeni bilgiye ihtiyacınız yoktur. Çünkü sadece tek bir Öğreti ve tek bir İlahi Hakikat mevcuttur. Ve bu Hakikati  yalnızca bir çocuğun aklıyla anlayabilir. Aşırı  kuruntulardan ve entelektüel kibarlıktan vazgeçmeniz gereken işte bunlardır. Mental bedenleriniz henüz tam gelişmediğini tümüyle farkındayım. Bu yüzden onları farklı entelektüel dolambaçlarıyla yüklemeye çalışıyorusunuz. Sizler yoğun dünyaya geliyorsunuz ve geliş amaçlarınızdan birisi yalnızca fiziksel bedeninizi değil, astral bedeninizi, mental bedeninizi ve eterik bedeninizi geliştirmek amacıyla geliyorsunuz. İnce bedenleriniz sizin ruhunuzu temsil etmektedir. Ve ruhunuz geliştirilmeye muhtaçtır. Bu yüzden yeterli deneyim kazanıncaya ve tüm ince bedenleriniz gelişinceye dek maddede bulunacaksınız. Şimdi dönem öyle ki mental bedenleriniz gelişme dürtüsü alıyorlar. Onlar çocuk gibi meraklı ve kendi etkinlikleri için yeni yeni alanlar bulmaya çalışıyorlar. Ancak tıpkı, alkol, nikotin ve fiziksel bedenin diğer bağımlılıklardan ve alışkanlıklardan vazgeçtiğiniz gibi aynı şekilde, mental bedeninizin, fani aklınızın bağımlılıklarından da vazgeçmek için içinizde bir güç bulmanız gerekiyor. Tüm alt bedenleriniz Dünya gezegeninde evrim geçirmektedir. Tüm bedenleriniz ahenge ve olgunluluğa ulaşmaları gerekiyor. Tüm bedenleriniz yeterli deneyim kazanmadan, başlangıçta İlahi parçacıklar olarak geldiğiniz dünyaya geri dönemezsiniz. Ve bu İlahi dünyaya kazanmış olduğunuz deneyimini alacaksınız, ancak deneyiminizin yalnızca İlahi modellere uyan kısmını alacaksınız.

 

Şimdi insanlığın önemli bir kısmının mental bedenleri kendi deneyiminden geçtikleri ve gerekli bilgileri kazandıkları için bunu gelişiminizde dikkate almalısınız. Zihninizin sizi ne zaman derin entelektüel aldatmaca ormanına götürdüğünü, ne zaman gerçekten sonsuz İlahi Bilgelikle temas ettiğinizi sürekli algılamaya çalışmalısınız. Kendi içinizde ayırt etmeye çalışmalısınız. İlahi Bilgeliğin,  fani aklınız için bir çeşit uyuşturucuyu andıran entelektüel kuruntularla hiç bir alakası yoktur.

 

Pek çok insan bir sonraki mesajı açıp da kıvrak zekası için yeni bir yiyecek bulamadığında, bu yiyeceği bulmak için başka yerlere gidiyor ve istediklerini bir hayli fazla miktarda alıyor. Ancak bizler sizin göremediğinizi görüyoruz. Sizin aldığınız ve çok değerli ve gerekli olduğunu düşündüğünüz şeyin, en iyi durumda yararsız, en kötü durumda ise ruhunuzun gelişimini pek çok yıl ve bedenlenme geriye götürdüğünü görüyoruz.

 

Bir çok  ışık insanın içine düştüğü pek çok entelektüel tuzak vardır. Ve bu tuzaklar öyle ustaca yerleştirilmiş ki eğer sürekli Hiyerarşimiz ile uyumu korumazsınız ve Yükselmiş Üstatlardan yardım dilemezseniz bazen onlara düşmemek imkansızdır. Pek çokları, kendi gücüne,  fiziksel kaslarına güveniyor ve Işık Hiyerarşinin yardımını ihmal ediyorlar. Ancak, bu entelektüel egonun bir başka tezahürüdür. İnsan gelişiminin bu aşamasında sizler doğru örnekler ile onların çirkin kopyalarından, entelektüel kuruntuları ile İlahi Bilgeliği birbirinden ayırt edemezsiniz. Çünkü onların arasındaki fark bazen yalnızca İlahi sezgi ve bu tezahürlere ait titreşim düzeyinde görülüyor.

 

Şimdi size önemli bir şey daha söylemek zorundayım. Ve bu, bir çoğunuzun takip etmeye çalıştığı Tekamül Yol ile ilgilidir. Bir çoğu bu Yolda ilerlemek için sorumluluk üstleniyor, ama  hevesle görev üstlendikleri gibi, tembellik ya da İnanç ve bağlılık eksikliği nedeniyle, aynı şekilde yolundan sapıyorlar.

 

Çünkü süreklilik, bağlılık ve kararlılık özellikleri çok az sayıda bireye mahsustur. Kural olarak, bu nitelikler geçmiş bedenlenmelerde, bu özelliklerin kendinde yetiştirme yoluyla manevi Hocaların topluluklarda ya da münzevilerin barınaklarında oluşturulmuştur.  Bu hayatınızda sahip olduğunuz her şey anne babanızdan kaldığını veya bu kazanımlarını bu yaşamda elde ettiğinizi düşünmeyin.  Bir çok kazanım ve nitelikleriniz uzak geçmişe, ta eski Atlantis ve Lemurya'ya kadar uzanır.  Ve yalnızca şimdi, bu hayatta, içinizden yüzeye çıkıyorlar ve sizlere bunları kullanma hakkı veriliyor. Bu nedenle lütfen, İlahi hediyelerinizi ve niteliklerinizi Ortak İyiliğe hizmet etmek, Dünya'daki Yaşama ve bizlere Büyük Beyaz Kardeşliğe hizmet etmek için kullanın. Çünkü bizler milyonlarca yıldır insanoğluna eşlik eden insanlığın Öğretmenleriyiz.  Kadim Lemurya ve Atlantis'deki bedenlenmeleriniz sırasında bizler sizinle beraberdik ve sizleri o zaman daha az gelişmiş bireyler olarak kendi okullarımızda ve tapınaklarda eğitiyorduk.

 

Bu nedenle sahip olduklarınızı, uzak geçmişten size gelen varlıklarınız, kazanımlarınız gibi değerini bilin. Hediyelerinizi  illüzyonun içine dalmak için değil, İlahi bilincin zirvesine yükselmek için kullanın. Yolunuzda yalnız olduğunuzu sanmayın. Bizler sürekli yanınızdayız ve elinizi tutuyoruz.

 

Ancak küçük inatçı çocuklar gibi elinizi çekiyorsanız ve evrimsel gelişme yolundan kaçıyorsanız, sizi zorla elinizden tutamayız ve ileriye götüremeyiz. Anlaşılan, Yasaya boyun eğmenin, Yükselmiş Üstatların size rehberlik ve Yolda yardım ettiklerinde tüm avantajlarını anlamak için entelektüel bedenizin henüz yeterince gelişmemiştir.

Bugünlük sizden ayrılıyorum, ancak  yeni buluşmalar ve sohbetler öngörüyorum.

 

Size olan ümidimle BEN El Morya.

 

 

© Tatyana Mikuşina, 2006


Kurulum Tarihi : 01/10/2016 · 11:18
Son Güncelleme : 01/10/2016 · 11:18
Kategori : Dikte V
Sayfa Oku 1898 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.14 saniye