* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
 -  Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496537 Ziyaretçi

 5 şu An Bağlı

Dikte V - 05.07.2006

Yalnızca cehalet ve bilincinizin sınırlılığı, yaşamın her parçasıyla birliğinizi bilincinizde kabul etmenize engel olmaktadır

 

 

Tanrı Maitreya

5 Temmuz 2006

 

28maitreiya2.jpgBEN Maitreya, elçim Tatyana aracılığıyla tekrar gelen.

BEN, her birinizin Tanrı'nın eşsiz ve benzersiz bir parçası olduğunu size hatırlatmaya geldim. Ve Tanrı'nın planlarına göre sizler gelişmelisiniz, başka bir değişle bu evrenin başlangıcında Tanrı'nın planladığı gibi evrimsel gelişim Yolu'nu takip etmelisiniz.  Sizler bağımsız ve özerk, birbirinizle veya bu evrende herhangi  birisiyle bir bağlantısı olmayan, tamamen ayrı varlıklar olduğunuzu sanıyorsunuz. Sizin bilinç seviyenizden bu inanç neredeyse yadsınamaz. Çünkü etrafınızda kendi bakış açınızdan, dünya yapısına olan bakışınızdan bu inancınızın tartışmasız kanıtlarını görüyorsunuz. Daha bir kaç yüzyıl öncesine dek Dünyanız yuvarlak olmadığını ve Güneş'in etrafında dönmediğini düşündüğünüz örnek pek çok defa verilmiştir. Şu anda sahip olduğunuz bakış açılarınız ve inançlarınız gelecekte değişime uğrayacak, hem de kökten değişecektir. Sizler fiziksel dünyanızı kavradınız. Ve bu dünyayı kavradığınız için farklı, daha ince dünyaları tanımak için bilincinizde ilerlemelisiniz. Ve sizler gittikçe daha fazla aramızdaki bağı, sizinle Yükselmiş Üstatlar'ın arasındaki ve hatta kendi aranızdaki bağı hissetmelisiniz.

 

Her ne kadar ayrı ve bağımsız bireyler olduğunuzu düşünüyorsanız da, zamanla sadece bu evrenin Tek ve ayrılmaz Yaratıcı ile içsel birliğinizi hissetmekle kalmayıp, her birinizle olan bağınızı, kendi aranızdaki bağı hissedeceksiniz.

 

Bugün sizinle olduğum için buluşmamızın her anını değerlendirmek isterim. Bu nedenle gelişimin en önemli sebebine geçiyorum. Bildiğiniz gibi gezegeniniz uzayda tek değildir. Farklı dünyalar ve yıldız sistemleri vardır. Sizler uzayda yalnız değilsinizdir. Ve farklı kozmik varlıklarla ara sıra meydana gelen etkileşim ve temaslarınız, sizde farklı duygular uyandırıyor - korku ile merak arası. Ancak evrende bulunan diğer varlıklar ile karşılıklı ilişkiniz, gelişme ölçünüze bağlı olarak devam edecektir. Her şey bilincinizin içsel durumunun nasıl olduğuna bağlıdır. Eğer kusurlarınızda ısrar ederseniz, gezegeninize aynı sizin gibi teknokratik, kendi içine kapalı medeniyetlerin temsilcilerini çekeceksiniz.

 

Kendinizi değiştirmeye çaba gösterirseniz ve kendi içinizde İlahi özelikler geliştirmeye yoğunlaşırsanız, çok yakında meleklerle, elementallerle ve İlahi gelişim yolunda ilerleyen dünyaların temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz. Bu yüzden kendi bilincinizle ciddi olarak çalışmak için sizlere daha fazla ve fazla kanıt sunuyoruz ve sizi ikna etmeye devam ediyoruz.

 

Verdiğimiz tüm Öğreti ayrılmaz bir şekilde yalnızca tek bir şeyle - bilincinizi değiştirmekle, bilincinizi geliştirmekle ilintilidir.  Size özgü dini sınırlamalardan, milli kültür sınırlamalardan ve ulusal çıkarların sınırlamalarından çıkabilmeniz için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Yakınlaşmaya, entegrasyona, Ortak İyiliğe yönelik her şey yararlıdır, ayrıştırmaya yönelik her şey ise unutulmaya mahkumdur.

 

Fakat, konuştuğumuz birlik ancak kendi aranızda ortak prensipler temelinde birleştiğinizde  mümkündür. Herkes kendi bakış açısında ısrar ederse ve başkasının bakış açısını görmek istemiyorsa birliğe ulaşmanız imkansızdır. Bununla beraber ortak bir temas noktası, ortak bir pozisyon vardır, ondan birleşmeniz mümkündür. Ve bu pozisyon egodan vazgeçmeyi kastedilmektedir. Egodan vazgeçme Yolu, size işte bunu öğretiyoruz. Herkes kendi bakış açısını, başkasının aleyhine savunduğu ana kadar sizin ayrışmanız güçlüdür. Ve ancak başka kişinin pozisyonundan bakmanıza engel olan içinizdeki şeyden vazgeçtiğinizde,  ancak o zaman birlik ve anlaşma yolunda ilerleyebilirsiniz.

 

Birlik hakkında çok şey konuşuluyor, ama neredeyse hiç bir şey değişmiyor. Çünkü birlik hakkında her konuşan, herkes onun bakış açısını dinlemesi ve paylaşması gerektiğini düşünmektedir. Ancak, sizin yapmanız gereken, bilincinizi tüm aykırılıkların ortadan kalkacağı ve görünmeyeceği  seviyeye yükseltmenizdir.

 

Her biriniz kendi bilincinde çözmenizin istediğimiz görev işte budur.

 

Farklı ruhsal akımların temsilcilerden sizi ne ayırdığını analiz etmeye çalışın ve bunun sizin egonuz, cahiliyetiniz olduğunu anlayacaksınız. Ve her zaman olduğu gibi size bir yol teklif ediyoruz, onu takip ederek kendi kusurlarınızdan kurtulabilirsiniz ve öngörülen birliğe ulaşabilirsiniz.

 

Aslında yalnızca cehalet ve bilincinizin sınırlılığı, yaşamın her parçasıyla birliğinizi bilincinizde kabul etmenize engel olmaktadır.

 

Sizi birbirinden ayıran içsel sınırlamalarını aşmanız için yakın zamanda adımlar atmanız ve çaba göstermelisiniz. Dikkatinizi çekerim, size bir kimsenin onun öğretisi yanlış olduğunu, sizinkisin ise gerçek ve doğru olduğunu ikna etmeniz gerektiğini söylemiyorum. Size, diğer öğretileri kabul etmenize engel olan bilincinizden tüm bariyerleri ve sınırlamaları yok etmeniz gerektiğini söylüyorum.

 

Üzerinde bir düşünün, tüm dünya dinlerin kurucuları farklı zamanlarda ve farklı dillerde aynı Hakikati vermişlerdir. Ve eğer kendinizi insanlığın eğitimli, aydın temsilcileri olarak kabul ediyorsanız, tüm dinlerin temelinde yatan ortak olanı bulmanız için çabalarınızı yönlendirin. Farklılıklara dikkat etmeyin. Dikkatinizi ortak ilkelere ve yöntemlere  yoğunlaştırın ve sizler, insanlığın şimdiye dek temiz kaynaklardan aldığı tüm dinlerin ve tüm ahlaki öğretilerin birliğini göreceksiniz.

 

Ve tüm dinlerin birleşmesi ve tüm dünya dinlerini kapsayan yeni bir dinin yaratılması, bilincinizde, başkasının bakış açısına saygı duyduğunuzda ve kabul etiğinizde oluşacaktır, kendi bakış açınızda körü körüne ısrar etmenizde ve hatta onu  elinizde silahla savunurken değil. Tüm bunlar geçmişte kalmalıdır. Yeni Dünya'da herhangi bir düşmanlığa yer yoktur. Ve bilincinizin değişimi ve büyümesiyle birlikte düşmanlık dünyanızı terk edecektir.

 

Dünyanızın tüm problemleri kafanızda, sizin içinizde bulunmaktadır. Ve tüm İlahi mükemmeliyet aynı şekilde sizin içinizdedir.

 

Yaşamınızdaki tüm önemli sorunların çözümü için kendi içinize, Yüksek Benliğinize dönme alışkanlığı edinmelisiniz.

 

Yüksek Benliğinizle bağlantı ve egonuzdan kurtulmak, size verilen Öğretinin ana taşlarıdır.

Şimdi ise size veda etmek istiyorum.

Yeniden görüşmek üzere!

 

BEN Maitreya.

 

© Tatyana Mikuşina, 2006


Kurulum Tarihi : 10/10/2016 · 22:41
Son Güncelleme : 10/10/2016 · 22:41
Kategori : Dikte V
Sayfa Oku 1902 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.11 saniye