* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
 -  Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496536 Ziyaretçi

 8 şu An Bağlı

Dikte V - 10.07.2006

Mutluluk Öğretisi


Gautama Buda

10 Temmuz 2006

 

 

Gautama_Buda.jpgBEN Gautama Buda tekrar gelen. Her zaman olduğu gibi size tavsiyelerimi, dünyanın şu anda ihtiyaç duyduğu mesajı vermeye geldim.

Sizin dikkatinizi, içsel dengeye, huzura, ahenge ve mutluluğa ulaşmanıza engel olan hayat şartlarınıza çekmek isterim.

Yaşamın girdabında bulunurken insanların anladıkları mutluluktan değil, benim mutluluk anlayışım ile sizinkisi bir birinden farklıdır. Niçin biliyor musunuz? Çünkü sizler mutluluğu yalnızca şu anki yaşamınızın şartlarının bakış açısından bakıyorsunuz. Ben ise mutluluğu sadece şu anki hayatınızın bakış açısından değil, kendi tüm bedenlenmelerimin ve Dünya gezegeninde bedende bulunan veya bedenlenmeye bekleyen tüm canlı varlıkların tüm bedenlenmelerinin bakış açısından bakıyorum.

Bu yüzden bizim ve sizin mutluluk anlayışımız farklı olacaktır. Ama etrafınızdaki gerçekliliğin sınırlarının çerçevesi dışına çıkmayı kendinize  izin verirseniz, bizler mutluluk anlayışlarımızı yakınlaştırabiliriz.

Dünya algılama diyapazonunuzu birazcık genişletin. Hayatınızda sizi çevreleyen, günlük kaygı ve problemlerinizin sınırlarını aşın. Çünkü bilincinizde olmasını izin verdiğiniz şey er ya da geç yaşamınızda ortaya çıkıyor. Sürekli şu anki problemlerinize yoğunlaşırsanız, gelecekte aynı problemlerden başka bir şey elde etmeyeceksiniz.

Mutluluk - yalnızca zihninizin bir durumudur. Ve hatta dış zihninize göre hayatınızdaki problemlerin ve kaygıların sonu yokmuş gibi geliyor ise bile, bilincinizi birazcık yükseltirseniz, o zaman anlayacaksınız ki sizler bu evrenin en mutlu varlığısınız.

Size şaka yaptığımı sanıyorsunuz. Ancak yükselmiş bir varlık olarak kendi bakış açımdan sizleri, şimdi bedenlenmede bulunanları kıskanıyorum. İnanın bana, her şey yalnızca sizin bilincinize ve çevrenizde olup biteni nasıl algıladığınıza bağlıdır. Problemlerinizin büyük bir çoğunluğu, problemlerinizin % 99'nu, bilincinizde çevrenizdeki gerçekliğin dışına çıkamadığınızdan dolayı siz kendiniz yaratıyorsunuz. Mutluluk bilincinizin bir halidir. Ve verdiğimiz Öğreti kendi içinde size mutluluk getiren bir Öğretidir.

Bilinciniz etrafınızdaki her şeyi, farklı daha yüksek bir gerçekliğin bakış açısından algılamaya öğreniyor. Sizler Karma Yasası hakkında bilgi elde ediyorsunuz. Ve bu bilgiler ve beceriler, hayat durumlarınızı kendiniz yönetmenize izin vermektedir. Sizi mutluluk halinden ayıranın siz kendiniz olduğunu anlamanız gerekmektedir.  Başka bir değişle, mutlu olmanızı siz kendiniz engel oluyorsunuz.

Gelin bu durumu bir örnekle inceleyelim.  Sizler bazı komşularınızın veya başka insanların sizden daha fazlasına sahip oldukları için endişe içindesiniz. Kıskanmayı, bu insanlara kötülük dilemeyi başlıyorsunuz ve böylece gittikçe daha fazla  mutsuz oluyorsunuz. Kelimenin tam anlamıyla kendinizi köşeye sıkıştırıyorsunuz ve bilinciniz kıskançlığın ve kötülüğün ağından kurtulamıyor.

Şimdi ise bilge bir insanın nasıl davrandığına bakalım. O, başkalarının mutluluğuna sevinmekte, kendisi değil de bir başkası bir şey satın alabildiği, bir şey yapabildiği için seviniyor. Böyle bir insan yüreğinde kazanımlar ediniyor ve bunlar, bilincin alışagelmişliğin dışına çıkmasına, bilincinde mutluluk ve sevinç elde etmesini sağlıyor.

Başkalarına ait başarılara sevinmeyi öğrendiğinizde kendiniz için aynı şekilde başarılı olma fırsatı açacaksınız. Ve bu hayattaki karmanıza göre çok fazla şeye sahip olmanıza ve bolluk içinde yaşamanıza verilmediyse bile, yine de bir sonraki bedenlemenizde kendiniz için daha iyi şartlar yaratıyor ve bir sonraki hayatınız daha başarılı ve insanların mutluluk tezahürü dedikleri şeylerle daha dolu olacaktır.  Bununla birlikte kendinizde pozitif düşünmeyi geliştirmeye devam ederseniz,  bir toplumda mutluluk olarak kabul gören şeyler gerçek mutluluk getirmediklerini  anlayacaksınız. Gerçek mutluluk  kendinizi canlı varlıklar için feda etmekten ibarettir. Kendinizi feda ediyor ve şu anda Dünya'da yaşayanların bakış açısına göre sizler başarısız birisisiniz, ancak ruh haliniz sessiz içsel mutluluk ve bahtiyarlık halini andırıyor. Ve bu ruh halinizi dünyanın hiç bir zenginliği ile değişmesiniz.

O-o-o, size anlattığım bu ruh hali en yüksek inisiyelere mahsustur. Ve bu satırları okuyan çoğu kimse, onlarla hiç alakası olmadığını düşünecektir, çünkü beşeri problemler ile çok meşguldüler.  

Ama bahsettiğim bu ruh haline gelişiminizin belirli bir etabında ulaşabileceğinizi söylesem size bir sır ifşa etmem. Bu, Buda aklının bir durumudur. Ve siz hepiniz zamanla Buda olacaksınız. Çünkü bu, insanlık gelişimin bir sonraki gelişim aşamasıdır. Ve bu aşamayı ne kadar ertelemeye çalışsanız da, o  yine de gelecektir. Çünkü artık Buda bilincine ulaşmış binlerce varlık, dünyanıza bedenlenmek, ona yardım edebilmek, insanoğlunun günahlarını üstlenmek ve onun adına acı çekmek için sırada bekliyorlar. Bu şekilde onlar insanoğlunun karmasının kefaretini ödüyorlar ve ona evrimsel gelişim yoluna geri dönebilmesi, bir sonraki felaket ile yok edilmemesi için ardı ardına şans veriyorlar.

Bugün mutluluk hakkında bu Öğretiyi verdiğimden dolayı mutluyum. Çünkü pek çoğunuz Hakikat bilgisinden mahrum olduğu için mutsuzdur. Cahiliyet, insanoğlunun genel bir hastalığıdır. Cahiliyet bir uyuşturucu sisi gibi sizleri örtüyor ve bir zamanlar Bilgelik Üstatlar tarafından aldığınız ve varlığınızın derinliklerinde şimdiye dek saklı duran içinizdeki bilgelik kıvılcımını söndürüyor.  Ancak kıvılcımınızın tutuşacak ve varlığınızın içinde yanacak alev, yolunu kaybetmiş pek çok ruhun yolunu aydınlatabilecektir. Siz kendiniz yanıyorsunuz, ama başkalarının yolunu aydınlatıyorsunuz. Bu nedenle meşale veya mum inisyasyonun sembolüdür.

Cahilliğin sisinden çıkmaya başladığınız anda kendinizde oluşturmaya çalışmanız gereken özellikler, fedakârlık ve hizmet etmedir.

Mutlu olma haliniz doğrudan size, bu etapta insanlığın büyük bir çoğunluğuna mahsus olan cahiliyeti ve tembelliği ne derece başarılı aşabileceğinize bağlıdır.

Sizlere veda ediyorum. Dünya'da şu anda bedenlenmiş mümkün olan çok bireye mutlu ruh halimi aktaramadığımdan dolayı üzgünüm.

 

BEN Gautama Buda, sizin aydınlığa ve mutluluğa ulaşmanız dileklerimle.

 

 

© Tatyana Mikuşina, 2006


Kurulum Tarihi : 06/12/2016 · 06:59
Son Güncelleme : 06/12/2016 · 06:59
Kategori : Dikte V
Sayfa Oku 1913 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.07 saniye