* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
 -  Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496528 Ziyaretçi

 2 şu An Bağlı

Dikte V - 12.07.2006

Müritlik Yolu hakkında bir Öğreti

Sevgili Lanello, 


12 Temmuz 2006


lanelo01.jpgBEN Lanello, bugün size tekrar gelen.

Sezinle esas hakkında konuşmaya geldim. Konuşmalarımız her seferinde giderek daha fazla ciddi haline geliyor, çünkü bilinciniz daha fazla İlahi Hakikati kavrayabiliyor. Bu yüzden mesajların zorluğu artmaktadır. Materyalin nasıl verildiğinin zorluğu bile değil, ne kadar tartışılan konuların zorluğu. Çünkü değinilen konuların kapsamı genişliyor ve sizler bilincinizde daha geniş konu yelpazesini algılayabiliyorsunuz ve alışagelen konseptlerin ötesine geçebiliyorsunuz. Bu yüzden, bizler zaten bildiğiniz materyali her seferinde birazcık farklı bir şekilde veriyoruz veya daha önce karşılamadığınız yeni kavramların unsurlarını eklemeye çalışıyoruz.

Ele alınan tüm konular, şu an yaşayan her insanı ilgilendiriyor. Bununla birlikte, hayati öneme sahip bir konu vardır.Ve bu konu, Tanrı ve Yükselen Ustalarla olan ilişkiniz ile ilgilidir. Çok sayıda dini sistem ve çeşitli dini eğilimler vardır. Tüm bu eğilimleri anlamak gittikçe daha da zorlaşıyor. İnsanların belirli bilgiye ihtiyaç duydukları anda veya bir bilimsel keşif yapılır yapılmaz, muhalif güçler anında insanların bilincini sahte kavramların, sahte fikirlerin,  sahte dogmaların ve kuralların ağına sokmak için tüm yeteneklerini ve imkanlarını kullanırlar. Şu anda çeşitli dini sistemler ve kavramlar alanında gördüğünüz şey işte budur. Daha önce bilinen inançların yanı sıra çok sayıda yeni inanç ortaya çıkıyor. Tanrı ve Yükselmiş Üstatlar hakkında bir takım fikirler elde eden birçok kişi, kendilerini yeni çıkmış birer guru olarak ilan etmeye ve  emirleri altında ağızların içine bakan bir cemaat elde etmeye çalışıyorlar. Bu, zamanımızın üzücü bir tezahürü haline geliyor. İnsanlar, buna benzer guruların etkisi altına girdiklerinde bütün karmik sorumluluğun farkında değiller. Onlar, grup toplantıları ve dua uygulamaları esnasında, tüm kusurlu titreşimlerin ve tezahürlerin, böyle bir öğretmenin aurasından kendi auralarına aktığını farkına bile değiller. Bu kusurlar, kendi kusurlarına ekleniyor ve karmanın yükünden kurtulmak yerine, gurularının tüm kusurlarını kendi elektronik kuşağına alırlar.

Rüzgârın etkisiyle tıpkı yuvarlanan çalılar gibi insanların bir gruptan diğerine geçmesi özellikle üzücüdür. Bu, zamanımızın bir belası haline geliyor.
Böyle bir durumda bizim yapabileceğimiz tek şey, böyle bir şeyin var olduğu ve bunun tehlikeli olduğu konusunda sizi uyarmaktır, çünkü seçimleriniz size gelecekte dönüştürmek zorunda kalacağınız karmik bir sorumluluk yüklüyor.

Sizi çevreleyen farklı akımların denizinde nasıl davranmanız gerektiği hakkında şimdi bir fikir vermek isterim. Bu veya şu spritüel bir gruba katılmaya çalıştığınızda, sizi neyin harekete geçirdiği konusunda her şeyden önce kendinize soru sormalısınız. Çünkü niyetinizin saflığı, kendilerine doğru çekileceğiniz bir grubun veya bir dini liderin titreşim seviyesini belirler. Aslında çevrenizdeki koşulların, bilincinizde ve bilinçaltınızda yatanları sadece size nazikçe sundukları konusundan hiç düşünmüş müydünüz? Yaşam koşullarınızı, çevrenizdeki insanların yaşam koşullarını yönetmek için farklı büyü teknikler elde etmeye çalışıyorsanız, otomatik ve kaçınılmaz olarak kara büyü uygulayan bir gruba doğru çekilecek ve kendinizi  sadece o seçimin sonuçlarıyla yüklemeyeceksiniz, aynı zamanda liderinin ve o grubun üyelerinin karmalarını da paylaşacaksınız.

Hayatınızda olup biten şeyleri, tüm seçimlerinizi bilinçli olarak değerlendirmenizin zamanı gelmiştir. Çünkü bazen tek bir seçiminiz, yalnızca bu hayatınızın değil, gelecekteki pek çok bedenlenmenizin yolunu belirlemektedir. Bir kez kara büyü uygulayan bir gruba bağlandığınız mı, o grup tarafından oluşturulan karmayı otomatik olarak elektronik kuşağınıza alırsınız.
Her şeye bilinçli bir şekilde yaklaşın. Ve her şeyden önce, içsel halinizi analiz edin ve sizi harekete geçiren niyetinizi bilinçli olarak ele alın.
İşte öğrencilerimize özgü olan doğru niyetler:
• Öğrencilerimiz, yardıma muhtaç Dünya gezegendeki tüm canlılara mümkün olan her türlü yardımı sunmak için tüm kusurlarından ve bu dünyanın şeylerine karşı bağımlıklarından kurtulmaya çalışıyorlar.
• Hizmetlerini daha yararlı bir şekilde yerine getirmek için kendilerini ve bütün alt bedenlerini arıtmayı çalışıyorlar.
• Öğrencilerimiz, kendi içinde yaşayan Tanrı ile bağlantı kurmayı arzuluyor; Öğrencilerimiz Işık Hiyerarşisine hürmet ediyor ve bilinçli olarak Hiyerarşinin basamaklarında dururlar.
• Kendi Yüksek Benliklerinden cevapları duyduklarında ve tüm zorlu yaşam durumlarında Yüksek Benliklerine danıştıklarında, dış dünyadaki hiçbir koşul onların Yol'dan çıkmalarını sağlayamaz.

Şimdi ise halihazırda pek çok bilgi ve beceriye sahip olan öğrencilerimizin bir çoğu prestij, şöhret ve para peşinde koştukları için yine de Yolu terk ettiği olgusuna dikkatinizi çekmek isterim. Bu çok üzücüdür.  Çünkü zaten Yol'da olan ve bize bağlılıkla hizmet eden çelalarımız için Yol'dan ayrılması, en ciddi bir suç olan -ihanetle eşdeğerdir. Bu ihanetinizi dönüştürebilmek için çok daha karmaşık karmik koşullarda, Yol'a çıkmanın çok zor olduğu bir kaç bedenlenme gerektiriyor. Sizler daima Tekamül Yoluna geri dönebilirsin, ancak bazen bunun için bir kaç çok zor bedenlenme gerektirir ve ancak o zaman Kardeşlik için bilinçli olarak hizmet etmeye geri dönmenize izin verilecektir.
Sizi korkutmaya çalışmıyorum. Şu anda ihtiyacınız olan Öğretiyi veriyorum. Ve bu Öğreti, bu aşamada çok önemlidir. Çünkü  hararetle bize Yükselmiş Üstatlara hizmet etme fırsatı yakalayan öğrencilerimiz,  bir takım önemsiz bahaneler nedeniyle hizmetlerini durduruyorlar ve fiziksel dünyanın serapları peşinde koşmak için Yol'dan ayrılmaları ile sık sık karşılaşıyoruz. Ve bunun hakkında konuşmak ne kadar  üzüntücü olsa bile Yolda kaybettiğimiz öğrencilerimizin yüzdesi çok yüksektir.
Bu nedenle eğer bu Öğretiyi bulmuş ve elçimizden gelen dikteleri bütün kalbinizle kabul ettiyseniz lütfen niyetlerinizin denetimini ikiye katlayın. Sizi Yol'dan uzaklaştıran tüm düşüncelerinizi kontrol altında tutun. Seçtiğiniz Yol hakkında şüphe telkin eden ve sizi gittikçe yeni entelektüel ıvır zıvırların peşini kovalamanızı zorlayan tüm sinsi fısıldayıcıları defedin.
Geçmiş reenkarnasyonlarınızda hakkettiğiniz bu Yolu bulmak sizin için büyük bir onurdur. Bu nedenle, kazandıklarınızı koruyun ve Kardeşliğe yaptığınız Hizmetinizle onları çoğaltmaya çalışın.
Amerika'da Mark Prophet olarak bedenlenmem sırasında pek çok ihanet ve Yol'dan ayrılma olayıyla karşılaştım. Ve bu elçi aracılığıyla verdiğimiz diktelerde söylenen her şeye daha bilinçli davranmanızı öneririm. İnan bana bizler tek bir fazla kelime dahi söylemiyoruz. Söylediğimiz her şey, kalbinizin sessizliğinde birçok kez düşünmenize yöneliktir.
Bugünkü buluşmamızdan dolayın mutlu oldum. Ve gelecekte sizinle görüşebilirsek mutlu olurum.

BEN Lanello.

 

© Tatyana Mikuşina, 2006


Kurulum Tarihi : 25/12/2016 · 17:36
Son Güncelleme : 25/12/2016 · 17:36
Kategori : Dikte V
Sayfa Oku 1811 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.05 saniye