* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
 -  Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496581 Ziyaretçi

 4 şu An Bağlı

Dikte V - 14.07.2006

Gittikçe artan sayıda kişinin Yolumuz'dan haberdar olmalarını ve Hiyerarşi'nin basamaklarına adım atmalarını dilerim

         Sevgili Serapis Bey,
         14 Temmuz 2006

Serapis_Bey.jpg

Size şimdi tavsiye vermeye gelen BENİM. Altı ay önce (1) olduğu gibi, size bilgi vermek istiyorum. Bununla birlikte gezegenin şu anki durumu değişmiş ve daha iyiye doğru değiştiği için mutluyum. Dünya insanlığıyla eşitmiş gibi konuşabileceğimiz gün uzak değil. Şimdi beni dinlemeye hazır olanlara geldim, çünkü bilinç seviyeniz bunu yapmanıza izin veriyor. Bu hayatınızdaki başarılarınızın Tekamül Yolun'a adım atmanıza izin verdiğini düşünmeyin. Birçoğunuzu Eski Mısır zamanlarından beri tanıyorum ve benimle birlikte piramitlerde inisiyasyonlar aldınız. Bununla birlikte, koşullar bizi Yaşamın yolunda farklı yönlerine götürdü. Ve işte bugün sizlerle, eski arkadaşlarım ve tanıdıklarım olarak tekrar görüşüyorum.

Eğer piramitlerde karşılaştığımız o hayatınızın koşullarını hatırlayabilirseniz, hem o zamanlar hem de bu zamanlardaki inisiyasyonların aynı özelliğe verildiğini anlamanız gerekir - maddi olan her şeye olan bağımlılığınız; hatta daha ince planlara, düşüncelerin ve duyguların planlarına ait her şeye olan bağımlılığınız.

Maddi dünyaya bağımlılığınızı koruduğunuz için bedenlenmeye gelmeye devam ediyorsunuz. Dünyanızın tüm cezbedici şeyleri tatmadan maddeyi tamamen bırakamazsınız. Önce bu cazibeleri tadıyor ve daha sonra meyvelerini karma biçiminde topluyorsunuz; yarattığınız karmanızı aşıyorsunuz ve sizi maddi dünyaya bağlayan ağları giderek çözüyorsunuz. Hayatın dışına çıkmayarak, yaşamda kalarak da inisiyasyonlar geçilebilir. Bu, zamanımıza özgü olan tamamen yeni bir yaklaşımdır. Bunu örneklerle açıklayacağım.
Eskiden, İnisiyasyon okuluna girmek için tevazu ve itaat kabul sınavlarını vermeniz gerekirdi. Ancak ondan sonra okulda eğitim görmenize izin veriliyordu. Şimdi bu giriş sınavlarını vermeden bilgi edinme şansına sahipsiniz. Bununla birlikte, hayat koşullarınız, içinizde tevazu ve itaat özelliklerine erişmenizi engelleyen şeylerin üstesinden gelmenizi sağlar. Çektiğiniz pek çok acı ve yoksulluk, hastalık ve ıstırap, karmanın hızlandırılmış bir inişi olup, kendi bilincinizde bir Yasa'nın var olduğunu ve bu Yasa'nın sizi bir bütün olarak gerektirdiğini, bu Yasaya tam olarak itaat etmeniz gerektiğini idrak etmeniz içindir. Üstelik bu itaate, bilinç ve alt bilincinizde, alt bedenlerinizde gizlenmiş geçmiş yaşantılarınızın birikimleriyle yoğun çalışma sırasında kendiniz ulaşıyorsunuz.
Kendiniz, bilincinizde bu evrenin Yasasını kabul etmenizi engelleyen blokajları anlayabilirsiniz. Birçok bedenlenmede Yasaya uymadığınız ve istediğiniz gibi egonuzun size dikte ettiği gibi davrandınız. Şimdi, kendi iradenizle egonuzdan ayrılmayı ve kendinizi Yüksek İdareye ve bu evrende var olan Yüksek Yasaya teslim olmanız gerekir. Yol boyunca ilerledikçe, bütün yaşamla daha fazla birlik nitelliği göstermelisiniz. Aranızda herhangi bir zıtlaşma ortaya çıktığında, bu gerilimleri kendi kusurunuz, henüz daha üzerinde çalışmadığınız enerjiler ortaya çıkarmaktadır. Kendi karmanızdan, geçmişte yarattığınız negatif enerjilerinizden bir anda kurtulamazsınız, ama onlardan kurtulmaya kararı verebilir, günlük seçimlerle ve inisiyasyonlarla,  kendiniz üstünde günlük çalışmalarla egodan kurtulma sürecine başlayabilirsiniz.
Her biriniz, sizi sınırlayan ve Yoldaki ilerlemenizi yavaşlatanın yalnızca sizin bilincinizin ve içsel niyetinizin olduğunu farkına varmalısınız. Çünkü kendi içinizde alçakgönüllülük, itaatkarlık ve süreklilik nitelikleri geliştirebilirseniz, bu, sizin başarıyla ilerleyeceğinizi garanti edecektir. Karmik yükünüzden bir anda kurtulmanız imkansızdır, bunu ancak günlük çabalarla yapılabilirsiniz. Gün be gün, yıl be yıl. Karmadan hızlı bir şekilde özgürleşebilen çok az sayıda insan vardır. Kural olarak, bu insanlar özel İlahi bir misyonunu yerine getirmek üzere zaten büyük başarılarla dünyaya gelirler. İnsanların geri kalanı, yoldaki konumları yalnızca geçmiş hataları ve yanlış seçimleri tarafından belirlendiğini anlamalıdırlar.
Size vereceğim ilk emir, şu anda sahip olduğunuz yoldaki konumunuzdan ve yerinizden dolayı hiç kimsenin suçlu olmadığını anlamanız gerekir. Hayatınızın tüm koşullarından yalnızca siz kendiniz sorumlusunuzdur. Öğretimimin bu hükmünü farkına varır varmaz, daha önce bilinciniz tarafından engellenmiş olan birçok Hakikati algılamaya açık olacaksınız.

Hiyerarşiye, Ustatlar'a saygı gösterilmesi, Yol'da çok önemli bir niteliktir. Çünkü Öğretmen'e saygı göstermeden, Yol 'da ilerleyemezsiniz.
Sevgiyle ve içtenlikle Öğretmen’e bağlılığınızı ve Aşkınızı sunduğunuzda, Öğretmeninizin hali hazırda sahip olduğu başarıların momentumunu kendi auranıza alırsınız. Öğretmen’in fiziksel veya ince planda bulunup bulunmadığının bir önemi yoktur.
Bir çoğunuzun, fiziki planda bir iletkene ihtiyacı var; onun yanında bulunarak yüksek enerjileri özümseyebilirsiniz. Bu enerjiler Yoldaki ilerlemenizi engelleyen birçok kusur ve problemlerden kurtulmanıza yardımcı olur.
Bu nedenle tepeye doğru dik kayalıklarda tırmanmaya başladığınızda, verdiğimiz ipi kullanmanızı öneririm. Sizin için bu ip bizim elçimizdir. Onun yardımını ihmal etmeyin ve size yardım eli teklif ederken elini geri çevirmeyin. Kayalıklarda yalnız başına tırmanmak çok daha zordur. Hiyerarşinin basamaklarına gönüllü olarak ayak bastığınızda ve tüm yardım ve desteğimizi aldığınızda, guru-çela ilişkilerine ve Tekamül Yoluna dayalı size denenmiş bir Yol teklif ediyoruz.

Yüzyıllardır denenmiş olan bir Yol ’dur. Geçmişin büyük inisyelerin önderlik ettiği Yol budur. Ve şimdi o Yol hakkında bir fikir alma zamanı gelmiştir. Göklerin size verdiği fırsatı kullanın ve verilen şeyi almaya çalışın. Fırsatın kapıları açıktır. Yeni bir dispezasyon veriliyor. Hiyerarşinin basamaklarına ayak basmayı ve bu fırsatın etkisine girmeyi başaranlar, gelişimlerinde benzeri görülmemiş bir hızlanma kazandılar. Bu mesajları en başından okuyan ve elçimiz yardımıyla gerçekleştirdiğimiz  etkinlikleri ziyaret edenlerin birçoğu kendi üstünde lütuflarımızı ve yardımlarımızı hissediyor.

Gittikçe artan sayıda kişinin Yolumuzdan haberdar olmalarını ve Hiyerarşi'nin basamaklarına adım atmalarını dilerim.

Ben Serapis, Yolunuzda size başarılar dilerim.

[1] "Bu mesajın belki de son mesaj olabileceği konusunda sizi uyarmaya geldim" Sevgili Serapis Bey, 23 Aralık 2005

 

© Tatyana Mikuşina, 2006


Kurulum Tarihi : 31/12/2016 · 10:36
Son Güncelleme : 31/12/2016 · 10:38
Kategori : Dikte V
Sayfa Oku 1875 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.06 saniye