* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
 -  Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1497482 Ziyaretçi

 13 şu An Bağlı

Dikte V - 16.07.2006

Yüksek Benliğinizle sohbet etmek için iyi koşullar sağlayıp sağlayamayacağınızı kendiniz belirlersiniz

 

        Sevgili Hilarion,
        16 Temmuz 2006

Hilarion.jpgBEN Üstat Hilarion tavsiye ve içsel çalışma için size gelen. Çünkü bizden aldığınız tavsiyeleri kalbinizin sessizliğinde düşünmeniz için verilmektir. Bizler bilinciniz aracılığıyla hareket ediyoruz; bilincinizi genişletmeye ve ona yüzyıllar boyunca tartışmasız bir şekilde kendini kanıtlamış Hakikatleri getirmeye çalışıyoruz. Ve bu Hakikatleri kalbinizde kontrol edebilirsiniz.
Kalbinizi dinleyin. Sakinken ve içinizde her şey mükemmel, uyumlu bir halde olduğu sükunet anını yakalayın. Bu tür anlar çok nadirdir, ancak bu anlar her insanın hayatında olur. Tanrı bu içsel sessizlik anılarını size armağan eder ki içinizde her şey barış ve denge halindeyken, bilinçli olarak bu halleri tekrarlamaya çalışabilmeniz için. Böyle anlarda, Yüksek Benliğinizin sesini kalbinizin sessizliğinde yumuşak, içsel sesi duymanız kolaylaşır. Bazen bu sesi, zihninizin ürettiği içsel düşüncelerden ayırt edemezsiniz. Ayırt etmeye çalışmalısınız. Bu ses, size son derece saygılı olmasıyla farklılık göstermekte, o çok sevecen ve sadeliyle, tevazusu, samimiyeti ve sevgisiyle ayırt edilmektedir. Kendi içinizde yaptığınız günlük monologlarınızdan farkı hissetmemeniz mümkün değildir. Dikkatlice dinlemelisin.  Bu, Yüksek Benliğinizin sesidir. Bu sesi duymanız sık bir olay değildir. Bununla birlikte, dış bilincinizde bu sesi duymayı umuyorsanız, bu sevecen sesi, astral plana ait yüzlerce ve binlerce diğer sesten ayırt edebilir ve farkı anlayabilirsiniz.
Kendi iç mekanınızda yönü bulmayı  öğrenmelisiniz. İçsel sükunet ve barış için çabalamanız gerekir, çünkü yaşadığınız koşuşturmada Yüksek Benliğinizi duyamazsınız. Yüksek Benliğinizi duymanız size gereklidir,  çünkü içinizden aldığınız tavsiye ve bilgileri, sizler hiç biri ansiklopedide ve kitapta okuyamaz, hiç bir televizyon programında izleyemezsiniz.
İç sesinize kulak vermenize yardımcı olacak bir tavsiye vereceğim. Ve bu tavsiye, yaşam biçiminizin değişmesi ile ilgilidir. Yüksek Benliğinizi duymak için tek başınıza kalmalısınız. Fiziksel dünyada sizi çevreleyen her şeyden fazla kaygı duyuyorsanız, o size yakınlaşamaz. Dünyanıza henüz doğmuş bir çocuk düşünün. Bu bebek için her şey stresli, yaşamda sizi çevreleyen, alıştığınız her şeyi bebek bunu korkutucu ve görülmemiş olarak algılıyor. Arabaların gürültüsü, kulak tırmalayan müzikler, dünyanın her türlü sesleri, dünyaya yeni gelen ruh için olağandışı ve belirli bir adaptasyona ihtiyaç duyar.
Yüksek Benliğiniz, dünyanıza sizin aracılığıyla gelen bir çocuğa benzemektedir. Bulunduğunuz çevre bazen o kadar korkunç ki, Yüksek Benliğiniz dünyanızı anında terk eder ve içsel mekanınıza tekrar sohbette gelmek için uzun yıllar boyunca elverişli bir fırsat bekler. Bu nedenle, Yüksek Benliğinizle sohbet etmek için iyi koşullar sağlayıp sağlayamayacağınızı kendiniz belirlersiniz. Bu fiziksel dünya, İlahi dünyadan öyle farklı ki; dünyanızda bulunmak yalnızca Yüksek Benliğiniz için değil, daha ince planda bulunan tüm Yükselmiş Varlıklar için de zor ya da tamamen imkânsızdır. Bu nedenle, ilk önce dünyanızda koşullar yaratmanız gerekir; böylece size Yüksek Benliğiniz ile birlikte misafirliğe gelebilir ve sizinle konuşabiliriz.

Yaşamınızın tüm koşullarını anında değiştiremeyeceğinizi ve alışagelen işinizi ve ailenizi terk edemeyeceğinizi, sakin, tenha bir yere taşınamayacağınız oldukça anlaşılırdır. Hayır, bu sizden istenmiyor, ancak doğru davranış modellerine, sessiz, büyüleyici müziğe, çimlerin yumuşak hışırtısına, kuşların cıvıltısına ve suyun tatlı çağlamasına ulaşmak için gayret göstermelisiniz. Müziğin, filmlerin, resimlerin doğru örnekleri bilincinizi ve sizi çevreleyen her şeyin doldurduğunda, dünyanızın olumsuz etkilerini giderek aşabilir ve bambaşka, daha ince bir dünyaya geçiş yapabilirsiniz. İçsel ve dış alanınızda ince dünyanızın ihtiyacını karşıladığınızda, ince dünyaya geçişinizi sağlayabilirsiniz. O zaman melekler ve elementeller sizi ziyarete edecek ve onları normal insan gözüyle görebileceksiniz. Her şey sizin gücünüzde ve bilincinizin değişmesi  ile her şey yavaş yavaş, adım adım elde edilebilir. Ancak attığınız tüm adımlar doğru yönde yapılmalıdır. Zorluğu oluşturan şey budur, çünkü büyük bir çoğunlunuz Üstatların mesajlarını  okurken kafanızda kurduğunuz tüm iyi niyetlerinizi ve planlarınızı ertesi günün unutuyorsunuz.
Bu nedenle, ilk etapta kendinizde çabalarınızın sürekliliğini geliştirilmelisiniz. Fani aklınızın dikkatinizi dağıtmasına izin vermeyin, yeterince zamanınızın olduğunu ve çok alıştığınız küçük masum zaafları kendinize izin verebileceğiniz şeklinde onun kandırmalarına kapılmayın.
İnce dünyanın sınırını hissedin ve bu sınırı aşmanızı engelleyen her şeyi bilincinizden kaldırın. Bilincinizden, tüm yanlış modelleri ve tezahürleri, sizi maddeselliğe derinleşmenize ve ona bağlanmanızı sağlayan her şeyi kaldırın.
Doğru uyum şarttır. Sizin dışındaki hiç kimse kusurlarınızı ve bağımlıklarınız aşamaz. Göklerin yardımı gecikmeyecektir, ancak siz kendiniz kusurlarınızı fark etmenizi ve onlardan kurtulmanızı arzulamalısınız. Bazen çok küçük bir bağımlılık,ondan kurtulabilmek için pek çok günlük çaba gerektirir. Buna karşılık, çabalarınızda  kararlıysanız, bir sonraki bağımlığınızdan kurtulmak için daha az zaman ve çaba gerekecektir.
Bilincinde doğru yönü koruyunuz. Hayatınız sizi barış ve denge durumundan çıkardığında, geçmiş başarınızın simgelerini bulundurunuz. Bunlar, yüksek bilinç durumunuzu kaydettiğiniz fotoğraflar, filmler veya günlük notalar olabilir. Her biriniz için ince dünyayı hatırlatacak kendi işaretiniz veya sembolünüz olacaktır. Size yakın Ustad'ın bir resmi veya tasviri olabilir.  Titreşimlerinizi tekrar yükseltmek ve ince dünyayla ahenk ve birlik haline dönebilmeniz için hiçbir şeyi ihmal etmeyin.
Bedeninizin titreşimleri ne kadar yüksek olursa, bilincinizde erişebileceğiniz ince dünyaların katmanları o kadar yüksek olur. Bedeninizin titreşimlerini değiştirerek bilincinizde ince dünyaya  geçersiniz. Göreviniz, farklı titreşimler hakkında bilgi sahibi olmak ve daha yüksek titreşimlere
ulaşmaya çabalamaktır. Yüksek titreşim halinde kalmanızı sağlayan her şeyi yapın. Bazı insanlar için bu müziktir, bir diğeri için duadır, bir başkası için meditasyondur. Karanlık düşüncelerden ve duygularından uzak, kendinizi yüksek bilinç durumunda tutmak için sahip olduğunuz bütün araçları kullanın. O zaman, hayatınızdaki her şeyin, çevreniz, işiniz nasıl değişmeye başladığını gözlemleyebileceksiniz Titreşimlerinizdeki değişimle birlikte çevrenizdeki her şeyin değişeceğine alışmak zorunda kalacaksınız. Çevreniz ve titreşimlerinize uyum sağlayamayan her şey, hayatınızı terk edecek ya da sizler, ruhsal gelişiminizi sınırlayan her şeyi bırakacaksınız. Egonuzun kaprisleri ile içinizdeki daha incelikli ve yüce dünyaya doğru doğuştan olan çabalarınızı birbirinden çok iyi ayırt edebilmeniz gerekir. Hâlâ üstesinden gelmediğiniz ve sizi rahatsız eden koşullarda kalmaya zorlayan karmik anları çok iyi ayırmanız gerekir. Hiçbir şey yapılamaz, yarattığımız her şeyi, bizim için çok zor ve tatsız olsa bile dönüştürülmeliyiz. Bununla birlikte, ayırt etmenin tüm ince anları Yüksek Benliğinizin tam kontrolü altındadır. Yüksek Benliğinizden gerekli tüm öğütleri daima alırsınız.
Bugün size çok şey söyledim; Bütün bunlar size gereklidir. Çünkü insanlığın gelişiminin ilerlemesiyle birlikte illüzyonun giderek daha ince yanlarıyla karşılaşırsınız. Seçiminizi her türlü iç ve dış koşullarda yapmaya hazır olmasınız.

Size sadece doğru seçimler yapmanızı diliyorum!

 

Ben Hilarion.

 

© Tatyana Mikuşina, 2006


Kurulum Tarihi : 07/01/2017 · 10:17
Son Güncelleme : 07/01/2017 · 10:17
Kategori : Dikte V
Sayfa Oku 1941 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.05 saniye